WYCIECZKA EDUKACYJNA – ZAKŁADY MIĘSNE „ MOKOBODY”

W dniu 28 maja 2019 roku grupa uczniów z klas 3 TR i 2 TR wraz z nauczycielami Mileną Tyszką oraz Ewa Okowicką – Dyl uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej w ramach WSDZ w Zakładach Mięsnych „ Mokobody „ w Mokobodach.

 

Po przywitaniu z dyrektorem Damianem Prodniesińskim oraz menagerem zakładów Małgorzatą Podniesińską zostaliśmy zaproszeni na prelekcję na temat historii firmy, specyfiku zakładu, etapów jej rozwoju. Następnie grupa zwiedzających udała się z Panem dyrektorem i Kierownikiem Produkcji na zwiedzanie zakładu min: hala ubojowa, rozbioru, chłodnie, laboratoria . Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wyglądają poszczególne etapy rozbioru tusz wołowiny łącznie z kontrolą weterynaryjną. Duże wrażenie na nich zrobiły informacje o wysokim standardzie wspomnianej kontroli jak również systemach bezpieczeństwa żywności : HACCP, ISO czy Certyfikat HALAL dzięki czemu zakład może sprzedawać ćwierci ubite w uboju rytualnym Halal. Jest to sposób mający na celu pozbycie całkowite krwi ze zwierzęcia, dzięki czemu zakład może eksportować mięso do krajów takich jak : Malezja, Indonezja , Irak, Iran, Kazachstan czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

Zwiedzanie Zakładu „ Mokobody” zawdzięczamy dzięki projektowi dofinansowanemu ze środków Fundacji Promocji Mięsa Wołowego i Drobiu – „ AKADEMIA WIEDZY O MIĘSIE”.

 

Wyjazd ten był bardzo pouczający dzięki czemu uczniowie zyskali nowe doświadczenie jak i również utrwalili sobie wcześniej zdobyte informacje na lekcjach z tej dziedziny.

 

Milena Tyszka, Ewa Okowicka-Dyl  

 

BANKIET W MULTIMEDIALNYM CENTRUM NATURA W OSTROŁĘCE

W dniu 15 .03.2019r. uczniowie klasy II i III technik kelner, oraz klasy II technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką p. E. Tyszki i p. R. Lech pomagali przy aranżacji sali oraz obsłudze bankietu z okazji oficjalnej inauguracji działalności Multimedialnego Centrum Natura w Ostrołęce prowadzone przez Fundację Drabina Rozwoju. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie przygotowania zastawy stołowej do podawania dań i napojów, technik przenoszenia tac i zastawy stołowej, dekoracji stołów, technik zbierania zastawy po konsumpcji, powitania i pożegnania gości.

 

Współpraca z Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce odbyła się w ramach realizacji zadań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

 

Renata Lech, Ewa Tyszka

WIZYTA w URZĘDZIE MIASTA OSTROŁĘKA

W dniu 20 marca 2019 roku z okazji Dnia Przedsiębiorczości w ramach lekcji WSDZ, uczniowie klasy III KS wraz z opiekunem Barbarą Zatryb , wzięli udział w programie jednodniowych wizyt w Urzędzie Miasta Ostrołęka. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z działalnością instytucji oraz zakresem obowiązków na konkretnym stanowisku.

 

Barbara Zatryb

 

WYCIECZKA

W dniu 15 marca 2019 br. klasa III KS wraz z opiekunem Barbarą Zatryb uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej w ramach WSDZ na terenie miasta Ostrołęka nt: Być konsumentem – podstawowe prawa i ich ochrona.

 

Dla uczniów była to okazja do uświadomienia i przypomnienia mieszkańcom Ostrołęka i okolic o tym, jakie my konsumenci mamy prawa i jakie są skuteczne sposoby radzenia sobie w sytuacjach bierności ze strony przedsiębiorcy. 

 

Barbara Zatryb

 

I ETAP KONKURSU – PRZEDSIĘBIORCZA POLSKA WSCHODNIA

W dniu 1 marca 2019 r. w naszej szkole, odbył się I etap konkursu II Forum Młodych – Przedsiębiorcza Polska Wschodnia . Organizator Konkursu COLLEGIUM MAZOVIA INNOWACYJNA SZKOŁA WYŻSZA w Siedlcach. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV TE, III TE i III KS. Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odbyło się pod opieką nauczycieli : Barbary Zatryb, Barbary Parzych i Małgorzaty Złotkowskiej. Trzy najlepsze prace naszych uczniów tj. Agnieszki Kotowskiej ,Patrycji Miecznikowskiej i Karoliny Pyskło, zostały przesłane do komisji konkursowej. Oznacza to, że szkoła będzie uczestniczyć w fazie projektowej konkursu, który odbędzie się w najbliższym czasie.

 

Barbara Zatryb

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018