OGŁOSZENIE

UWAGA!  UWAGA!

 

W NASZEJ SZKOLE OD 17.10.2018r. do 14.11.2018r. ODBĘDZIE SIĘ  ZBIÓRKA BATERII

 

I MAKULATURY. URZĄD MIASTA OSTROŁĘKI OGŁOSIŁ KONKURS „NA ZBIÓRKĘ

 

BATERII I MAKULATURY W SZKOŁACH”.OSOBY, KTÓRE NAJWIĘCEJ PRZYNIOSĄ „KG” BATERII I MAKULATURY OTRZYMAJĄ NAGRODĘ RZECZOWĄ.

 

BATERIE I MAKULATURĘ NALEŻY PRZEKAZAĆ OPIEKUNOM ZBIÓRKI :

 

B. Zaborowskiej, M. Zalewskiej, E.Zabielskiej,  H.Kozikowskiej  

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
 

W dniu 14 października 2018 roku w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę, delegacja Naszej Szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy Świętej oraz uroczystościach odsłonięcia pamiątkowego Obelisku ku czci Mieszkańców Ostrołęki oraz wszystkich Polaków, którzy tworzyli i oddali życie za wolną i suwerenną Rzeczpospolitą. W uroczystościach uczestniczył Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski, parlamentarzyści ostrołęccy, władze miasta, liczna grupa rekonstruktorów, służby mundurowe stowarzyszenia i mieszkańcy Ostrołęki. Po uroczystym odsłonięciu tablicy, reprezentacje różnych lokalnych środowisk złożyły pod nim kwiaty, zaś prezydent Janusz Kotowski podziękował wszystkim za obecność. Wartę honorową wystawiła zaprzyjaźniona z naszą szkołą Kurpiowska Grupa Historyczna 'Ostoja', której Dowódcą jest nasz kolega - nauczyciel historii Zbigniew Janiszewski. (Fot. Ostroleka.pl, Miasto Ostrołęka, Ewa Janiszewska).

 

 

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
 

28 września 2018 roku w naszej szkole odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie naszej szkoły i nauczyciele. Głównym mottem akcji było: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

 

Młodzież stała się egzaminatorami. Uczniowie sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród kolegów i dorosłych: nauczycieli i pracowników szkoły. Również na lekcjach matematyki uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych związanych z tabliczką mnożenia.

 

Organizatorami tego dnia byli wszyscy nauczyciele matematyki. 

 

  

 

STYPENDYŚCI- Nasi uczniowie wśród najzdolniejszej młodzieży regionu!

Już po raz czwarty nasza szkoła może poszczycić się wyjątkową i ambitną młodzieżą uczestniczącą w programie stypendialnym pod hasłem „ NAJLEPSZA INWESTYCJA W CZŁOWIEKA”. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie szkół z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Stypendia naukowe przyznawane są przez marszałka województwa mazowieckiego.

 

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla najzdolniejszych odbyła się w poniedziałek 08 października 2018 r w ZSZ nr 2 im 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Obecni na niej byli nie tylko uczniowie ale również zaproszeni  dyrektorzy szkół, a wśród nich p. dyr.  Anna Przygoda – Majewska , nauczyciele, opiekunowie, rodzice uczniów oraz władze marszałkowskie.

 

„ Jesteście naszą chlubą i przyszłością regionu” podkreśliła pani Elżbieta Lanc – członek zarządu województwa mazowieckiego, składając gratulacje uczniom.

 

W gronie stypendystów naukowych z naszej szkoły zostali wyróżnieni :

 

- Aleksandra Dobkowska, uczennica klasy IV TK ( opiekun p. R. Lech)
- Anita Gerwatowska, uczennica klasy IV TK ( opiekun p. R. Lech)


- Piotr Kurpiewski, uczeń klasy 4 TG ( opiekun p. E. Okowicka-Dyl)
- Dominik Antoszewski, uczeń klasy 4 TG ( opiekun p. E. Tyszka)


- Karolina Zapadka , uczennica klasy 4 TG ( opiekun p. A. Wojtasik)

 


Jako społeczność szkolna my również dołączamy się do  szczerych gratulacji i życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów w przyszłości.

 

 

Ewa Okowicka-Dyl

XXIII OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu to już tradycja wśród młodzieży naszej szkoły! W piątek 05.10.2018 odbyła się jej XXIII edycja o tematyce "Produkty mleczne - technologia i rola w żywieniu".

 

Po raz kolejny uczniowie klas gastronomicznych IV Tg, 3Tg, 3TR, 2TG,2TR rywalizowali ze sobą z zakresu wiedzy z przedmiotu technologii gastronomicznej i podstaw żywienia.

 

Skład komisji organizującej etap szkolny tworzyli nauczyciele przedmiotów zawodowych gastronomicznych. Zadania testowe Olimpiady opracowała p. S. Dyko, p. E. Tyszka oraz p. M. Kacperek. Nad poprawnością przebiegu Olimpiady czuwały : p. E. Okowicka-Dyl, p. A. Słota, p. A. Wojtasik oraz p. M. Mulawka.

 

Ogłoszenie wyników XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności odbyło się w dniu 08.10.2018 r. Dyplomy i nagrody wręczył p. wicedyrektor Adam Zienkiewicz.

 

Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce ex aequo Piotr Kurpiewski (4TG) Wiktor Stworzyjan ( 2TG)
II miejsce: Katarzyna Prusaczyk (  3 TG)
III miejsce : Izabela Rycharska (  4 TG)

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie okręgowym Olimpiady, która odbędzie się 11.01.2019r.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród rzeczowych.

 

Ewa Okowicka-Dyl

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018