WYCIECZKA „KLASA Z KLASĄ”

Laureatami V edycji konkursu została po raz drugi klasa III Te, która w nagrodę uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Do wyjazdu zakwalifikowali się również uczniowie, którzy w ciągu poprzedniego roku szkolnego uzyskali najwyższą frekwencję oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Tym razem zwiedziliśmy Niewidzialną Wystawę, która okazała się niesamowitą interaktywną podróżą w niewidzialny świat. Mieliśmy możliwość wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku- posługując się wyłącznie zmysłem słuchu, dotyku i węchu. Główną atrakcją wyjazdu był cieszący się od 27 lat niezmienną popularnością musical „Metro” w Studiu Buffo. Ten dzień dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. 

 

Anna Nol

 

PODZIĘKOWANIE

  

PRACOWITE FERIE ZIMOWE

Kilka dni temu były ferie zimowe. Pamiętacie jeszcze? Chciałabym tylko zaznaczyć, że nie wszyscy leżeli do góry brzuchem i wypoczywali na kanapie lub w inny sposób. Bardzo duża grupa uczniów naszej szkoły inwestowała. Tak, INWESTOWAŁA we własną przyszłość! W szkole realizowane były różne kursy w ramach projektu „Szansa na rynku pracy”, Poddziałanie w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014 – 2020,10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów:

 

Kurs Kasjera-sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych. Celem było pozyskanie przez uczestników szkolenia wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie sprzedaży z obsługą programów fakturujących, kas fiskalnych w zespołach z wagami i czytnikami kodów.  

 

Kurs Obsługi Programu Księgowego. Uczestnicy szkolenia zdobywali wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktycznych w zakresie obsługi programów księgowych.

 

Kurs barmański. Celem kursu było przybliżenie teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu znajomości sprzętu barmana, znajomość prawidłowego dobierania sprzętu do charakteru drinka i cocktailu, umiejętność nalewania napojów w zależności od ich rodzaju, umiejętność noszenia naczyń szklanych na tacach, umiejętność dekorowania napojów, znajomość podstawowych drinków i cocktaili oraz umiejętność sporządzenia ich, umiejętność miksowania oraz umiejętność komunikacji z gościem baru w szerokim zakresie.

 

Kurs na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży podczas którego uczestnicy bawiąc się jak dzieciaki na koloniach zdobywali wiedzę i umiejętności w zakresie zasad prawnych opieki nad dziećmi i młodzieżą, umiejętność planowania pracy z grupą, znajomość zasad animacji dzieci i młodzieży, znajomość zasad bezpieczeństwa i zdrowia w czasie wypoczynku.

 

• oraz Kurs pilota wycieczek – edycja druga. 

czytaj więcej>>>

Anna Słota

KREATYWNE WARSZTATY KRAWIECKIE

W drugim tygodniu ferii młodzież z Ostrołęckich i okolicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów aktywnie spędzała czas na „Kreatywnych warsztatach krawieckich” w naszej szkole. Dziewczęta w tym czasie zapoznały się z tajnikami szycia ręcznego oraz maszynowego. Własnoręcznie wykonały poduszeczki na igły i szpilki. Następnie według przygotowanego projektu uszyły poduszkę ozdobną typu „Jasiek” i torbę młodzieżową różnego przeznaczenia np. na treningi, zakupy, wyjścia do koleżanek itp. Ostatniego dnia odwiedził nas p. Karol Kurpiewski absolwent International School of Costume and Fashion Design, kierunek „ Projektowanie ubioru”, który już ma pewne osiągnięcia w branży modowej np. projektował sukienkę do jednego z teledysków Justyny Steczkowskiej. Przybliżył on uczestnikom tajniki podstaw projektowania.  

 

Taką nietypową propozycję spędzenia aktywnie i kreatywnie wolnego czasu przygotowały: Krystyna Pyskło i Katarzyna Kowalska. 

 

OGŁOSZENIE EGZAMIN ZAWODOWY

Uprzejmie przypominam, że deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji letniej 2019 uczniowie /absolwenci powinni złożyć do 18 lutego 2019 roku.

Adam Zienkiewicz

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018