MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU
    

W dniach 18-19.04.2018 r. reprezentacja naszej szkoły – Izabela Leszczyńska z kl. 4 Ht1 i Marta Żebrowska z kl. 3 To pod opieką nauczyciela hotelarstwa p. Magdaleny Karczewskiej, wzięła udział w IX Międzyszkolnym Konkursie o Turystyce i Hotelarstwie organizowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu.

 

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z 13 szkół z kilku województw zmagając się w dwuosobowych drużynach złożonych z jednego ucznia kierunku hotelarstwa oraz jednego przedstawiciela kierunku turystycznego. Etap pierwszy w formie testu pisemnego sprawdzał wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa.

 

W kolejnej części zmierzyło się 6 najlepszych dwuosobowych zespołów. Część praktyczna dla hotelarza polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi gościa hotelowego w recepcji hotelowej lub pokoju hotelowym z zaprezentowaniem umiejętności wypełniania dokumentacji hotelowej i posługiwania się językiem obcym. Natomiast część praktyczna dla turysty polegała na przedstawieniu propozycji animacji czasu wolnego dla gości hotelowych.

 

Nasza reprezentacja dostała się do finału i ostatecznie zajęła IV miejsce!! Izie i Marcie należą się ogromne gratulacje za godne reprezentowanie szkoły i za wkład pracy włożony na przygotowanie się do konkursu.

 

Do konkursu uczniów przygotowały:

Technik hotelarstwa – p.Magdalena Karczewska

Technik obsługi turystycznej – p.Ewelina Sienkiewicz

 

W tym roku szkolnym konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Akademię Morską w Gdyni.

 

Zmagania młodych hotelarzy i turystów można obejrzeć tutaj.

Przygotowała: Magdalena Karczewska 

Zapraszamy do galerii

 

 

23.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ
 

Z nowym hotelem potrzeba nabyć nowych przyzwyczajeń. Od dzisiaj, nasi uczniowie odbywają praktyki w kolejnym miejscu, w hotelu Poseidon Palace w Leptoraki. Jest to hotel podtrzymujący najwyższy standard obsługi i nauczania. Od rana trwały przygotowania restauracji basenowej, która rozpocznie swoją działalność wraz z niedługo rozpoczynającym się sezonem. Pokoje również należy przygotować na przyjazd gości sezonowych, co sprawia że kawa jest niezbędna by mieć odpowiedni zasób sił. Na szczęście grupa gastronomów uczestniczyła dzisiaj w kursie przygotowywania kaw, dowiadując się o ciepłych i zimnych odmianach napoju.

 

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. #POWER

 

  

 

LICYTACJA DLA IZY FLOREK
  

12 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna na rzecz uczennicy klasy IV Tg Izabeli Florek.

 

Do wylicytowania były bardzo atrakcyjne rzeczy: vouchery, bony do salonów piękności i lokali gastronomicznych, bilety wstępu do dyskotek, karnety do siłowni oraz maskotki.

 

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły wykazała się empatią i życzliwością biorąc aktywny udział w licytacjach.

 

Podziękowania należą się również osobom, które pozyskały rzeczy do licytacji:

Roksana Prusaczyk z klasy I Tg1, p.Elżbieta Niedźwiedzka, p.Sylwia Gałka, p.Katarzyna Kowalska, p.Małgorzata Święcicka, dziewczyny z klasy IV To. 

 

Dziękujemy instytucjom: 

Satysfakcja „Studio Kosmetyczne Urody i Wizażu”, Pizzeria Biesiadowo, Fast Diet Ford i Bartosz Stryjewski, Klub Kapitol, Forma5 Club, Siłownia Power Gym, Game Room, Beata Pazio Fryzjer, Studio Fryzjerskie “Pasja”, Aleksandra Szcześniak “MakeUp Artist, Frangos Pizza and Burger House, Jot VelZet Magical Pictures.

 

Licytację tym razem poprowadzili nauczyciele Sylwia Gałka i Dariusz Bunkowski.

Sylwia Gałka

Dariusz Bunkowski 

20.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ
  

Kolejny piątek, kolejne przyjemności. Na koniec drugiego tygodnia praktyk w Grecji, nasi uczniowie udali się zapoznać z fabryką przetwórstwa oliwek. Gastronomowie dowiedzieli się o różnych sposobach przygotowywania oliwek – greckim (antycznym), hiszpańskim oraz kalifornijskim. Sposoby segregacji oliwek są również bardzo ważne dla hotelarstwa, gdzie liczą się sposoby doboru najdorodniejszych oliwek na stoły w restauracjach lub hotelach. Przedsiębiorstwa przetwórcze tego typu są ciekawe, gdyż nie zakładają dużych nakładów, a wywodząca się z nich produkcja jest pożądana na całym świecie, są one więc ciekawym projektem prowadzenia działalności gospodarczej, szczególnie w krajach południowej Europy.

 

Poranna wycieczka nie przeszkodziła naszym praktykantom w pełnieniu codziennych obowiązków. Ekonomiści przygotowywali prezentację raportów dotyczących działalności przedsiębiorstw, by wieczorem zaprezentować je przed grupą współpracowników. Potrawy stylizowane na kuchnię francuską przygotowywali nasi uczniowie dodając im ostrości i dużo radości przy pracy. Samym zaś daniom towarzyszyła obsługa dopasowująca się do dań swoimi strojami, elegancko kończąc kolejny tydzień praktyk.

 

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. #POWER

 

  

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE KLAS MATURALNYCH

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych odbędzie się 27 kwietnia 2018 o godz. 12.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów!

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018