2013-05-06 w GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
 

W dniu 16 maja 2013 r. pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej, Renaty Sawickiej i Renaty Lech uczniowie z klasy II TE, II HS, III HS i II HT gościli w gospodarstwie agroturystycznym w PŁOSZYCACH. Aktywnie spędzali wolny czas , poznawali twórczość ludową ( lepienie w glinie) oraz regionalne zwyczaje.  


obejrzyj zdjęcia

 

OGŁOSZENIE

W piątek 21. czerwca o godzinie 8:00 w sali nr 40 odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników projektu "Skuteczność na rynku pracy to kompetencje zawodowe, język obcy i przedsiębiorczość" w sprawie  wyjazdu na letnie warsztaty językowe i praktyki zawodowe do Niemiec. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!! 

 

Aldona Zadroga

2013-06-06 KONKURS - "KWINTESENCJA POSIŁKU-DESER”
 
   

W dniu o6.06.2013 uczniowie klasy II Technik Kucharz: Adam Domurad i Mateusz Kisiel pod kierunkiem p. Marka Milczarka reprezentowali szkołę w konkursie kulinarnym pt. „Kwintesencja smaku – Deser”, który odbył się  w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.

 

Celem konkursu było kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy gastronomicznej, doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy i pomysłowości uczniów, podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, kształtowania wśród uczniów pozytywnej i uczciwej rywalizacji oraz współpraca między szkołami zrzeszonymi w Klubie Przodujących Szkół z innymi szkołami gastronomicznymi. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Ostrołęce.

 

 Za deser Krem truskawkowy w czekoladowym koszyczku w towarzystwie sorbetu z kiwi w sosie truskawkowym uczniowie zdobyli II miejsce, a nagrodą są książki „ Kuchnia polska” i dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Marek Milczarek

 


obejrzyj zdjęcia

 

2013.06.02 FESTYN
 
    

Rada osiedla Dzieci Polskich jak co roku przygotowała dla swoich mieszkańców festyn rodzinny. Było mnóstwo występów artystycznych, pokazów tańca, rękodzieła ludowego, sprzętu strażackiego, symulatora policyjnego. Osoby dbające o własne zdrowie, mogły wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. Zorganizowano dużo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przeprowadzono szereg konkursów, miedzy innymi „na najsmaczniejszy wypiek”.

Podczas ośmiogodzinnej imprezy uczniowie klas gastronomicznych:

- Milena Choromańska, Dorota Gawek, Patryk Jastrzębski i Monika Kaczyńska z klasy III tk,
- Dominika Jastrzębska, Aleksandra Piersa i Natalia Sikora z klasy II tg,
- Maria Bednarek, Karol Kruczyk, Hubert Płodzich i Olga Tomaszewska z klasy I tr

dzielnie pomagali w obsłudze poczęstunku dla zaproszonych gości i dla dzieci biorących udział w występach artystycznych oraz częstowali uczestników festynu plackami ziemniaczanymi. Pomogli również w przeprowadzeniu konkursu „na najsmaczniejszy wypiek”.

Opiekunami młodzieży były: pani Barbara  Krzemińska i pani Ewa Okowicka.

obejrzyj zdjęcia

2013.05.28 NOWA PRACOWNIA
 
      

W ramach innowacyjnego projektu IBIS realizowanego przez fundację Drabina Rozwoju 15 nowych komputerów wraz z oprogramowaniem i 2 tablice multimedialne z rzutnikami trafiło do ZSZ nr 4.


Interdyscyplinarna Bez Barier Interaktywna Szkoła – to pełna nazwa projektu, który już niebawem testowo wystartuje w Ostrołęce. Celem projektu jest stworzenie dwóch innowacyjnych programów edukacyjnych: z geografii i przedsiębiorczości dla pierwszych klas na poziomie ogólnym.


- Interdyscyplinarność tych programów polega na tym, że pewna wiedza z geografii i przedsiębiorczości jest łączona poprzez trójwymiarową grę komputerową oraz interaktywne multibooki połączone z filmami, ćwiczeniami. Uczniowie będą mogli uczyć się poprzez smartfony, tablety i wszystkie inne nowoczesne urządzenia mobilne – powiedziała nam Dorota Drozdowska-Szymborska, prezes fundacji Drabina Rozwoju.


Program testowały będą dwie ostrołęckie szkoły średnie  - Zespół Szkół Zawodowych nr 2 i Zespół Szkół Zawodowych nr 4, które otrzymały od Drabiny Rozwoju po 2 tablice multimedialne z rzutnikami i po 15 laptopów wyposażonych w niezbędne oprogramowanie.


- To niezwykły prezent, wyróżnienie i promocja naszej szkoły. Jest to także ogromna odpowiedzialność za należyte przeprowadzenie i ocenę tego programu. To od naszych uczniów i nauczycieli w dużej mierze będzie zależało to czy program ten będzie wdrażany w całym systemie edukacyjnym – powiedziała Anna Przygoda Majewska, dyrektor ZSZ nr 4 w Ostrołęce.


- Jest to ogromne wyróżnienie tak dla samych szkół jaki i Ostrołęki, ponieważ jeśli przygotowany przez Drabinę Rozwoju program przejdzie pomyślnie test, zostanie on wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji do podstawy programowej – powiedział nam współpracujący z fundacją Drabina Rozwoju Mariusz Mierzejewski.


Oficjalne przekazanie sprzętu dla dwóch szkół biorących udział w projekcie odbyło się we wtorek, 28 maja. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


obejrzyj zdjęcia


Tekst na podstawie artykułu zamieszczonego:
http://www.eostroleka.pl/projekt-ibis-30-komputerow-trafilo-do-dwoch-ostroleckich-szkol-zdjecia,art35366.html

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018