2013-10-28 AKCJA POLA NADZIEI
   

W środę  30 października 2013 r. wolontariusze z naszej szkoły uczennice II TG pod opieką p.R.Lech i   p. A.Wojtasik wraz z uczniami „Kolorowej Szkoły” zasadzili cebulki żonki na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce.Wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei.


Celem tej kampanii jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki jaką świadczy Hospicjum wobec ludzi ciężko chorych i umierających oraz edukacja mieszkańców naszego regionu o roli drugiego człowieka wobec ciężko chorego umierającego.


Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.


Opiekunowie akcji w naszej szkole

obejrzyj zdjęcia

2013-10-28 UCZENNICE KLASY IV HT POSADZIŁY ŻONKILE
   

28 października uczennice klasy IV ht, posadziły żonkile, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, zostaną ścięte i będziemy je rozdawać w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce.


Celem kampanii Pola Nadziei jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki jaką świadczy Hospicjum wobec ludzi ciężko chorych i umierających oraz edukacja mieszkańców naszego regionu o roli drugiego człowieka wobec ciężko chorego umierającego.


Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.


Opiekunowie akcji w naszej szkole

Renata Lech
Agnieszka Wojtasik  


obejrzyj zdjęcia

2013-10-07 SZKOLNE KOŁO PCK ODWIEDZIŁO PRZEDSZKOLE w RZEKUNIU
 

Dnia 7 października 2013r Szkolne Koło PCK odwiedziło Samorządowe Przedszkole w Rzekuniu. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Ćwiczenia praktyczne poprowadzili uczniowie z kl IR: , Milena Chełchowska, Emilia Kurpiewska, Klaudia Brzuzy, Aleksandra Orzoł. Podsumowując nasze spotkanie w przedszkolu przeprowadziliśmy również instruktaż z zakresu zasad bezpieczeństwa. Szkolenie przeprowadzono pod opieką opiekuna SK PCK Barbary Zaborowskiej.

2013-10-05 OSTROŁĘCKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

       

2013-10-24 AKCJA "ŚMIGAJ MŁODY NA WYBORY"
 
 
 

W czwartek 24 października 2013r.w naszej szkole w ramach akcji „Śmigaj młody na wybory” przeprowadzono prawybory do Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego i Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”, pod opieką Małgorzaty Święcickiej i obserwatora z Punktu Informacji Europejskiej ED Ostrołęka, Aleksandry Nowak.

 

Młodzież do udziału w prawyborach zaprosiła pełnoletnich uczniów, Dyrekcję oraz pracowników szkoły. Celem akcji „Śmigaj młody na wybory” jest zaangażowanie obywatelskie młodych ludzi, dla których wybory do PE w 2014 r. będą pierwszym formalnym głosowaniem w życiu, i to od razu na szczeblu europejskim. Akcja stanowi część Młodzieżowego Maratonu Aktywnego Obywatela (MMAO), przedsięwzięcia przygotowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu „Młodzież w Działaniu” – we współpracy z organizacjami młodzieżowymi i młodymi aktywistami z całej Polski.

 

Skład Młodzieżowej Komisji Wyborczej:
Angelika Madrak- Przewodnicząca
Karina Prusik- Zastępca Przewodniczącej
Karolina Ropiak- Członek
Karolina Ruszczyk- Członek
Angelika Skowrońska-Członek

Wyniki głosowania:

Uprawnionych do głosowania było 430 osób.
Udział w głosowaniu wzięło 226 osób, w tym:
1)deklarację udziału w głosowaniu zgłosiło-140 osób, co stanowi 62,5 % głosów ważnych
2) deklarację nie brania udziału w głosowaniu zgłosiły- 24 osoby, co stanowi 10,71% głosów ważnych
3) deklarację , że nie wie co zrobi w kwestii głosowania zgłosiło – 60 osób, co stanowi 26,78% głosów ważnych.
4)2 głosy były nie ważne.


Dziękujemy bardzo wszystkim za udział w głosowaniu.

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018