2013-11-28 KONKURSY O ZDROWIU
    

W dniu 20.11.2013 r przeprowadzony został etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK .

 

W etapie szkolnym wzięło udział 54 uczniów z klas III Tg i IV Tg . 

 

Najwyższą ilość punktów zdobyła Patrycja Kozicka z kl. IV Tg, która będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym .

 

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie etapu szkolnego : pani Agnieszka Wojtasik, pani Barbara Krzemińska , opiekunowie Szkolnego Koła PCK i pielęgniarka szkolna .

 


 

W dniu 28.11.2013 r odbył się Szkolny Konkurs o Zdrowiu . W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas I Tg, I To i II kch .

 

Wyniki konkursu :  

I miejsce Kalinowska Natalia , kl. I Tg
II miejsce Świercz Ewelina , kl. I Tg
III miejsce Szczepanek Aleksandra, kl. II kch

 

Nagrody rzeczowe w postaci pamięci USB zostały ufundowane przez Radę Rodziców . Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy .

 

Konkurs zorganizowali : pani Barbara Zaborowska, pani Hanna Kozikowska i pan Kamil Malon .

 

 

obejrzyj zdjęcia

2013-11-16 PÓŁFINAŁ I FINAŁ 5 EDYCJI KONKURSU „ZGOTUJ SOBIE SUKCES”

 
 
 
 
 

W dniach 13 - 16 listopada 2013 r. odbył się półfinał i finał 5 edycji konkursu pt. „Zgotuj sobie sukces” organizowany przez MAKRO Centrum Rozwoju Firm HoReCa i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierników. W tegorocznej piątej edycji w półfinale konkursu naszą szkołę reprezentował zespół uczniów w składzie: Joanna Łępicka ( tegoroczna abiturientka kl. 4 Tg) i Adrian Grec ( uczeń kl. 4 Tk).


Półfinał i finał konkursu odbył się w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości w Warszawie przy Makro gdzie szefem, organizatorem i inicjatorem konkursu jest Grzegorz Kazubski. Wśród zaproszonych gości i zarazem jurorami byli m.in. Kurt Scheller, Robert Sowa.


Potrawy były oceniane przez członków międzynarodowego jury, w którym zasiedli profesjonalni kucharze. Ich obrady koordynował Kurt Scheller. Potrawy młodych talentów poddawane były ocenie dziennikarzy i krytyków kulinarnych.

Prace konkursowe składały się z II dania głównego i zakąski (po 6 porcji), a uczestnicy musieli przygotować je w ciągu 1,5 godziny na podstawie przepisu według własnego pomysłu przy użyciu produktów z tzw. „black box”, które poznali tuż przed rozpoczęciem pracy. Składnikami „black boxu” był m.in. łosoś, pierś z kaczki berberyjskiej, ryż, seler naciowy, ser kozi . 


Asia i Adrian przygotowali zakąskę z łososia i danie główne z kaczki. Gratulujemy im za wytrwałość i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. 


Laureatami 5 edycji konkursu kulinarnego pt. „ Zgotuj sobie sukces” zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku .


„ Konkursy kulinarne dają młodym ludziom możliwość sprawdzenia samego siebie, poznania największych autorytetów, wyłaniają też talenty kulinarne i wybitnie zdolnych młodych kucharzy. Bycie dobrym kucharzem to długa i ciężka praca, która wymaga nieustającej nauki i rozwoju „ - Robert Sowa  

Ewa Tyszka  

2013-11-26 AKCJA CHARYTATYWNA "ZBIERAMY DLA BARTKA"
    

Bartek Politowski jest absolwentem naszej szkoły. Przez cztery lata nauki na kierunku gastronomicznym często angażował się w różnorodne akcje Samorządu Uczniowskiego. Stworzył niezapomniane kreacje w wielu przedstawieniach teatralnych. Był uczniem, którego nie sposób nie zauważyć.


Rok temu w wyniku wypadku samochodowego doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym. Od tamtej pory zmaga się z porażeniem czterokończynowym. Bartek porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Teraz my możemy mu pomóc…

 

czytaj dalej

obejrzyj zdjęcia

2013-11-25 KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ BARTKA POLITOWSKIEGO

Dnia 29 listopada w godz. 12.00 – 14.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Bartka Politowskiego – absolwenta naszej szkoły, który rok temu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu i potrzebuje długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.


Zapraszamy serdecznie wszystkie klasy wraz z opiekunami na Halę Widowiskowo – Sportową im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce.


W koncercie wystąpią: uczniowie naszej szkoły, zespoły: Stone of Rock oraz VINYL.


Za pomoc w organizacji koncertu serdecznie dziękujemy Dyrekcji Ostrołęckiego Centrum Kultury i Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo- Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.


Dyrekcja 

 

2013-10-30 OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ

 
 
 
 
 

W dniu 30.10.2013 r. 57 uczniów klas II Ht, II Ht1, IV Ht i IV Ht1 wzięło udział w Szkolnym Etapie VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 65 pytań. Przy wyłonieniu zwycięzców była brana pod uwagę najwyższa liczba punktów.

 

Komisja w składzie:
p. Barbara Stepnowska – przewodnicząca
p. Ewa Margiel – członek komisji
p. Magdalena Karczewska - członek komisji

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – zajęli ex aequo

Aleksandra Choromańska i Artur Milewski – oboje z klasy IV Ht 1

III miejsce zajęła

Iwona Piórkowska – kl. IV Ht

 

Komisja postanowiła wyróżnić dodatkowo uczestników konkursu, którzy zajęli miejsca tuż za podium. Są to uczennice klas II, które pomimo że uczą się w naszej szkole dopiero drugi rok, posiadają wiedzę z zakresu hotelarstwa godną uwagi.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie, klasom II życzymy powodzenia za rok, a za Olę i Artura już trzymamy kciuki, gdyż nasi zwycięzcy w styczniu wezmą udział w etapie okręgowym VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Nagrody dla uczestników ufundowała Rada Rodziców.  

Magdalena Karczewska  

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018