OFICJALNE OTWARCIE PRACOWNI JĘZYKOWEJ

       
 
 

17. października odbyło się w naszej szkole oficjalne otwarcie pracowni językowej. Pracownia językowa wyposażona w tablicę interaktywną, rzutnik, stanowiska dla uczniów ze słuchawkami, nagłośnienie oraz programy multimedialne do nauki języka niemieckiego to część projektu "Skuteczność na rynku pracy to kompetencje zawodowe, język obcy i przedsiębiorczość" którego uczestnikami są uczniowie ZSZ Nr 4 oraz ZSZ Nr 1. Otwarcie pracowni uświetnili swoją obecnością: Prezydent Miasta Ostrołęki J. Kotowski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta W. Szczubełek, Prezes Agencji Rozwoju Regionalnego M. Mielnicki, Rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Społecznej I. Żuchowski, Dyrektor ZSZ Nr 1 T. Olszewski oraz Wicedyrektor ZSZ Nr 1 C. Pilcicki i ostrołęckie media.


Projekt, w którym bierze udział 41 uczniów naszej szkoły, realizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Społeczną, Agencję Rozwoju Regionalnego, Urząd Miasta w Ostrołęce oraz niemiecką firmę EU-Consult Südthüringen gGmbH i obejmuje takie działania, jak: doradztwo edukacyjno zawodowe, dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego na dwóch poziomach (ogólnym i zawodowym), warsztaty z przedsiębiorczości oraz dwa obozy językowe.


Poczęstunek na słodko przygotowali uczniowie klasy 3 Tk: Tomasz Prot , Adrian Grec i 2 Tk : Anita Domańska, Beata Majewska pod kierunkiem P. Ewy Tyszki, P. Wiotety Pędzich oraz P. Marka Milczarka.

 

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH
2012-10-04 DNI OTWARTE W NBP
  

W dniu 04.10.2012 r. w towarzystwie ZSZ NR 3 i pod opieką nauczyciela Małgorzaty Złotkowskiej uczniowie naszej szkoły brali udział w DNIACH OTWARTYCH NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO W WARSZAWIE.

Wszystkie wydarzenia odbywały się pod wspólnym hasłem przewodnim: NBP – skarbnica wiedzy o pieniądzu. Atrakcją tegorocznych dni otwartych były debaty z udziałem ekspertów od ekonomii, testy z wiedzy o finansach, gry uliczne, zwiedzanie banku w grupach z przewodnikiem.

Podczas dni otwartych zostały zaprezentowane zagadnienia z zakresu: historii bankowości, historii pieniądza , polityki pieniężnej, systemu płatniczego, rezerw czy problematyki euro. Poszczególne tematy były prezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych. Nie zabrakło jednej z największych atrakcji – sztab złota – dostępnych dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Dodatkową atrakcją w tym dniu dla młodzieży była " NIEWIDZIALNA WYSTAWA" - wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi …… Przewodnikami były osoby niewidome lub niedowidzące. Niewidzialna wystawa miała na celu zbliżyć do siebie perspektywy doświadczenia jednego świata – osób widzących i niewidomych, a poprzez pozytywne przeżycia nauczyć się jak możemy im pomóc oraz jak ich zrozumieć.

 

obejrzyj zdjęcia

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI TO NOWOCZESNY PROJEKT EDUKACYJNY DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, REALIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ EDUKACJI RYNKU KAPITAŁOWEGO I WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO

 

W projekcie REKINY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI - do Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej z naszej szkoły zgłoszonych zostało 4 zespoły ( 16 uczniów z klas ekonomicznych) . Z chwilą rejestracji otrzymali oni dostęp do notowań giełdowych i 100 tyś. wirtualnych złotych , które mogli zainwestować w akcję spółek WIG20 i mWIG40 oraz w lokaty bankowe.

 

Wszyscy zarejestrowani uczniowie , a także nauczyciele mieli też dostęp do kursu e-learingowego o giełdzie i inwestowaniu.

 

OPIEKUNEM PROJEKTU EDUKACYJNEGO BYŁA MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA  

   

2012-10-03-05 OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE”
 
 

W dniach od 03.10.2012r. do 05.10.2012r. wolontariusze z klasy II i IV technikum ekonomicznego zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz osób nieuleczalnie chorych. Do akcji tej włączyli się również z powodu swojego kolegi Marcina Piersy, który także był wolontariuszem i wspólnie brał z nami udział we wszystkich akcjach. Odszedł od nas w ubiegłym roku z powodu nieuleczalnej choroby .

Michał Grabarek w dniu 06.10.2012 r. na scenie przy kupcu zaśpiewał w dowód pamięci ułożoną przez siebie piosenkę poświęconą Marcinowi –swojemu najlepszemu koledze.

czytaj dalej

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018