2013-01-11 UROCZYSTY APEL PTTK
  

Dnia 10 stycznia 2013 r. odbył się uroczysty apel z okazji 10 – lecia powstania i działalności Szkolnego Koła PTTK. Swoją obecnością zaszczycili nas: prezes Oddziału "Celuloza" PTTK Pan Paweł Dąbrowski, prezes Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej Pan Andrzej Bis, właścicielka biura podróży "Juventus" w Ostrołęce Pani Grażyna Nikodemska, właścicielka biura podróży "Sośniny" w Ostrołęce Pani Małgorzata Zabielska – Wyszkowska, dziekan Wyższej Szkoły Ekonomiczno – Społecznej w Łodzi Filia w Ostrołęce dr Kazimierz Parszewski, v-ce prezes Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji, przewodnik regionalny Pan Tadeusz Żebrowski, Dyrekcja ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika, Zarząd SK PTTK, członkowie SK PTTK oraz grono pedagogiczne.

czytaj dalej na stronie PTTK

obejrzyj zdjęcia

OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOX

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie "FOX" (język angielski) zorganizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Konkurs odbędzie się 26.02.2013r. o godz. 8.00. I etap odbędzie się w szkole i trwał będzie 75 minut. Do udziału w konkursie wymagana jest znajomość lektury oraz idiomy związane z kolorami. Uczestnicy konkursu to uczniowie klas II i III . Do etapu na poziomie Eagles przystępuje 9 uczniów z różnych klas.


Wśród uczestników różnych konkursów języka angielskiego naszej szkoły szczęście dopisało dwojgu z nich, tj. Anna Chorążewicz i Michał Parzych, którzy wyjechali na 1 tygodniowe wycieczki zagraniczne.  


Tak więc warto uczyć się języków, bo szczęście jest tuż, tuż. 


Danuta Mieczkowska

2013-01-11 ELIMINACJE OKRĘGOWE OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWNOŚCI

W dniu 11 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Eugeniusza Pijanowskiego w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, do których przystąpiło 60 uczestników z województwa mazowieckiego. Tematyka wiodąca XVII edycji olimpiady to:. "Żywność tradycyjna i kuchnie narodowe". Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe - wielokrotnego wyboru, skojarzeniowe, prawda czy fałsz, uzupełniali tekst odpowiednimi pojęciami, oraz przyporządkowywali właściwe sobie hasła.

 

Podczas pobytu w Warszawie uczniowie i nauczyciele wysłuchali serii wykładów oraz uczestniczyli w pokazach kulinarnych kuchni śląskiej.

 

Zespół Szkół Zawodowych Nr4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce w w/w Olimpiadzie godnie reprezentowała dwójka uczniów z klasy IV tg, pod opieką p. Agnieszki Wojtasik:


- Przemysław Szymczyk, który zajął VI miejsce i został wyróżniony przez komisję
- Justyna Prusaczyk, która zajęła XIII miejsce.  


Do olimpiady uczniów przygotowywała p. Agnieszka Wojtasik.

Gratulacje dla Przemka i Justyny! 

 

  

MISTRZOSTWA MIASTA OSTROŁĘKI SZKÓŁ ŚREDNICH W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 10 stycznia 2013 r. na Hali Widowiskowo – Sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyły się XI Indywidualne Mistrzostwa Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Tenisie Stołowym Mężczyzn o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki. Naszą szkołę reprezentowali:

- Abramczyk Artur klasa IV Hs
- Kamil Opala klasa III Tk
- Rafał Ogonowski klasa III Te1
- Rawa Daniel klasa III Te1
- Chmielewski Kamil klasa III Te1
- Duszak Adrian klasa II To
- Kaczyński Fabian klasa II To
- Rawa Artur klasa II Hs


  W Mistrzostwach udział wzięło 55 zawodników ze wszystkich szkół średnich Miasta Ostrołęki. Mistrzostwa zostały rozegrane do dwóch przegranych meczy. Najwyżej uplasował się Opalach Kamil z klasy III Tk, zajmując zaszczytne II miejsce. Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca poza pierwszą dziesiątką.

 

2013-01-09 SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
  

Szkolny Finał WOŚP w ZSZ nr 4 odbył się w dniach 9, 10, 11 stycznia 2013r. Dnia 9 stycznia odbyła się sprzedaż ciast i ciasteczek oraz licytacja. Dnia 10 i 11 stycznia odbyła się zbiórka pieniężna do puszek. Kwota zebrana to 833zł.

 

Samorząd Uczniowski, SK PCK i SK Wolontariatu składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za aktywny udział i hojność podczas przeprowadzania szkolnego finału na WOŚP.

 

Był to 21 finał przeznaczony na : "Gramy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki seniorów" 

obejrzyj zdjęcia

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018