2012-11-15 KLUB PCK w PRZEDSZKOLU NR 8 w OSTROŁĘCE
 
 

Dnia 15 listopada 2012r Szkolne Koło PCK odwiedziło Przedszkole Miejskie nr 8 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków. Ćwiczenia praktyczne poprowadzili: Hubert Płodzich kl. IR resuscytacja krążeniowo - oddechowa na fantomie, Maria Bednarek kl. IR tamowanie krwotoków, Marietta Madrak kl. IR opatrywanie ran, Karol Kruczyk kl. IR pozycja boczna ustalona, Olga Tomaszewska kl.I Hs unieruchomienie kończyn przy złamaniu pod opieką Barbary Zaborowskiej. Szkolne koło PCK czytało także bajki pod hasłem: " Cała Polska czyta dzieciom- Szkolne koło PCK czyta dzieciom' wśród 3 i 4 latków. Bajki czytały uczennice z kl. I R: Aleksandra Gogoł, Natalia Laskowska, Klaudia Mierzejewska, Emilia Biedka, Patrycja Stepnowska pod opieką Edyty Zabielskiej i Barbary Zatryb. Podsumowując nasze spotkanie w przedszkolu przeprowadziliśmy również instruktaż z zakresu zasad bezpieczeństwa. Zdjęcia wykonał fotograf szkolnego koła PCK uczeń kl. IR Kacper Michalski. Zapraszamy do galerii zdjęć.


obejrzyj zdjęcia

2012-11-04 Złoto Mistrzostw Polski w MMA Mateusza Mierzejewskiego
  
 

Zawody odbyły się 4 listopada i wzięło w nich udział ok. 150 zawodników. Nasz uczeń klasy 4 Technikum Ekonomicznego a jednocześnie zawodnik ostrołęckiego klubu Fight Academy Mateusz Mierzejewski wywalczył złoty medal podczas rozgrywanych w Sochaczewie Mistrzostw Polski Wschodniej w MMA.

Po zaciętych walkach mojemu podopiecznemu udało mu się wygrać w kat -67 kg w najbardziej wymagającej formule tego turnieju "full contact MMA" - tłumaczy trener zawodnika Arkadiusz Ludwiczak. - Startują w niej najbardziej doświadczeni i najlepsi zawodnicy, również zawodowcy. To bardzo duży sukces Mateusza, który ciężką pracą pokazuje, że można wygrywać na tak prestiżowej imprezie.


Mateuszowi Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej kariery i pasji.

2012-11-14 Konkurs "Zgotuj sobie sukces"
 
 

W dniach 14 - 16 listopada 2012 r. odbył się półfinał i finał konkursu pt. "Zgotuj sobie sukces" organizowany przez MAKRO Centrum Rozwoju Firm HoReCa. W tegorocznej czwartej edycji do półfinału zakwalifikował się zespół uczniów naszej szkoły w składzie Joanna Łępicka ( kl. 4 Tg) i Adrian Grec ( kl. 3 Tk).


Półfinał i finał konkursu odbył się w Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości w Warszawie przy Makro gdzie szefem, organizatorem i inicjatorem konkursu jest Grzegorz Kazubski.

 

Prace konkursowe składały się z II dania głównego i deseru (po 6 porcji), a uczestnicy musieli przygotować je w ciągu 1,5 godziny na podstawie przepisu według własnego pomysłu przy użyciu produktów z tzw. "black box", które poznali tuż przed rozpoczęciem pracy. Składnikami "black boxu" był m.in. łosoś, cukinia, ryż, ananasy, pomarańcze, kawa, ser mascarpone, bezy. Zespół Asi i Adriana przygotowali pięknie skomponowany i smaczny deser i danie główne. Mimo to nie udało im się zdobyć jednego z 3 miejsc. Gratulujemy im za wytrwałość i za ciężką pracą oraz życzymy powodzenia za rok.

obejrzyj zdjęcia

2012-11-09 KLUBOWICZE i SPÓŁDZIELCY NA GROBIE ADAMA CHĘTNIKA.
    

9 listopada 2012 roku delegacja Klubu Europejskiego CZWÓRKA i SU Ekonomik wraz z opiekunami: Adamem Zienkiewiczem i Robertem Piątkiem, odwiedziła grób Patrona naszej Szkoły – Adama Chętnika. Inicjatorami wyjazdu była społeczność uczniowska obu szkolnych organizacji.


W związku z tym, że listopad jest miesiącem szczególnej pamięci o zmarłych, zwłaszcza bliskich nam, często wspominanych, młodzież szkolna postanowiła zadbać o grób Patrona, oddając mu hołd i jednocześnie wzmacniając pamięć o nim - jako człowieku i wzorze do naśladowania.


W czasie wizyty na nowogródzkim cmentarzu uczniowie uprzątnęli grób Adama Chętnika, zapalili symboliczne znicze i złożyli wieniec z szarfą dedykowaną Patronowi.

2012-11-10 VII Kongres Obywatelski
 

W sobotę – 10 listopada 2011 roku – w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej odbył się VII Kongres Obywatelski. Nie mogło na nim oczywiście zabraknąć przedstawicieli naszej Szkoły - uczestniczyliśmy przecież w poprzednich pięciu!


W tym roku Kongres odbył się w przeddzień Święta Niepodległości, niestety jednak jego tematyka i dyskusje nie nawiązywały do tej ważnej, trudnej dla Polaków problematyki.


czytaj dalej

 

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018