OGŁOSZENIE
OGŁOSZENIE
ŚWIĘTO ZMARŁYCH, CZYLI TRADYCJA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
   

W związku ze zbliżającym się świętem zmarłych uczniowie z klasy I TE wraz z opiekunem Małgorzatą Złotkowską odwiedzili w dniu 31.10.2017 r. cmentarz parafialny w Ostrołęce. Zapalili przyniesione znicze na opuszczonych grobach oraz miejscach upamiętniających poległych żołnierzy wojska polskiego, którzy oddali życie za wolność ojczyzny w walce z hitlerowskim najeźdźcą.

Małgorzata Złotkowska

 

 

EKONOMIŚCI W WUP CIiPKZ w OSTROŁĘCE
   

W dniu 24 października 2017 r. pod opieką wychowawcy Małgorzaty Złotkowskiej uczniowie klasy I TE uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym Panią Hanną Głażewską.

 

Celem spotkania było obejrzenie filmów na temat :  

1. Charakterystyki zawodu księgowego i doradcy podatkowego

2. „Dopiąć swego – czyli jak wyznaczać i osiągać swoje cele”  

 

Po obejrzeniu filmów uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance z doradcą zawodowym szczególnie o wyznaczaniu i osiąganiu swoich celów. Dzięki filmowi każdy mógł nauczyć się definiować własne cele - długoterminowe, średnioterminowe oraz krótkoterminowe. "Dopiąć swego czyli jak wyznaczać i osiągać swoje cele" przedstawił również tzw. złodziei czasu, które zazwyczaj utrudniają realizację założonych celów. Film poruszał tematy związane z rodzajami celów oraz ich rolą w codziennym życiu. Może on okazać się pomocny uczniom w usprawnieniu organizacji dnia pracy oraz przede wszystkim może pomóc w osiąganiu założonych celów.

 

Małgorzata Złotkowska

 

LICYTACJA
   

30 października Samorząd Uczniowski zorganizował licytację dla pani Doroty Bacławskiej, która od dwóch lat zmaga się z chorobą nowotworową. Jedyną nadzieją na pełne wyzdrowienie jest bardzo drogi lek, który musi być przyjmowany co trzy tygodnie. Inicjatorką całej akcji była Roksana Prusaczyk z klasy 1 Tg1, która też pozyskała wielu sponsorów. Licytowane były m.in. wejściówki do klubów muzycznych i sportowych, karnety, vouchery, zabiegi kosmetyczne i usługi fotograficzne. Nie zabrakło także innych drobiazgów, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

Podziękowania również dla Patrycji Dzierzgowskiej z kl. 3 TO i Małgorzaty Prusaczyk z kl. 3 Tk, za sprawne przeprowadzenie licytacji oraz dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły, którzy brali w niej udział. Na piętrze szkoły sprzedawane było również ciasto i napoje. Łącznie zebraliśmy około 1600 zł. Trzymamy kciuki za panią Dorotę, i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

 

Samorząd Uczniowski

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018