EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA

22 października zaszczycił nas swoją obecnością pan Janusz Kobyliński – Kierownik Biura Prawnego Urzędu Miasta w Ostrołęce. Spotkanie to odbyło się z okazji obchodów Europejskiego Dnia Prawnika pod hasłem „Twoje prawo do pomocy prawnej z urzędu w sprawach karnych oraz do uzyskania pomocy prawnika w warunkach pozbawienia wolności”

 

Pomoc prawna z urzędu jest kluczowym narzędziem w zapewnieniu dostępu do wymiaru sprawiedliwości. Dostęp do wymiaru sprawiedliwości należy do praw podstawowych, a także stanowi zasadniczą część i instrument praw człowieka, określony i chroniony treścią art. 6 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, tzn. swobodnego dostępu do wymiaru sprawiedliwości dla każdego człowieka, bez względu na pozycję społeczną lub sytuację ekonomiczną. Uznaje się go za jeden z najważniejszych filarów praworządności i godności ludzkiej. Do obowiązków państw i organów władzy publicznej należy zagwarantowanie, zorganizowanie i sfinansowanie takiego systemu pomocy prawnej z urzędu, który zapewni osobom mniej majętnym dostęp do wymiaru sprawiedliwości oraz pokrycie kosztów doradztwa prawnego, obrony i reprezentacji przez podmioty profesjonalne.

 

Uczniowie, biorący udział w spotkaniu z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwali się prelekcji Pana Janusz Kobylińskiego, oraz ciekawym przykładom omówionym w prosty i przystępny sposób. Bardzo cieszymy się z możliwości spotkania z przedstawicielami Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie, bowiem zainteresowanie uczniów kwestiami prawnymi jest bardzo duże. Panu Januszowi Kobylińskiemu serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.  

EUROPEJSKI DZIEŃ PRAWNIKA 2019 - 25 października 2019 Twoje prawo do pomocy prawnej z urzędu w sprawach karnych oraz do uzyskania pomocy prawnika w warunkach pozbawienia wolności

Joanna Skarzyńska

 

POCZĘSTUNEK Z OKAZJI 25-LECIA AMAZONEK

W dniu 21 .10.2019r. uczniowie klasy I i II technik kelner pod opieką p. R. Lech i p.B.Krzemińskiej pomagali przy aranżacji sali oraz obsłudze bankietu z okazji oficjalnej inauguracji 25 -lecia działalności stowarzyszenia Amazonek., która odbyła sie w Ostrołęckim Centrum Kultury. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie przygotowania zastawy stołowej do podawania dań i napojów, technik przenoszenia tac i zastawy stołowej, dekoracji stołów, technik zbierania zastawy po konsumpcji, powitania i pożegnania gości.

 

Współpraca z stowarzyszeniem Amazonek odbyła się w ramach realizacji zadań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego.

 

Renata Lech

 

KAMPANIA „POLA NADZIEI”

15 października 2019r. wolontariusze naszej szkoły, uczennice 4 KS z uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ostrołęce zasadzili cebulki żonki na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce. Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce.

 

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

 

Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.  

Renata Lech

 

ZAPROSZENIE DO KONKURSU

 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie Szkoły Ponadgimnazjalne i Ponadpodstawowe z Ostrołęki do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie „Budowa atomu”

 

Uprzejmie informujemy, że konkurs odbędzie się 13 listopada 2019 r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10.

 

Do konkursu zapraszamy uczniów klas I ze Szkół Ponadgimnazjalnych i ze Szkół Ponadpodstawowych z Ostrołęki.

 

Do POBRANIA regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

 

Serdecznie zapraszamy

 

SZKOLNY TURNIEJ W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ MĘŻCZYZN

24 października 2019 po raz jedenasty odbył się Szkolny Turniej w Halową Piłkę Nożną Mężczyzn. Do rozgrywek przystąpiło jedenaście zespołów z klas: IV Te, IV Tg, IV Ks, III Kch, III Hs, III Te, III Tg, III Tg1, III Kc, II Tg, II Ht, II To, II Kc, I Kc1, I Cs1.

 

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja z klasy III Hs w składzie: Kacper Skierkowski, Cezary Popielarski, Wojtek Gumkowski, Łukasz Szymczyk, Patryk Przybyła i Mateusz Jędrasik.

 

Na drugim miejscu turniej zakończyli ubiegłoroczni mistrzowie, czyli skład z klasy III Tg1 : Mateusz Dudek, Juliusz Żebrowski, Michał Nurczyk, Jakub Owczarek, Tyberiusz Grajko, Daniel Majkowski i Piotr Kozłowski.

 

Tegorocznymi Mistrzami Szkoły zostali panowie z klasy III Tg : Konrad Marchewka, Bartek Kwiatkowski, Jakub Mizerek, Piotr Florek, Patryk Jakubiak i Tomek Białobrzewski.

 

Medale dla powyższych zawodników ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”. Turniej przygotowali i przeprowadzili Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.

 

Sylwia Gałka 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018