DYPLOMY "GLOBAL MONEY WEEK"

 

  

 

PODZIĘKOWANIA

 

   

 

ZDOBYWAJ WIEDZĘ. OSZCZĘDZAJ. ZARABIAJ.

W dniu 20 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.” w kategorii: „Skarbonka” w ramach obchodów Światowego Tygodnia Pieniądza. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 2TE, 2HS i 3TG1. Organizatorami konkursu były: Pani Małgorzata Złotkowska, Pani Barbara Parzych i Pani Krystyna Korczakowska- Nosek.

 

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce: Oliwia Kaczyńska z kl. 1HS
II miejsce: Marlena Bębenek z kl. 2TE
III miejsce: Ewelina Glinka z kl. 2TE

Wyróżnienia: Angelika Topa z kl. 2TE
Magda Dąbkowska z kl. 2TE
Anita Dumała z kl. 2TE
Katarzyna Prusaczyk z kl. 3 TG1


Wręczenia dyplomów i nagród dokonała Pani Dyrektor Barbara Stepnowska. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Parzych, opiekunowi Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” za ufundowanie nagród oraz Oliwii Przybylskiej z klasy 3TE za wykonanie fotografii. 

 

Krystyna Korczakowska- Nosek

 

WARSZTATY

W piątek 24 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty promujące aktualną ofertę edukacyjną. W zajęciach wzięli udział uczniowie 3 klasy gimnazjum ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ostrołęce wraz ze swoją nauczycielką - p. Małgorzatą Dreas. Nasi goście zostali podzieleni na 2 grupy. Pierwsza z nich uczestniczyła w zajęciach w pracowni gastronomicznej, które przygotowała p. Monika Mulawka. Zaprezentowany został sposób przygotowania ciasta zaparzanego oraz kruchego. Uczniowie gimnazjum mieli okazję samodzielnie wykonać ptysie i kruche babeczki z bitą śmietaną. Pomocą i doświadczeniem służyły nasze uczennice z klasy 3TG. Poza słodkimi wypiekami nasi goście mogli również spróbować swoich sił w carvingu. Pracując pod baczny okiem starszy koleżanek , wykonali dekoracje w postaci łabędzi z jabłek, kwiatów z cebuli itp.

 

Druga grupa wzięła udział w kreatywnych warsztatach krawieckich przeprowadzonych przez p.Katarzynę Kowalską i p. Krystynę Pyskło. W pierwszym etapie zajęć uczennice gimnazjum zapoznały się z podstawami szycia na maszynie przemysłowej. Jednak ich głównym celem było wykonanie plecaka w kształcie worka. Stosując się ściśle do instrukcji p. Kasi i p. Krystyny, każda z nich zrealizowała zadanie na 5. Rezultaty warsztatów zostały uwiecznione w galerii. Dziękujemy p.Małgorzacie Dreas ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ostrołęce za współpracę. Szczególne podziękowania kieruję do p. Renaty Lech, która przygotowała uczennice klasy 3 TG do pokazu carvingu. 

 

Monika Mulawka  

 

WYCIECZKA

W dniu 19 maja uczniowie Klasy I TO II TO I KC III U i III KS uczestniczyli w wyjeździe na ostatni mecz sezonu 2018/2019 Ekstraklasy piłkarskiej pomiędzy Legią Warszawa a Zagłębiem Lubin. Mecz był bardzo emocjonujący padło w nim 4 gole, Legia zremisowała 2 – 2. Był to mecz który decydował o mistrzostwie Polski, którego ostatecznie drużyna Warszawska nie zdobyła na rzecz Piasta Gliwice . Na koniec uczestnicy mogli "zbić piątki" z piłkarzami drużyny stołecznej :) . Dzięki zaangażowaniu wychowawcy Michała Wojtana, Ostrołęcka Sekcja Przyjaciół Legii Warszawa oraz Grupa Ostrołęccy Legioniści pokryły koszty biletów oraz koszty przejazdu. W imieniu swoim jak i uczestników chciałbym serdecznie podziękować wszystkim członkom Ostrołęckiej Sekcji Przyjaciół Legii Warszawa i Grupie Ostrołęckich Legionistów.

 

Michał Wojtan, Sylwia Gałka

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018