UROCZYSTE ZAKONCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

*godz.8:30 –msza św. w kościele p.w. św. Antoniego Padewskiego (klasztor)
* godz.10:00 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 na placu szkoły

*spotkanie uczniów w salach z wychowawcami wg harmonogramu:

 

Lp.

Klasa

Nazwisko i Imię wychowawcy

Nr sali

1.

1A

Sikorska Agnieszka

14

2.

1S

Święcicka Małgorzata

32

3.

1 G

Nol Anna

5

4.

1R

Krasna Anna

S.technol

5.

1 KC

Anna Tuszyńska

17

6.

1 H

Karczewska Magdalena

39

7.

1O

Chrostowska Aleksandra

12

8.

2A

Złotkowska Malgorzata

42

9.

2S

Zienkiewicz Adam

44

10.

2 G

Parzych Magdalena

AULA

11.

2 R

Tyszka Ewa

37

12.

2 KC

Dyko Sylwia

4

13.

2 H

Niedźwiedzka Elżbieta

31

14.

2O

Wojtan Michał

13

15.

2U

Jezierski Mateusz

10

16.

3A

Skarzyńska Joanna

38

17.

3 KS

Stefańska Agnieszka

15

18.

3 G

Ustarbowska Małgorzata

45

19.

3 R

Sakowska Dominika

41

20

3 H

Pyskło Krystyna

40

21.

3O

Sienkiewicz Ewelina

43

22.

3 U

Wojtasik Agnieszka

6

AKADEMIA WIEDZY O MIĘSIE

Dnia 19 czerwca w przepięknej scenerii Dworu Mościbrody odbyła się Gala Finałowa konkursu Akademia Wiedzy o Mięsie- od pola do stołu. Konkurs odbywał się w kilku etapach- pierwsze zadanie polegało na stworzeniu hasła promującego polskie mięso wołowe lub indycze. Nasi uczniowie z kl.3R świetnie poradzili sobie z tą konkurencją i znaleźli się w zwycięskiej grupie czterech zespołów z województwa mazowieckiego i lubelskiego! Kolejnym krokiem do zwycięstwa było opracowanie strategii promującej polskie mięso i zaprezentowanie jej przed Jury. Mimo wysokiego poziomu prac konkurenckich zespół ZSZ nr4 w Ostrołęce okazał się najlepszy! Nasi podopieczni wykazali się znajomością wielu dziedzin: ekonomii, technologii żywności, dietetyki i marketingu. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smartwatch, a także nagrodę dla szkoły- sprzęt multimedialny!

 

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród zorganizowano warsztaty kulinarne w plenerze. Pod czujnym okiem doświadczonego kucharza Marcina Szachowicza uczestnicy konkursu przygotowali pyszne dania z grilla z wołowiny i mięsa indyczego.

 

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Ewa Okowicka- Dyl, Milena Tyszka

KONKURS NA NAJLEPSZEGO PRZEDSIĘBIORCĘ

W dniu 06 czerwca 2019 roku uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego przedsiębiorcę w ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

 

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zadania praktycznego związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej:

 

- sporządzeniu dokumentacji,
-zaksięgowaniu zdarzeń gospodarczych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, sporządzeniu raportu kasowego
- sporządzeniu analizy finansowej przedsiębiorstwa.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością programów komputerowych: Subiekt Gt i Rachmistrz Gt.

 

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodnicząca: Małgorzata Złotkowska  

Członkowie: Joanna Skarzyńska, Barbara Parzych i Krystyna Korczakowska – Nosek wyłoniła następujących zwycięzców: 

1 miejsce – Klaudia Gacioch i Anita Dumała - 88/100 pkt

2 miejsce – Marlena Bębenek i Klaudia Gutowska – 85 /100 pkt  

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

 

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Spółdzielnie Uczniowską „EKONOMIK” za które składam podziękowanie w imieniu zespołu.

 

Małgorzata Złotkowska

 

WARSZTATY KULINARNO – DIALEKTOLOGICZNE

Dnia 3 czerwca 2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarno – dialektologiczne pt. ,,Unia Europejska w ochronie niematerialnego dziedzictwa Kurpiowszczyzny”. Zajęcia były przeprowadzone przez rodowitą Kurpiankę - Panią Alicję Kaczyńską ze Stowarzyszenia Kurpiowskie Inspiracje. Warsztaty były bardzo ciekawe ponieważ dotyczyły nie tylko aspektów kulinarnych Kurpiowszczyzny, ale również dialektu kurpiowskiego.

 

Młodzież z klasy 3TG wraz z Panią Alicją przygotowały pyszne danie, typowo kurpiowskie – pępuchy, czyli smażone placuszki drożdżowe, które później z chęcią degustowały.

 

Druga część warsztatów polegała na przybliżeniu młodzieży dialektu kurpiowskiego. Pani Alicja rozmawiała z uczennicami „po kurpiowsku” i opowiadała o zwyczajach jakie panowały w Jej domu rodzinnym i na Kurpiowszczyźnie.

 

Ostatnią część zajęć przeprowadziła Magdalena Kacperek - dietetyk, która przedstawiła młodzieży zdrowotne aspekty kuchni kurpiowskiej.  

 

Magdalena Kacperek

 

KONKURS KULINARNY

W minioną sobotę absolwenci naszej szkoły Mateusz Perkowski i Dominik Antoszewski z klasy 4TG o kierunku Technik żywienia i usług gastronomicznych brali udział w konkursie kulinarnym na najlepszy przepis wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

Panowie zakwalifikowali się na listę 10 laureatów z całej Polski przygotowując potrawę „ Pierś z kaczki sous-vide na puree z selera i czosnku galicyjskiego w towarzystwie sosu wiśniowo-czekoladowego”.Finał VIII ogólnopolskiego odbył się 08.06.2019 r w Warszawie w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM. Ostatecznie Dominik i Mateusz pod opieką pani Ewy Okowickiej – Dyl zajęli 7 miejsce z czego i tak byli bardzo zadowoleni gdyż rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. W nagrodę laureaci otrzymali wyróżnienia pieniężne w wysokości 250 zł dla każdego . Po ogłoszeniu wyników zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek regionalny składający się z samych smakołyków z oznaczeniem Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

Konkurs był objęty patronem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Polską Inicjatywę Kulinarną.

 

Absolwentom serdecznie gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów zawodowych, a oni sami bardzo gorąco zachęcają młodszych kolegów i koleżanki do brania udziału w następnych edycjach konkursu by „ spełniać swoje marzenia” ! :)

 

Ewa Okowicka-Dyl

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018