WARSZTATY i ZAJĘCIA

Dnia 30.11.2018 gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności, Polskiej Akademiki Nauk w Olsztynie pana dr inż. Tomasza Sawickiego, który wygłosił wykład połączony z ćwiczeniami praktycznym nt.: „Naturalne barwniki – zastosowanie w przemyśle spożywczym oraz ich aktywność biologiczna”.

 

Pan Tomasz poprzez popularyzację nauki wzbogacał wiedzę naszych uczniów na temat m.in właściwości prozdrowotnych barwników oraz ich występowania w produktach spożywczych.

 

Młodzież samodzielnie wykonywała doświadczenie - polegające na oznaczaniu antyoksydantów w sokach warzywnych - dzięki czemu jeszcze bardziej zgłębiła tajniki badań naukowych prowadzonych w Instytucie.

 

  

 

Zajęcia odbyły się w ramach realizacji zadań wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego, uczestniczyli w nich uczniowie z klas: 2KC, 3G, 3R, 4Z. 

Małgorzata Ustarbowska

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE

7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce spotkali się członkowie Stowarzyszenia Pomocy Szkole oraz Klubu Przodujących Szkół zrzeszeni w oddziale ostrołęckim.

 

W tym dniu zostało wyróżnionych 30 uczniów ze szkół należących do Stowarzyszenia z terenu: Wyszkowa, Małkini Górnej, Ostrowi Mazowieckiej, Leszczydołu Starego, Ostrołęki, Przasnysza oraz Chorzel . Z naszej szkoły to wyjątkowe stypendium otrzymała Julia Gwiazda z klasy III technikum ekonomicznego.

 

Rozdanie stypendiów odbyło się po raz 27 podczas corocznej gali pt.: „Obrzędy i tradycje Bożonarodzeniowe”. W klimat świąt wprowadzili gości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przygotowali piękne przedstawienie pt.: „ Wigilia w kurpiowskiej chacie”.

 

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością p. Maciej Kleczkowski wiceprezydent Miasta Ostrołęki, p. Zofia Grzebisz-Nowicka przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Warszawie, p. Marianna Woźniak honorowa prezes Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce oraz obecny Zarząd Stowarzyszenia na czele z p. Waldemarem Salisem oraz dyrektorzy szkół zrzeszonych i klubowych. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w osobach p. Anna Przygoda-Majewska oraz p. Anna Sawicka.

 

 

 

Juli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce i życiu osobistym. 

WIECZORNICA „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

W dniu 6.12.2018 r. odbyła się Wieczornica: „Udział Kurpiów w odzyskaniu niepodległości”. Było to szczególne wydarzenia, ponieważ przypada w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 50-lecie powstania Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce. Nasza wieczornica miała na celu ukazanie wkładu Kurpiów w ten ważny dla naszego narodu moment, jakim był fakt odzyskania wolności po 123 latach niewoli.

 

Uroczystość przygotowała klasa I te pod kierunkiem p. Agnieszki Sikorskiej i Ewy Zych, przy współpracy p. Elżbiety Jaźwińskiej i p. Bożeny Żebrowskiej. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem p. Dariusza Bunkowskiego i chóru szkolnego za oprawę muzyczną. Dziękujemy także p. Dominice Sakowskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

 

Zostały także wręczone nagrody za następujące konkursy:

 

Działalność patriotyczna Adama Chętnika – patrona szkoły (5.10.2018 r.) 

I miejsce – Marta Budna kl I te

II miejsce – Gabriela Krzyżak kl I te

III miejsce – Patrycja Kubeł kl I te  

 

Wycinanka kurpiowska (25.10.2018 r.)

I miejsce – Natalia Gwara kl III tg

II miejsce – Marcin Kozicki kl III tg

III miejsce – Klaudia Potkaj kl III tg  

 

Gadka kurpiowska (30.10.2018 r.)

I miejsce – Julia Gwiazda kl III te i Dominika Drężek kl IV tg

II miejsce – Mateusz Popielarz kl III ks

III miejsce – Kamila Sadłowska kl IV tg

IV miejsce – Katarzyna Prusaczyk kl III tg1  

 

Bożena Żebrowska i Elżbieta Jaźwińska

15 LAT DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA PTTK

4 grudnia 2018 roku odbyło się Walne Zebranie Szkolnego Koła PTTK działającego przy ZSZ NR4. W zebraniu udział wzięli członkowie SK PTTK na czele z Panią Dyrektor Anną Przygodą Majewską, opiekunem Koła Ewą Margiel oraz Prezesem Eweliną Sienkiewicz. Zebranie prowadził Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” Pan Paweł Dąbrowski. Podczas obrad członkowie dokonali wyboru nowego zarządu w skład którego weszły n/w osoby Ewelina Sienkiewicz – Prezes Koła, Barbara Stepnowska – V –ce Prezes, Edyta Zabielska – skarbnik, Małgorzata Lelujka, Robert Piątek – Sekretarz. Rok 2018 jest rokiem jubileuszu 15 – lecia działalności SK PTTK. Z tej okazji opiekun koła Ewa Margiel dokonała podsumowania pracy organizacji. /czytaj zakładka historia/. Zebranie zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 2 KC pod kierunkiem Pani Sylwii Dyko. 

Ewa Margiel

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

3 grudnia 2018r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, który został zorganizowany przez panią Katarzynę Kowalską oraz pana Dariusza Bunkowskiego. Turniej ten odbywa się co roku, a udział w nim mogą wziąć zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Gra rozgrywana jest systemem brazylijskim – czyli do dwóch wygranych setów i dwóch wygranych meczów. W tym roku zgłosiła się duża grupa zawodników . Spośród chłopców zgłosiło się trzydziestu dwóch, a spośród dziewcząt – piętnaście. Zawodnicy przygotowywani byli w szkole w trakcie zajęć pozalekcyjnych.

 

Zwycięzcy otrzymali statuetki, a gracze, którzy zajęli drugie oraz trzecie miejsce – medale, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

 

Wyłonieni zawodnicy będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego i walczyć będą o puchar prezydenta miasta Ostrołęki.

 

Spośród osób, które zgłosiły się do zawodów, do półfinału dotarli: Jakub Dudziec 2Tg1, Sebastian Godlewski 2Tg, Damian Struniawski 1Tg, Michał Stepnowski 1Tg

A z dziewcząt: Magdalena Ciszkowska 4Ht, Anita Dumała 2Te, Magdalena Żebrowska 2Te, Weronika Plona 2Tg  

 

Po rozegraniu kolejnej gry wyłoniono zwycięzców:  

I miejsce: Magdalena Ciszkowska 4Ht i Jakub Dudziec 2Tg1

II miejsce: Anita Dumala 2Te i Sebastian Godlewski 2Tg

III miejsce: Weronika Plona 2Tg i Damian Struniawski 1Tg  

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 

Chciałabym tutaj wspomnieć, że w tym roku otrzymaliśmy nowy stół do tenisa, który miał swój debiut właśnie na tym turnieju.

Tekst i zdjęcia Alexis – koło dziennikarskie

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018