DZIEŃ KUCHARZA 2019 W ZSZ NR 4

18 października 2019 r uczniowie wszystkich klas o kierunku Technik żywienia i usług gastronomicznych przystąpili do konkursu na Najlepszego Kucharza z okazji szkolnych obchodów Dnia Kucharza.

 

Uczniowie rywalizowali ze sobą w drużynach trzyosobowych gdzie musieli wykazać się zręcznością, starannością i szybkością podczas obierania ziemniaków oraz znajomością owoców egzotycznych przez rozpoznanie ich tylko za pomocą zmysłu dotyku. Trzy grupy z uzyskaną największą ilością punktów w finale konkursu miało za zadanie wykonanie placków ziemniaczanych. Jury w składzie p. dyr. Barbara Stepnowska, p. kierownik warsztatów Anna Sawicka, p. Wiesława Kruszewska z restauracji Hotelu Korona, p. Sebastian Polakowski z Centrum Bankietowo-Usługowe Warszawska 34, oraz państwo Aniela Nurczyk i Jakub Fieme z restauracji Natura oceniało przede wszystkim smak dania, sposób wykonania oraz wygląd gotowej potrawy. Ostatecznie:

 

I miejsce zajęła klasa IV TG1 w składzie Angelika Barbula, Milena Kuzia, Wiktor Małkowski;

II miejsce zajęła klasa II TG1 w składzie Julita Kowalczyk, Paulina Murach , Katarzyna Kordek

III miejsce zajęła klasa III TG1 w składzie Natalia Marchewka, Klaudia Kozicka, Mateusz Dudek  

 

Wszystkich uczestników nagrodzono atrakcyjnymi upominkami oraz słodkimi ciastkami z logo naszej szkoły. Zwycięscy otrzymali vouchery do Restauracji Hotelu Korona, Warszawska 34 oraz wejściówki na koncert w restauracji Natura, dodatkowo każda drużyna wygrała warsztaty kulinarne w wymienionych restauracjach. Oprócz tego zwycięskie drużyny weszły w posiadanie voucherów do Cukierni Romanowski, Pizzerii Brother’s, Kręgielni Łubudu oraz voucher upominkowy do sklepu My Center AGD RTV na dowolne zakupy.

 

Oprócz zawodów młodzież miała okazję uczestniczyć w fantastycznym pokazie kulinarnym Jakuba Fieme z Restauracji Natura, a następnie skosztować przyrządzonych przez niego wątróbek w oryginalny sposób z przypalanym cukrem trzcinowym.

 

W kolejnej artystycznej części obchodów uczniowie mieli okazję zaprezentowania swoich zdolności wokalnych oraz aktorskich wcielając się w słynną Magdę Gessler, Annę Starmach czy Ewę Wachowicz , a po oficjalnym wręczeniu nagród i podziękowań wszyscy obecni zostali zaproszeni na okazjonalny poczęstunek jak przystało na obchody Dnia Kucharza.

 

Ze względu na miłą atmosferę, duże zainteresowanie , ciekawą i zdrową rywalizację, a także za atrakcyjne nagrody mam nadzieję że obchody Dnia Kucharza wpiszą się na stałe w kalendarz imprez w naszej szkole stając się niezwykle ciekawą tradycją.

 

Serdecznie dziękujemy dyrekcji i kierownictwu szkoły za możliwość i pomoc w organizacji turnieju, zaproszonym gościom za obecność i aktywne uczestnictwo oraz wszystkim sponsorom za okazane wsparcie przy tworzeniu przedsięwzięcia – organizatorki M.Tyszka, E.Okowicka-Dyl, A.Słota, E.Stepnowska.  

E.Okowicka-Dyl

NAUCZYCIELIADA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

nia 18 października 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczennice z klasy 4 te zaprosiły pedagogów do udziału w szkolnym teleturnieju wzorowanym na telewizyjnej Familiadzie.

 

W szranki stanęły dwie drużyny- „Ogólniaki” i „Zawodniaki”. Pierwszą tworzyli nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących w składzie – p. Agnieszka Stefańska, p. Bożena Struniawska, p. Magdalena Bałon, p. Barbara Zaborowska, p. Mateusz Jezierski, p. Agnieszka Wilińska. Drugą stanowili nauczyciele przedmiotów zawodowych – p. Barbara Parzych, p. Małgorzta Święcicka, p. Małgorzata Złotkowska, p. Krystyna Pyskło, p. Ewa Okowicka-Dyl, p. Renata Lech. Rywalizujący musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi życia szkolnego uczniów. Ostatecznie z przewagą tylko dwóch punktów zwyciężyła drużyna „Zawodniaków”. Nagrodą był czek w wysokości 16 400 zł na przywrócenie dziennika internetowego Librus☺. Turniej przebiegał w wesołej i przyjemnej atmosferze, a nauczyciele bardzo dobrze się bawili. Następnie p. o. dyrektor Barbara Stepnowska złożyła wszystkim pracownikom życzenia i wręczyła nagrody.

 

W przygotowanie Nauczycieliady zaangażowane były uczennice z kl. 4 te: Wiktoria Chełstowska (prowadząca), Oliwia Przybylska (obsługa programu komputerowego), Natalia Olkowska, Alicja Grabowska, Klaudia Zadroga, Paulina Bakuła, Agnieszka Kotowska, Weronika Budzicka. Uroczystość poprowadziły uczennice z kl 3 te – Joanna Romanowska i Julia Ścibek, zdjęcia wykonała Magdalena Żebrowska. Za przygotowanie dekoracji odpowiedzialna była p. Agnieszka Wilińska, nad nagłośnieniem czuwał p. Dariusz Bunkowski, zaś organizacją uroczystości zajęły się p. Beata Skłodowska i p. Anna Tuszyńska. 

OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA STATYSTYKI

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Statystyki przypadającego 20 października zaprosiliśmy pracownika Urzędu Statystycznego - odział w Ostrołęce.

 

Pani Emilia Pawelczyk - Starszy Statystyk Mazowieckiego Ośrodka Badań Regionalnych - przedstawiła tematykę i znaczenie tych zbliżających się wydarzeń, których uczestnikami będziemy my wszyscy, jako społeczeństwo.

 

uropejski Dzień Statystyki skłania nas do refleksji nad rolą i zadaniami polskiej statystyki publicznej w wymiarze europejskim.

 

Jest to również dla nas okazja do upamiętnienia 230 rocznicy pierwszego spisu ludności na ziemiach polskich oraz upowszechniania wiedzy na temat zbliżających się spisów: Powszechnego Spisu Rolnego 2020 i Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021.

 

Ponadto młodzież z klasy 3 Technikum Handlowego mogła zapoznać się z działalnością Urzędu Statystycznego, a także dowiedzieć się, gdzie szukać informacji na temat funkcjonowania naszego społeczeństwa oraz w jaki sposób może wykorzystać udostępniane dane statystyczne.

Barbara Parzych 

LICYTACJA NA RZECZ POKRZYWDZONYCH W POŻARZE DOMU

10 października Samorząd Uczniowski zorganizował licytację, z której dochód został przekazany rodzinie uczennicy z naszej szkoły, która straciła dom w pożarze. Uczennice z klasy III To pozyskały mnóstwo ciekawych rzeczy do zlicytowania, a młodzież bardzo zaangażowała się w licytację.

 

Sponsorzy licytacji: Frangos Pizza & Burger House, ŁUBUDU Bowling & Good Time, Łysy piercing, Marcin Łyżwa Fotograf, Angelika Orłowska, West Site Fitness Ostrołęka, Pizza 105, Agnes Fit, Nefretete, Fryzury Anna Leszczyńska, Rubin Gym, Power Gym, Spaja Sauna, Konwersatorium, Fryzjer „Maria”, Warka Burger, Miko Fryzjer, BB Loft, Sabri Lashes, Centrum Piękna, Brother’s Pizza, Sylwia Zera, Be Beauty, Satysfakcja, Studio Urody „Delight”, Avalon, Sylwia Skrzypczak, Beauty Room, Funzone Paintball oraz mama uczennicy, która podarowała voucher na tort. 

 

Dziękujemy bardzo

Samorząd Uczniowski

 

AKCJA - REKRUTACJA!!!!!

Jeżeli zależy Ci na własnym rozwoju, a zastanawiasz się, co możesz zrobić, to dobrze, że TO czytasz. Rozpoczyna się właśnie REKRUTACJA na kursy i szkolenia, które:

 

będą prowadzone przez trenerów spoza szkoły,

ciekawe,

dzięki zaangażowaniu szkoły są zupełnie bezpłatne,

i dadzą Ci dodatkowe wiadomości i umiejętności.

 

Wybierz kurs, który Cię interesuje lub zwyczajnie, może Ci się w przyszłości przydać. Pobierz formularz (lub zgłoś się po niego do kierownika szkolenia praktycznego), wypełnij i złóż u kierownika szkolenia praktycznego.

 

Jakie są warunki wzięcia udziału w kursie?

 

  1. Musisz być uczniem ZSZ nr 4,
  2. Musisz wybrać kurs, złożyć wypełniony formularz (do 5 listopada 2019r.)
  3. Czekać na wyznaczenie terminu.

 

Ilość miejsc jest ograniczona, jednak zawsze warto sprawdzić , czy jakieś na CIEBIE nie czeka!

 

Kursy są realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, Działanie w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014 – 2020 10.3 Doskonalenie zawodowe, poddziałanie Doskonalenie zawodowe uczniów. Tytuł projektu: Szansa na rynku pracy.

 

Kursy:

Kurs 1: Kasjera-sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych
Kurs 2: Kurs obsługi programu księgowego
Kurs 3: Kurs nowoczesnych technik sprzedaży
Kurs 4: Kurs barmański
Kurs 5: Kurs baristyczny

 

formularz (pobierz)

 

Masz pytania dotyczące projektu?
Postaram się pomóc, Anna Słota, kierownik szkolenia praktycznego.

 

http://www.fabrykaszans.pl

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018