OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2017 W ZSZ NR 4
   

W dniu 18.10.2017 Filia Wojewódzkiego Urzędu Pracy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Ostrołęce wspólnie z Zespołem Przedmiotów Ekonomiczno-Handlowych w ZSZ Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce zorganizowali Dzień Informacji Zawodowej pt. : "JA NA RYNKU PRACY: MOJE TALENTY I MOJE KOMPETENCJE”

 

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Młodzież skorzystała z informacji dostępnych na stoisku informacyjnym zorganizowanym przez WUP w szkole. Odbyły się również spotkania doradcy zawodowego z młodzieżą.  

Małgorzata Złotkowska

DZIEŃ NAUCZYCIELA
   

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, nazywany Dniem Nauczyciela. Z racji tego, że przypadło ono w tym roku w sobotę, w naszej szkole uroczystości zorganizowano w piątek.

 

W dniu 13.10.2014r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 1 i 2 technikum ekonomicznego pod opieką p. Beaty Skłodowskiej i Anny Tuszyńskiej przygotowali część artystyczną dla nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. „Niezbędnik nauczycielski” w zabawny sposób przedstawili uczniowie z klasy 1a : Jakub Augustyniak, Marlena Bębenek, Joanna Romanowska , Julita Marczak, Wioletta Duszak, Anita Dumała, Laura Rybarczyk. W pełnym humoru ale i refleksji skeczu „Po dzwonku’ wystąpili : Agnieszka Kotowska, Weronika Budzicka, Julia Gwiazda, Karolina Piersa, Wiktoria Chełstowska i Adam Żbikowski ( klasa 2a). Całą uroczystość poprowadziły – Julia Ścibek i Klaudia Gacioch., a Magdalena Żebrowska uwieczniła ją na zdjęciach.. Nie zabrakło również życzeń i podziękowań wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły. 

II KS DZIEŃ CHŁOPAKA
   

Dnia 12 października 2017r klasa II KS uczestniczyła w wyjściu integracyjnym wraz z opiekunami Agnieszką Stefańską i Sylwią Dyko.

 

Dzień był wspaniałą okazją do obchodów Dnia Chłopaka. W ramach tego święta chłopcy otrzymali tort z wymownym napisem „ Najlepsi Chłopcy z klasy II KS”. W kręgielni Łubudu cała klasa brała aktywny udział w grze w kręgle. Dla niektórych była to pierwsza w życiu wizyta w kręgielni.

Wszyscy bardzo dobrze bawili się, był to naprawdę miło spędzony czas .

Agnieszka Stefańska

 

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
   

6 października w hali Arkadiusza Gołasia odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły.

 

W uroczystości wzięli udział Prezydent Miasta p. Janusz Kotowski, przewodniczący Rady Miasta p. Jerzy Grabowski, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty p. Michał Giers oraz zaproszeni goście.

 

Tradycyjnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W części oficjalnej miało miejsce wręczenie nagród w konkursach: „Klasa z klasą” i „Życie i działalność patrona szkoły – Adama Chętnika”.

 

W części rozrywkowej uczniowie klas: IV Tg, IV Te, III Te, III To i II Ks wraz z p. Ewą Zych i p. Agnieszką Sikorską przygotowali scenkę z elementami kultury kurpiowskiej.

 

Akademia zapoczątkowała rok jubileuszowy 50 - lecia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce.

 

Sylwia Gałka

Dariusz Bunkowski

„I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE”
    

4 października Samorząd Uczniowski wraz z przedstawicielkami z DKMS zorganizował „Dzień Dawcy Szpiku”.

 

Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kilogramów i nie może mieć dużej nadwagi.

 

Uczniowie naszej szkoły dość licznie przystąpili do akcji. Wypełnili specjalne formularze i za pomocą specjalnych pałeczek pobrali wymaz z błony śluzowej wewnętrznej części policzka. Tym samym zostaną zarejestrowani w bazie potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

 

Sylwia Gałka 

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018