"PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE!"

14 marca pracownię technologiczną ZSZ Nr 4 odwiedziła grupa przedszkolna z Krainy Przygód. Dzieci uczestniczyły w warsztatach cukierniczych , które poprowadziła Pani Agnieszka Wojtasik. Nasi mali goście , wspólnie z grupą uczniów klasy cukierniczej naszej szkoły , przygotowali smakołyki z ciasta drożdżowego. Zdjęcia i film z tej niecodziennej wizyty znajdują się w linku poniżej.  

 

Monika Mulawka

 

GDZIE SZUKAĆ POMOCY - JAK POMAGAĆ INNYM.

W dniu 28 marca 2019 r. zaproszeni zostali na lekcję do klasy II TE uczniowie z klasy IV TE Hubert Kabacik i Błażej Dąbkowski pracujący w ramach wolontariatu w Grupie Ratowniczej NADZIEJA w Ostrołęce. Na zajęciach zaprezentowali procedury związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w nagłych przypadkach. Przedstawili również podstawy prawne w zakresie ratownictwa medycznego z demonstracją podstawowych zabiegów resuscytacyjnych z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora zewnętrznego.

 

Zajęcia związane z treściami doradztwa zawodowego.  

Małgorzata Złotkowska

 

LEKCJIA Z UDZIAŁEM PRACOWNIKA URZĘDU STATYSTYCZNEGO W OSTROŁĘCE

W dniu 22 marca uczniowie klasy II HS wzięli udział w lekcji z udziałem pracownika Urzędu Statystycznego w Ostrołęce - w ramach doradztwa zawodowego. Zaprosiliśmy na tę okoliczność Panią Emilię Pawelczyk – absolwentkę naszej szkoły.

 

W ten sposób uczestniczyli w obchodach „Dnia Statystyki Polskiej”. Dzień ten ustanowiony został dla upamiętnienia pierwszego na ziemiach polskich Spisu ludności uchwalonego 9 marca 1789 roku przez Sejm Czteroletni. Dzień ten jest świętem statystyki i stwarza okazję do refleksji nad jej rolą i miejscem w życiu społecznym i publicznym, a także stanowi okazję do popularyzacji wiedzy o statystyce.

 

Młodzież z klasy II Technikum Handlowego, w której zostały przeprowadzone lekcje na temat historii statystyki, zadań i pełnionych funkcji miała również okazję do skorzystania z narzędzi statystycznych i danych obrazujących stan i zmiany w życiu społecznym i gospodarczym kraju. Uczniowie dowiedzieli się również, jak poprawnie interpretować dane statystyczne. Ponadto brali oni czynny udział w zajęciach interaktywnych, korzystając z programów komputerowych.

 

Barbara Parzych

 

UDZIAŁ W PROGRAMIE „ STREET LAW ”

W dniu 28 marca 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w programie „STREET LAW” realizowanego przez Akademickie Forum Samorządowe, Koło Naukowe działające przy Katedrze Prawa i Administracji, Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Celem programu jest szerzenie wśród uczniów szkół średnich wiedzy z zakresu prawa i administracji.

 

Zajęcia warsztatowe w klasie II TE z zakresu prawa pracy w pigułce poprowadzili studenci z kierunku Prawa Pan Tomasz Dąbrowski i Konrad Sienkiewicz.

 

Lekcja realizowana w ramach WSDZ.

Małgorzata Złotkowska

 

WARSZTATY GASTRONOMICZNE DLA UCZNIÓW SP W RYDZEWIE

W ramach doradztwa zawodowego 26 marca gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie na warsztatach gastronomicznych. Pod czujnym okiem uczniów z klasy 3r goście sporządzali wyśmienite potrawy i wypieki. Przygotowali m.in. sushi, pikantne bułeczki z ciasta francuskiego, smażone bakłażany, wypieki cukiernicze, a także poznali tajniki carvingu.

 

Uczestnicy warsztatów byli bardzo zainteresowani możliwością praktycznego sprawdzenia się w pracach gastronomicznych oraz degustacją sporządzonych przekąsek.

 

Serdeczne podziękowania należą się naszym uczniom, którzy z ogromnym zaangażowaniem promowali szkołę, przekazując zdobytą wiedzę młodszym koleżankom i kolegom.

 

Warsztaty zorganizowały panie: Ewa Okowicka-Dyl, Elżbieta Stepnowska oraz Milena Tyszka.

 

Ewa Okowicka-Dyl, Milena Tyszka

 

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018