WALENTYNKI

Najczęściej zadawane pytanie w ostatnim tygodniu brzmiało: co kupić chłopakowi/ dziewczynie na walentynki? Postanowiliśmy nieco Wam pomóc i uruchomiliśmy pocztę walentynkową, dzięki której mogliście obdarować ukochanych tradycyjną walentynką w kształcie serca. Szkolny radiowęzeł pełnił tego dnia nieco inną niż zwykle rolę- na jego antenie można było usłyszeć specjalnie przygotowaną walentynkową playlistę. Miłosne piosenki przeplatane były życzeniami od tajemniczych sympatii i cichych wielbicieli. Dziękujemy uczniom klasy I Tg: Darii, Paulinie, Wiktorii i Jakubowi oraz kl. IV Tk: Szymonowi, Karolowi oraz Marcinowi za całodzienną pracę. 

Samorząd Uczniowski

 

ETAP REGIONALNY KONKURSU „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”

20 lutego 2019 roku uczennice Technikum ekonomicznego Klaudia Orzołek z klasy 4 Te i Agnieszka Kotowska z 3 Te pod opieką mgr Joanny Skarzyńskiej reprezentowały naszą Szkołę w Warszawie w etapie okręgowym konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj swoje prawa w pracy”.

 

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

 

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań.

 

Nasze uczennice w etapie regionalnym udzieliły wszystkich poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania testowe. Maksymalną ilość punktów uzyskało w sumie 12 osób z 64 przystępujących do etapu okręgowego, w związku z powyższym przeprowadzono dogrywkę, która miała wyłonić trzech laureatów. Dogrywkowy test składał się z 10 pytań, na które reprezentantki naszej szkoły ponownie udzieliły 100% odpowiedzi na wszystkie pytania. Wobec powyższego Komisja Konkursowa zadecydowała o przeprowadzeniu dogrywki w formie ustnej, która polegała na udzieleniu odpowiedzi na pięć rozszerzonych pytań z zakresu bhp i prawa pracy. W dogrywce nasze uczennice musiały uznać werdykt Komisji i pogodzić się z z brakiem kwalifikacji do etapu centralnego. Pomimo tego usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochwał na temat tak dobrego przygotowania uczestników konkursu. Również nauczyciele usłyszeli wyrazy uznania za trud pracy włożonej w przygotowanie uczestników konkursowych zmagań. Agnieszka przygotowywała się pod opieką wychowawcy Joanny Skarzyńskiej, natomiast Klaudia pod opieką Małgorzaty Złotowskiej.

 

J.Skarzyńska, M.Złotkowska 

WIZYTA ABSOLWENTÓW W KL. I HT

Na zaproszenie wychowawcy w dniu 15 lutego 2019 roku młodym hotelarzom z kl. I Ht złożyli wizytę zeszłoroczni absolwenci Technikum Hotelarskiego z kl. IV Ht1.

 

Kinga, Natalia, Paulina, Asia i Bartek odwiedzili swoją dawną szkołę, by w ramach doradztwa zawodowego opowiedzieć młodszym koleżankom i kolegom jak wyglądała ich przygoda z hotelarstwem w szkole średniej. Młodzież miała okazję posłuchać o szkole, o przedmiotach zawodowych, o praktykach w różnych hotelach w Polsce i w Portugalii. Wisienką na torcie okazała się jednak rozmowa o stażu zagranicznym na Cyprze, gdzie nasi absolwenci spędzili 2 miesiące pracując w 5 gwiazdkowych hotelach w miejscowości turystycznej Limassol.

 

Absolwenci udzielali uczniom wielu cennych wskazówek, motywowali do nauki zawodu i języków obcych. Podkreślali także, jak duże znaczenie w pracy mają wiedza, umiejętności i doświadczenie zawodowe, które można zdobyć podczas nauki w szkole. Nasi absolwenci, a już teraz studenci szkół wyższych w Olsztynie i w Warszawie, chętnie odpowiadali na pytania młodszych kolegów i zapewnili ich, że wybór szkoły jakiej dokonali był z pewnością trafny, ponieważ w zawodzie hotelarza można łatwo znaleźć pracę w Polsce i za granicą.

 

Magdalena Karczewska

 

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 18 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas trzecich technikum z Zespołów Szkół Zawodowych w Ostrołęce. Konkurs miał formę pisemnego testu sprawdzającego poziom i umiejętności językowe uczniów. Każda szkoła miała możliwość zgłoszenia pięciu najlepszych uczniów ze swojej placówki. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie :Agnieszka Kotowska oraz Wiktoria Dąbkowska z klasy 3 TE a także Aleksandra Rzepkowska i Katarzyna Kozłowska z klasy 3 HT. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Pearson uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody książkowe: słowniki, książki gramatyczne oraz gadżety. Oto lista tegorocznych zwycięzców:

 

1. Dziadak Jakub, ZSZ nr 3

2. Rzepkowska Aleksandra, ZSZ nr 4

3. Popielarczyk Alicja, ZSZ nr 2
 

 

Laureatom składamy serdeczne gratulacje a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach. 

 

 

Elżbieta Litwińczuk

SZKOLNY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ MĘŻCZYZN

21 lutego 2019 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn o Nagrodę Przewodniczącego Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”. Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn z klas: I Tg, II Tg, II Tg1, II Kc, II Hs, II Kch, III Ks, III Te, IV Te, IV Tk, IV Hs, IV Tz.

 

III miejsce i brązowe medale zdobyli panowie z klasy IV Te w składzie: Hubert Kabacik, Błażej Dąbkowski, Konrad Małkowski i Marcin Baranowski. II miejsce i srebrne medale przypadły reprezentacji z klasy IV Hs : Karol Rogoziński, Bartosz Zyśk i Daniel Ziemak.

 

Po pięknym meczu I miejsce i złote medale wywalczyli panowie z klasy IV Tz (uzupełnieni o chłopaków z klasy IV Hs): Tomek Prusaczyk, Patryk Golan i Arkadiusz Rudzik.

 

Wybrany został najbardziej wartościowy zawodnik turnieju – MVP i został nim Patryk Golan z klasy IV Hs.

 

Gratuuuuluję zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom turnieju.

Sylwia Gałka

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018