KONKURS „POLSCY NAUKOWCY I ICH DOKONANIA OD 1918 ROKU”

22 listopada nauczyciele chemii i fizyki przeprowadzili międzyszkolny konkurs „ Polscy naukowcy i ich dokonania od 1918 roku”. Konkurs ten był jednym z elementów projektu o tym samym tytule. Celem przewodnim konkursu było poznanie biografii 10 polskich naukowców i upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Do konkursu przystąpiły następujące szkoły ponadgimnazjalne z Ostrołęki: LO Nr1, LO Nr2, LO Nr3, ZSZ Nr1, ZSZ Nr3, ZSZ Nr4. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się olbrzymią wiedzą o życiu i pracy wybitnych polskich uczonych, ale największym problemem w teście okazały się zdjęcia uczonych, które należało podpisać. Konkurs wygrała uczennica naszej szkoły - Paulina Ochtera.

 

Sponsorami nagród była Rada Rodziców ZSZ Nr 4 i radny miasta Ostrołęki – Grzegorz Milewski - za wsparcie bardzo dziękujemy. Za oprawę techniczną dziękujemy klasom gastronomicznym, pani Agnieszce Wojtasik, która upiekła dla wszystkich pamiątkowe ciastka- tarcze, a pani Barbarze Krzemińskiej z kelnerami za obsługę. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud.

 

Uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy samych sukcesów Projekt

 

“Polscy naukowcy i ich dokonania od 1918 roku” bierze udział w IX edycji konkursu “Projekt z klasą” organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Zachęcamy wszystkich do głosowania na projekt o numerze 21 - głosowanie tylko do 13 grudnia. Szczegóły na stronie www.projektzklasa.pl  

 

Elżbieta Rogalska i Ewa Okowicka-Dyl

SZKOLNY TURNIEJ W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ MĘŻCZYZN

W dniach 30.10 i 7.11. 2018 po raz kolejny odbył się SZKOLNY TURNIEJ w HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ MĘŻCZYZN O NAGRODĘ SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ EKONOMIK. Do turnieju zgłosiło się trzynaście drużyn z klas: I Ht, I Kc, I To, I Tg, II Tg, II Kc, II Hs, II Kch, II Tg1 , III Kch, III Ks, III Tg1 , III Te, IV Tg, IV Tz, IV Te.

 

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja z klas III Te i IV Te w składzie: Mateusz Dąbrowski, Alek Pyskło, Adam Żbikowski, Konrad Cichowski, Błażej Dąbkowski, Marcin Baranowski, Konrad Małkowski.

 

Na drugim miejscu uplasowali się panowie z klasy IV Hs: Arkadiusz Rudzik, Patryk Golan, Bartek Zyśk, Daniel Ziemak, Karol Rogoziński.

 

Tegorocznymi mistrzami szkoły zostali przedstawiciele z klasy II Tg1 : Tyberiusz Grajko, Jakub Owczarek, Juliusz Żebrowski, Mateusz Dudek, Daniel Majkowski.

 

Medale dla trzech premiowanych miejsc ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”, a turniej przygotowali Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.  

 

Sylwia Gałka

XI EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ

W dniu 6 listopada 2018 r. 44 uczniów klas II Ht, III Ht, IV Ht wzięło udział w Szkolnym Etapie XI edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, której w tym roku tematem przewodnim są „Usługi welless i SPA oraz usługi żywieniowe w hotelarstwie” Uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań. Przy wyłonieniu zwycięzców była brana pod uwagę najwyższa liczba punktów.

 

 

 

 

Komisja w składzie:

p. Barbara Stepnowska – przewodnicząca

p. Krystyna Pyskło – członek komisji

p. Magdalena Karczewska - członek komisji

 

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Dominika Walczak – kl 4 Ht

II miejsce – Aleksandra Chochowska – kl. 3 Ht

III miejsce – Katarzyna Kozłowska – kl. 3 Ht  

 

Dodatkowo wyróżniono 2 uczennice, które zajęły miejsca tuż za podium. Były to:

- Łucja Kruczyk z kl. 4 Ht

- Anna Piersa z kl. 2 Ht  

 

Dominika i Ola jako laureatki Szkolnego Etapu, będą reprezentowały naszą szkołę w okręgowym etapie XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i już dziś życzymy dziewczynom powodzenia!

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie, tym którzy nie zajęli miejsca na podium życzymy powodzenia za rok, a za Dominikę i Olę trzymamy kciuki, bo kolejny etap Olimpiady już 4 stycznia 2019.

 

Nagrody dla uczestników Olimpiady ufundował Hotel Korona w Krukach.

Magdalena Karczewska

„100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczestniczyliśmy w ogólnopolskim projekcie „100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI”. Głównym celem akcji było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o „Małej Ojczyźnie”.

 

Projekt łączył ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy brali udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znali się nawet z widzenia.

 

Uczniowie mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski przesłaliśmy pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Promowaliśmy w ten sposób również swoją szkołę i miasto w całym kraju, bo pozdrowienia zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawiała miejscowość.

 

Mimo, że w dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć, warto było przypomnieć uczniom o takiej formie korespondencji. Pisanie tradycyjnych pozdrowień ćwiczy motorykę, wyobraźnię i cierpliwość oraz w oczywisty sposób rozwija kreatywność. Dla niektórych uczniów było to bardzo ciekawe doświadczenie, gdyż po raz pierwszy wypisywali pocztówki.

 

W całej akcji wzięło udział ponad 600 szkół z całej Polski. Utworzone zostało 6 list szkół; nasza szkoła była na liście numer 5.

 

Kartkę przygotowali i zaprojektowali uczniowie: Antoni Spyrka wraz z kolegami i koleżankami, którzy pozowali do zdjęcia szkoły z kl. IV O oraz Klaudia Domurad z kl. II O.

 

W wypisywanie i wysyłkę kartek pocztowych zaangażowali się uczniowie z klas: I S, II A, II H, II G i III A z wychowawcą Joanną Skarzyńską.

 

Piękną mapę Polski przygotowała p. Agnieszka Wilińska.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w realizację akcji w naszej szkole.

 

Koordynatorzy projektu w szkole
Grażyna Napiórkowska
Elżbieta Niedźwiedzka
Magdalena Parzych

KURSY

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018