EXPO SWEET 2019

Po raz pierwszy w tym roku uczniowie naszej szkoły, w szczególności przyszli cukiernicy wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych gastronomicznych mogli uczestniczyć w targach EXPO SWEET 2019 w Warszawie odbywających się w dniach 17-20 luty 2019. Expo Sweet to największe w Polsce targi branży cukierniczej i lodziarskiej.

 

Oprócz części targowej odbywały się także liczne konkursy rangi mistrzowskiej, między innymi Mistrzostwa Polski w Dekoracji Tortów oraz Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych. Można było uczestniczyć w licznych pokazach dekoratorskich jak również posłuchać ciekawych seminariów o tematyce cukierniczej, jak również spotkać mistrzów kuchni min. Kurta Schellera.

 

Targi cukiernicze to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy w tej dziedzinie, zachwycić się precyzją , starannością wykonanych słodkości a tym samym nabrać inspiracji do naszej pracy w tym zawodzie oraz możliwość nieograniczonego degustowania słodkości, w tym roku lodów!

 

Kto był na Expo Sweet, ten wie, że trzeba tu wrócić, a kto nie był, niech obejrzy galerie zdjęć z XI edycji, a na pewno przekona się, że warto tu przyjechać za rok. 

Ewa Okowicka

LEKCJA PRZEDMIOTOWA

W dniu 24.01.2019 r. uczniowie klasy II technikum Ekonomicznego wraz z opiekunami Małgorzatą Złotkowską i Joanną Skarzyńską uczestniczyli w ramach lekcji przedmiotowej z pracownikiem z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektor Pracy w Warszawie Oddział w Ostrołęce Panem ADAMEM PRZCZÓŁKOWSKIM.

 

Pan Inspektor w ciekawy sposób w formie prezentacji przedstawił najważniejsze zmiany w prawie pracy w 2019 roku oraz nadzór i kontrolę przestrzegania przepisów prawa pracy.

 

Uczniowie uzyskali również informację na temat przepisów dotyczących stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę , czasu pracy, urlopów i uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem. 

 

Dzięki spotkaniu z pracownikami PIP uczniowie naszej szkoły pogłębili wiedzę z zakresu prawa pracy. Mieli także możliwość uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

 

Lekcja ta jest kontynuacja programu edukacyjnego „KULTURA BEZPIECZEŃSTWA” realizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

 

MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA 

 

WYCIECZKA „KLASA Z KLASĄ”

Laureatami V edycji konkursu została po raz drugi klasa III Te, która w nagrodę uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Do wyjazdu zakwalifikowali się również uczniowie, którzy w ciągu poprzedniego roku szkolnego uzyskali najwyższą frekwencję oraz aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Tym razem zwiedziliśmy Niewidzialną Wystawę, która okazała się niesamowitą interaktywną podróżą w niewidzialny świat. Mieliśmy możliwość wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku- posługując się wyłącznie zmysłem słuchu, dotyku i węchu. Główną atrakcją wyjazdu był cieszący się od 27 lat niezmienną popularnością musical „Metro” w Studiu Buffo. Ten dzień dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. 

 

Anna Nol

 

PODZIĘKOWANIE

  

PRACOWITE FERIE ZIMOWE

Kilka dni temu były ferie zimowe. Pamiętacie jeszcze? Chciałabym tylko zaznaczyć, że nie wszyscy leżeli do góry brzuchem i wypoczywali na kanapie lub w inny sposób. Bardzo duża grupa uczniów naszej szkoły inwestowała. Tak, INWESTOWAŁA we własną przyszłość! W szkole realizowane były różne kursy w ramach projektu „Szansa na rynku pracy”, Poddziałanie w ramach Osi Priorytetowej RPO WM 2014 – 2020,10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów:

 

Kurs Kasjera-sprzedawcy z obsługą kas fiskalnych. Celem było pozyskanie przez uczestników szkolenia wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie sprzedaży z obsługą programów fakturujących, kas fiskalnych w zespołach z wagami i czytnikami kodów.  

 

Kurs Obsługi Programu Księgowego. Uczestnicy szkolenia zdobywali wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktycznych w zakresie obsługi programów księgowych.

 

Kurs barmański. Celem kursu było przybliżenie teoretycznej wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu znajomości sprzętu barmana, znajomość prawidłowego dobierania sprzętu do charakteru drinka i cocktailu, umiejętność nalewania napojów w zależności od ich rodzaju, umiejętność noszenia naczyń szklanych na tacach, umiejętność dekorowania napojów, znajomość podstawowych drinków i cocktaili oraz umiejętność sporządzenia ich, umiejętność miksowania oraz umiejętność komunikacji z gościem baru w szerokim zakresie.

 

Kurs na wychowawców wypoczynku dzieci i młodzieży podczas którego uczestnicy bawiąc się jak dzieciaki na koloniach zdobywali wiedzę i umiejętności w zakresie zasad prawnych opieki nad dziećmi i młodzieżą, umiejętność planowania pracy z grupą, znajomość zasad animacji dzieci i młodzieży, znajomość zasad bezpieczeństwa i zdrowia w czasie wypoczynku.

 

• oraz Kurs pilota wycieczek – edycja druga. 

czytaj więcej>>>

Anna Słota

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018