WYCIECZKA DO RESTAURACJI BB LOFT

20 listopada 2018 roku uczniowie klasy 1TG wraz z opiekunem Ewą Okowicką-Dyl uczestniczyli w wycieczce w ramach realizacji zadań z WSDZ do restauracji BB LOFT gdzie szefem kuchni jest absolwent naszej szkoły Michał Miłoszewski.

 

Uczniowie zostali zapoznani przez szefa kuchni jak i kierownictwo lokalu o podstawowych zasadach funkcjonowania zakładu gastronomicznego, gdzie szczególny nacisk składzie się na jakość surowca a tym samum produktu . Potrawy w wykonaniu pana Michała są nie tylko smaczne ale i starannie wykonane dzięki czemu lokal cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym mięście.

 

Ważnym punktem wycieczki była sama rozmowa z absolwentem naszej szkoły o pracy kucharza , który z niezwykła pasją i zaangażowaniem opowiadał o swoim zawodzie, wykształceniu , kursach, szczeblach swoich kariery. Pogratulował uczniom wyboru szkoły oraz kierunku w którym chcą się kształcić uznając to za jeden z najlepszych wyborów, gdyz gastronomia jest niezwykle kreatywnym i niekończącym się kierunkiem. Zachęcał uczniów do uczestniczenia w różnego rodzaju szkoleniach by poszerzać swój warsztat pracy.

 

Pan Michał z niezwykłym sentymentem opowiadał również o latach nauki spędzonych w ZSZ nr 4 a tym samym docenił jak dobrze przygotowała go szkoła do zawodu.

 

Na koniec wycieczki uczniowie podziwiali samego szefa kuchni w pracy oraz skosztowali przyrządzone przez niego bardzo smaczne i interesujące potrawy.

 

Dziękujemy serdecznie restauracji BB LOFT za miłą atmosferę spotkania a tym samym interesującą lekcje.  

 

Ewa Okowicka

DZIEŃ MISYJNY

„Pełni ducha i posłani” – to hasło obchodzonego Światowego Dnia Misyjnego.  

14 listopada 2018 roku uczennice klasy trzeciej Technikum ekonomicznego Klaudia Zadroga, Natalia Olkowska, Wiktoria Chełstowska, Julia Gwiazda, Alicja Grabowska pod opieką nauczycieli Bożeny Struniawskiej i Joanny Skarzyńskiej włączyły się w obchody Dnia Misyjnego. Tego dnia na terenie szkoły wolontariuszki prowadziły sprzedaż pysznych gofrów. Łącznie zebraliśmy 300 złotych. Zebrane środki zostaną przekazane na budowę szkoły w Etiopii.

 

Miejmy nadzieję, że za rok uczniowie z równie wielkim zaangażowaniem włączą się do organizacji podobnego wydarzenia.

B. Struniawska

OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

8 listopada 2018r odbyły się w naszej szkole zawody I stopnia Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”. Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest edukacja ekonomiczna młodzieży, poszerzanie wiedzy ekonomicznej, w tym świadomości jej znaczenia oraz zainteresowań przedmiotem, wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów.

 

W etapie szkolnym Olimpiady brali udział uczniowie klasy trzeciej i czwartej Technikum Ekonomicznego.

 

Zadanie składało się z trzech części:

- pytania o charakterze przekrojowym, nawiązującym do myśli przewodniej OWE,

- zadania z podstaw ekonomii,

- 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru.  

 

Komisja w składzie:

Adam Zienkiewicz – Przewodniczący Komisji Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska, Iwona Mróz

 

oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce –Patrycja Miecznikowska klasa 4 Te, Mateusz Deptuła klasa 3 Te

II miejsce – Paulina Bakuła – klasa 3 Te

III miejsce – Wiktoria Dąbkowska – klasa 4 Te  

 

Uczniowie biorący udział w konkursowych zmaganiach otrzymali w nagrodę słodkie upominki ufundowane przez organizatorów konkursu oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniowie z najlepszymi wynikami mają szansę reprezentować naszą szkołę w eliminacjach okręgowych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY.

 

Joanna Skarzyńska 

OGŁOSZENIE

W naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019 zbieramy plastikowe zakrętki dla Michasia . Zakrętki można wrzucać do kartonu, który stoi na I piętrze obok gabinetu P. Pielęgniarki Szkolnej. Wszystkim z góry dziękujemy za dobre serce za wrzucone zakrętki do kartonu. 

 

Opiekunowie akcji: Szkolne KPC:

B.Zaborowska, E.Zabielska, H.Kozikowska

i Wolontariat :M.Złotkowska  

 

 

 

Podsumowanie Konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”

28 listopada 2018 roku centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się podsumowanie III Edycji Konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika ora Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK, do którego przystąpiło Szkolne Koło PTTK. Celem konkursu jest propagowanie turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży. Do konkursu przystąpiło 40 szkół z województw mazowieckiego w kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, szkoła ponadgimnazjalna.

 

Nasza praca wykonana była w formie prezentacji multimedialnej i zawierała dokumentację i zdjęcia potwierdzające udział uczniów w imprez turystycznych w roku szkolnym 2017/2018. Materiały do pracy przygotowali uczniowie klas turystycznych pod czujnym okiem Pani Ewy Margiel i Eweliny Sienkiewicz. Nasza praca została wyróżniona kategorii szkoły ponadgimnazjalne - nagrodą był dyplom oraz upominki w postaci ekwipunku turystycznego oraz turystycznych wydawnictw książkowych. Na uroczystości naszą szkołę prezentowała 6 – osobowa ekipa na czele z Panią Dyrektor Anną Przygodą Majewską, nauczycielkami Ewą Margiel i Eweliną Sienkiewicz oraz uczniami Piotrkiem Głażewskim z klasy 4TO, Pauliną Zawadzką z klasy 3 TO i Alicją Bieluch z klasy 2 TO.

 

Dodatkową atrakcją podczas uroczystości było zwiedzane Muzeum Sportu i Turystyki a także spotkanie z ludźmi pasjonatami uprawiania turystyki na motocyklu. Młodzież miała okazję poznać koleżanki i kolegów z innych szkół oraz wymienić poglądy z pozostałymi uczestnikami – laureatami konkursu.

 

W tym roku przetarliśmy konkursowe szlaki. Mamy nadzieję że w przyszłym roku staniemy wyżej na podium dzięki aktywności uczniów i zaangażowaniu nauczycieli, których zapraszamy do współpracy w zakresie krzewienia turystyki i krajoznawstwa wśród naszej młodzieży.

 

Ewa Margiel 

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018