DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

20 marca 2019r w ramach ogólnopolskiego programu „Dzień Przedsiębiorczości” po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odbyli jednodniową praktykę w wybranej, lokalnej firmie.

 

„Dzień Przedsiębiorczości” to program edukacyjno - wychowawczy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez kilkugodzinne praktyki w wybranym miejscu pracy, uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy niezbędnych predyspozycjach. Organizatorem "Dnia Przedsiębiorczości" jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

 

L.P.

Klasa

Nauczyciele- opiekunowie

Firma

1.

1 TE

 Iwona Mróz ,Barbara Parzych

PSS  „Społem”
w Ostrołęce

2.

2 TE

Małgorzata Złotkowska

WUP w Warszawie Filia w Ostrołęce

3.

2 HS

Urszula Kaliszewska

Urząd Statystyczny w Ostrołęce

4.

1 HS

Małgorzata Święcicka

Urząd Skarbowy
w Ostrołęce

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracodawcom i pracownikom, którzy przyjęli w swojej firmie uczniów i nauczycieli naszej Szkoły. Być może wizyta u Państwa zaowocuje w przyszłości zawodowej naszej młodzieży.

 

Spotkania odbyły się w ramach WSDZ  

Anna Kukulska uczennica klasy 1 TE

Małgorzata Święcicka

Szkolny koordynator projektu

 

I TARGI EDUKACYJNE W MIASTKOWIE

W dniu 28 marca 2019 roku nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika : Agnieszka Stefańska, Katarzyna Kowalska i Krystyna Pyskło przedstawiły ofertę edukacyjną naszej szkoły uczestnicząc w I Targach Edukacyjnych organizowanych przez Szkołę Podstawową w Miastkowie. Młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów byla bardzo zainteresowana proponowanymi kierunkami kształcenia naszej placówki.

 

Krystyna Pyskło

 

ABSOLVENT TALENT DAYS

Dnia 14 marca 2019 roku 45 osobowa grupa maturzystów z klas IV Tg, IV Tk, IV To i IV Ht oraz kilkoro przedstawicieli młodszych klas wzięła udział w największych targach pracy i praktyk Absolvent Talent Days. Coroczne targi są organizowane były na Stadionie Narodowym w Warszawie, a ich głównym celem jest aktywnie wspieranie rozwoju kariery studentów, absolwentów i młodych profesjonalistów z różnych branż.

 

Podczas targów uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się i porozmawiania z przedstawicielami znanych firm, zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy różnych branż m.in. znanych cukierni, lodziarni, hoteli, biur podróży, linii lotniczych, przewoźników kolejowych, firm kosmetycznych, sklepów, banków.

 

Po targach nadszedł czas na chwilę relaksu we wrotkarni Roller Disco. Zabawa była wspaniała! :)

 

Opiekunami na wycieczce były: p.Ewa Okowicka – Dyl, p.Magdalena Karczewska, p.Renata Lech i p.Elżbieta Rogalska.

 

Tekst: Magdalena Karczewska

 

EKONOMIŚCI NA KONFERENCJI W MSCDN W OSTROŁĘCE

Uczniowie klasy trzeciej technikum ekonomicznego w dniu 26.02.2019 roku mieli zaszczyt wziąć udział w konferencji zorganizowanej przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce pt. „Lekcje o Mazowszu: Pierwsze dni Niepodległości”.

 

Podczas spotkania młodzież wysłuchała niezmiernie ciekawego wykładu eksperckiego prof.dr hab. Grzegorza Nowika z Polskiej Akademii Nauk pt.„Pierwsze dni Niepodległości na Mazowszu” na temat lokalnych i regionalnych doświadczeń związanych z procesem odzyskiwania niepodległego państwa polskiego. Ekonomiści zapoznali się również z planami i działaniami dotyczącymi Mazowsza przedstawionymi przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

 

Za umożliwienie wzięcia udziału młodzieży w konferencji dziękujemy Pani Iwonie Krzemińskiej.

J.Skarzyńska

 

KONKURS KULINARNY "MÓJ PRZEPIS NA FIT BURGERA"

KONKURS KULINARNY

"Mój przepis na FIT BURGERA"

 

Zapraszamy uczniów ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 4 do udziału w Szkolnym Konkursie Gastronomicznym pod nazwą :

 

"Mój przepis na FIT BURGERA"

 

Konkurs skierowany do uczniów klas gastronomicznych , zarówno technicznych jak i zawodowych. Regulamin dostępny na stronie internetowej szkoły. Wszelkie pytania proszę kierować do organizatorów - Pani Agnieszki Wojtasik i Moniki Mulawki. Przewidziano atrakcyjne nagrody.  

 

do pobrania REGULAMIN

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018