ZAPROSZENIE NA KONKURS

Uprzejmie informujemy, że dnia 13 marca 2020 r. o godz. 11:40 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10 odbędzie się międzyszkolny konkurs matematyczny „LOGIKA NIE TYLKO DLA MATEMATYKA ” z okazji Światowego Dnia Liczby π.

 

Do konkursu zapraszamy uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas I szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej.

 

Regulamin konkursu do pobrania

Serdecznie zapraszamy
Nauczyciele natematyki

 

DZIEŃ PROFILAKTYKI

5 lutego odbył się w naszej szkole Dzień profilaktyki. Uczniowie klas: IIG, ISH1, IO1, IG1, IKC1 zaprezentowali uczniom naszej szkoły przygotowane przez siebie spektakle profilaktyczne.

 

W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2. Mimo że tematyka przedstawień była różna, to związana z nałogami i sposobem radzenia sobie z tym problemem.

 

Spektakl ,,Zniewoleni” przedstawiła klasa II G. Tematem przewodnim było uzależnienie od substancji psychoaktywnych i ukazanie jego skutków.

 

Klasa I SH1 w przedstawieniu ,,W sieci nic nie znika, a czasami wszystko znika” dała lekcję związaną z uzależnieniem cyfrowym. Wykorzystano do tego prace napisane przez uczniów w ramach konkursu o tym samym tytule.

 

W kolejnych przedstawieniach uczniowie zaprezentowali nam sposoby troski o swoje zdrowie, te sposoby, które są zawsze ,,pod ręką” i mają wielką moc.

 

Klasa IA1 zaprezentowała się w przedstawieniu ,,Uścisk na misia – bezcenny”, klasa IO1 ,,Najlepsze lekarstwo- uśmiech”, przenosząc wszystkich do Krainy Uśmiechu. Klasa I G1 zachęcała do nawiązywania przyjaźni w przedstawieniu ,,Przepis na miłość” a klasa IKC1 przygotowała dla wszystkich uczestników spotkania niespodziankę pod tytułem ,,Proszę weź komplement !

 

Występy wokalne naszych uczennic budziły emocje i skłaniały do refleksji. Prowadzące uroczystość uczennice doskonale spisały się w roli debiutantek.

 

My aktorzy, poprzez teatr mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę i świadomość w obszarze uzależnień i przekazać ją naszym koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało i zabrali ze sobą coś dla siebie. 

Organizatorzy

 

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS I

Dnia 5 lutego 2020r. odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Celem konkursu było zwiększenie motywacji uczniów do nauki języka angielskiego oraz popularyzacja wiedzy o Wielkiej Brytanii wśród młodzieży szkolnej. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza obejmowała zagadnienia sprawdzające umiejętność rozumienia tekstu słuchanego, pisanego oraz zadania leksykalno-gramatyczne. Natomiast w drugiej części znalazły się pytania, dotyczące Wielkiej Brytanii.

 

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Kinga Niedźwiecka – klasa 1 CS

II miejsce – Kamila Kubiczek - klasa 1 O

III miejsce – Kacper Gruszewski – klasa 1 SH1

 

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki, które zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe: Macmillan i Pearson.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach językowych! 

Organizatorzy:

nauczyciele języka angielskiego

 

TURNIEJ w PIŁKĘ SIATKOWĄ

4 lutego 2020 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn o Nagrodę Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”. Do rywalizacji zgłosiło się wyjątkowo 7 drużyn z klas: II Tg, III Tg, III Kc, III Hs, III Kch, IV Ks, IV Te,

III miejsce i brązowe medale zdobyli panowie z klasy III Kc w składzie: Piotr Łasiewicki, Sebastian Babik, Krzysztof Biedrzycki i Patryk Dmochowski.

II miejsce i srebrne medale przypadły reprezentacji z klasy III Kch : Kamil Bacławski, Eryk Cywiński, Sebastian Lenda, Michał Zieliński.

Po zaciętej grze I miejsce i złote medale wywalczyli panowie z klasy III Hs : Kacper Skierkowski, Mateusz Jędrasik, Cezary Popielarki i Wojtek Gumkowski. Wybrany został najbardziej wartościowy zawodnik turnieju – MVP i został nim Kacper Skierkowski z klasy III Hs.

Gratuuuulujemy zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom turnieju. 

Sylwia Gałka

 

„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

W dniu 22 stycznia 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z poezją pod hasłem: „Ocalić od zapomnienia”. W tym roku poświęcono je Edwardowi Stachurze w 40 rocznicę jego śmierci. Poetyckie spotkanie z utworami Steda przygotowała kl. II te pod kierunkiem p. Agnieszki Sikorskiej przy współpracy p. Elżbiety Jaźwińskiej i Bożeny Żebrowskiej. Oprawę muzyczną przygotował p. Dariusz Bunkowski. Piosenki śpiewali Natalia Prusińska (kl IV te), Klaudia Domurad, Aneta Gałązka (kl III to) i Wojciech Janecki (kl II ht).

 

Dekoracje przygotowała p. Agnieszka Wilińska. 

Agnieszka Sikorska, Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018