Hiszpania – piękna.. słoneczna.. niezapominania…
    

W dniu 1 października z grupą naszej młodzieży udaliśmy się na wycieczkę samolotową do Hiszpanii. Lot był spokojny, cudowny, widoki niezwykłe. Barcelona przywitała nas słońcem i wymarzoną pogodą. Mieszkaliśmy w malowniczym miasteczku Lloret de Mar, położonym nad brzegiem Morza Śródziemnego. Znany kurort oraz uzdrowisko odkrywaliśmy podczas pieszych wycieczek. Zachwyciła nas piękna plaża, urocze, wąskie uliczki miasta oraz pozostałe atrakcje turystyczne: gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami, ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r. oraz jego okolice, pomnik sardany, pomnik żony rybaka, ogrody św. Klotyldy.

 

Zwiedziliśmy Barcelonę – stolicę Katalonii ze wszystkimi jej zabytkami: kościół Sagrada Familia projektu Antonio Gaudiego, słynny stadion olimpijski, przepiękny park Gaudiego Güel oraz najpiękniejszą promenadę La Rambla.

 

Z Lloret de Mar udaliśmy się także statkiem w rejs po Costa Brava tzw. Dzikie Wybrzeże, gdzie zwiedziliśmy urocze miasteczko Tossa de Mar oraz Gironę z mostem projektu Gustava Eiffela, zobaczyliśmy największą historyczną dzielnicę żydowską w Europie i najlepiej zachowaną średniowieczną starówkę w Hiszpanii.

 

Kolejnym punktem była wyprawa do Montserrat gdzie znajduje się męski klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat w Katalonii, znany także z kultu figury Matki Boskiej, tzw. "Czarnulki" (La Moreneta). Malownicza góra, na której znajduje się klasztor, jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej i z tego powodu była odwiedzana przez ludzi chcących zobaczyć z jej szczytu wschód słońca. Ze szczytu widać całą Katalonię.

 

Podczas całej wycieczki nie zabrakło także czasu na odpoczynek i relaks nad morzem, w basenie, saunach i łaźniach. Jedzenie było przepyszne! Hotelowa kuchnia serwowała dania popularne, europejskie ale też typowo regionalne: owoce morza, tortille, paella, różnorodne desery, lody, owoce, fontanny czekoladowe i inne pyszności.

 

 

Żal było wracać…
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opiekunowie:

B. Stepnowska A. Słota D. Sakowska

WYCIECZKA DO WARSZAWY - NAGRODA w KONKURSIE "KLASA z KLASĄ"
     

W czwartek 5.10.2017 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, która była nagrodą w konkursie „Klasa z klasą”. Wzięli w niej udział zwycięzcy – klasa II Te oraz wyróżnieni uczniowie z innych klas, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły jak i najlepsi sportowcy.

Opiekunami byli: p.Dorota Ossowska, p.Joanna Skarżyńska, p.Sylwia Gałka i p.Dariusz Bunkowski.

 

Pierwszym punktem wycieczki była gra „Escape Room”. Escape Room to zabawa polegająca na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia w ciągu 60 minut. Aby się wydostać należy rozwiązać szereg różnorodnych zadań i zagadek. Gra odbywa się w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach o określonej tematyce. Pokoje zagadek przygotowane są dla zespołów od 2 do 6 osób. Naszym uczniom udało się opuścić pokoje przed czasem.

 

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście wraz z przewodnikiem oraz projekcja na Zamku Królewskim. Było to przedstawienie losów Zamku od jego powstania do czasów obecnych. 

 

Następnie pojechaliśmy na Powązki, gdzie odwiedziliśmy Kwaterę Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”. W tej kwaterze znajdują się 174 groby, w większości harcerzy – członków Szarych Szeregów i Batalionu „Zośka”, którzy zginęli podczas II wojny światowej oraz pojedyncze groby cywilne. Cechą charakterystyczną kwatery są ustawione na grobach białe brzozowe krzyże. Wycieczkę zakończył seans w kinie 6D. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Ostrołęki.  

 

Wyjazd miał charakter profilaktyczno - edukacyjny. Jego celem było zapobieganie nałogom, poprzez ukazanie atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas podróży słuchając wykładu pani pedagog, mieliśmy możliwość dowiedzieć się o szkodliwości działania napojów energetycznych, narkotyków i dopalaczy. Wycieczka była możliwa dzięki funduszom, przekazanym szkole przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Urzędzie Miasta Ostrołęka.

Samorząd Uczniowski

 

WYCIECZKA "EKONOMIK"
    

W dniu 3 października br. członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” z klas: 2 TE, 2HS, 3TE, 3HS oraz 4HS wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę, która stanowiła nagrodę za pracę na rzecz spółdzielni.

 

Wspólnie spędziliśmy czas w MIKOŁAJKACH korzystając z różnych atrakcji m.in. w Parku Wodnym Tropikana – Hotel Gołębiewski, spacer po Mikołajkach oraz konsumpcja obiadu w restauracji „MAGIA SMAKU”. Wycieczka była czasem relaksu, integracji spółdzielców oraz pogłębianiem naszych relacji.

 

Wszystkim spółdzielcom dziękujemy za współpracę i ogromne zaangażowanie. Barbara Parzych

 

Barbara Parzych 

 

AKCJA HOSPICYJNA „ POLA NADZIEI ” 2017/2018
    

W dniu 03.10.2017 r. koło wolontariatu w ZSZ NR 4 przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „POLA NADZIEI”.

 

Wolontariusze z klasy I TE i 4 TZ wraz z opiekunami Małgorzatą Złotkowską i Agnieszką Wojtasik dokonali w ramach akcji nasadzeń cebul żonkili przed budynkami naszych szkół. 

 

Wiosną, kiedy zakwitną kwiaty, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce. Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Dlatego jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

 

Opiekun grupy wolontaryjnej

MAŁGORZATA ZŁOTKOWSKA  

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI
   

Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” z klasy III TE w dniu 25.09.2017 r. wybrali się na spotkanie z przedszkolakami.

 

Kolejny raz odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 w celu kontynuacji podjętych działań o charakterze wolontaryjnym - czytanie ulubionych bajek oraz wspólna zabawa.

 

Do grupy „KRASNOLUDKÓW” wybrały się: Aleksandra Koziatek oraz Dominika Piórkowska.

Z grupą „MUCHOMORKÓW” spotkały się Klaudia Grzyb i Patrycja Drężek.

W grupie „BIEDRONEK” bawiły się Patrycja Miecznikowskiej, Patrycja Ejzemberg, a także Amelia Zyśk.

W grupie „SŁONECZEK” ulubione bajki z dzieciństwa czytali: Hubert Kabacik, Patryk Olszewskiego oraz Błażej Dąbkowski.

Grupę „NUTKI” odwiedziły: Katarzyna Brzozowska, Angelika Nurczyk oraz Hania Pajka.

 

Serdecznie dziękuję niezawodnej młodzieży za zaangażowanie i bezinteresowne działania, które dają nam wiele satysfakcji. Barbara Parzych

Barbara Parzych

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018