WYCHOWANIE FIZYCZNE ZE SZTANGISTAMI

24 września w naszej szkole odbyła się lekcja wychowania fizycznego ze sztangistami UKS Atleta Ostrołęka.

 

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka przeprowadził zajęcia z zakresu uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportowej tj. podnoszenie ciężarów (dwubój olimpijski).

 

O tym, czym jest dwubój olimpijski i jakie są osiągnięcia ciężarowców z naszego regionu opowiedział trener Władysław Niedźwiedzki, a jak poprawnie dźwigać zademonstrowali klubowi zawodnicy: 12 letnia Oliwia Janczewska trenująca wielobój atletyczny, 17 letni Marcin Kulesza uprawiający podnoszenie cieżarów i Justyna Niedźwiedzka sześciokrotna rekordzistka Polski dwuboju olimpijskiego w kategorii wiekowej Masters (mama uczennicy z klasy II Tg).

 

Każdy uczestnik tych zajęć mógł dotknąć sztangi, sprawdzić swoje umiejętności techniczne w rwaniu i podrzucie pod czujnym okiem specjalistów.  

 

Sylwia Gałka

 

WYSTAWA RZEŹB PIOTRA GAWRONA

Dnia 17 września 2019 r. klasa I O1 odwiedziła ostrołęcką galerię, gdzie prezentowane były rzeźby Piotra Gawrona. Autor jest profesorem sztuk plastycznych i do 2016 r. prowadził dyplomową pracownię rzeźby na warszawskiej ASP. Artysta tworzy w drewnie lipowym, nawiązując do rzeźby ludowej. „Obdarzony wrodzonym poczuciem humoru i darem obserwacji, demaskuje nasze przywary i śmiesznostki, aby opowiedzieć o nich w języku uśmiechniętej satyry”, tak o twórczości Gawrona wypowiada się Maria Teresa Krawczyk w katalogu towarzyszącym wystawie. Odwiedziny w galerii miały miejsce w ramach przedmiotu: plastyka.

 

Krystyna Korczakowska- Nosek

 

WYCIECZKA INTEGRACYJNO – WYCHOWAWCZA

W dniach 2-4 października 2019 roku uczniowie klasy IV KS uczestniczyli w wycieczce integracyjno – wychowawczej w Bęsi. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Krystyna Pyskło i Agnieszka Stefańska. Uczniowie zwiedzili zamek w Reszlu, siedzibę Hitlera „Wilczy Szaniec” w Gierłoży, kościół w Świętej Lipce oraz spacerowali po Starówce w Mrągowie.

 

Na terenie ośrodka szkolno – wychowawczego uczniowie mogli korzystać z siłowni, sali telewizyjnej, ping – ponga i bilarda. Mieli również okazję zapoznać się z pracą, zadaniami i obowiązkami recepcjonisty w ośrodku szkolno – wychowawczym. Na Sali tanecznej „świeżo upieczona” pani instruktor Krystyna Pyskło prowadziła zajęcia Zumby. Uczniowie wraz z opiekunami mieli zorganizowane ognisko oraz dyskotekę. Wszyscy chętnie brali udział we wszystkich grach i zabawach. Zmęczeni ale w dobrych nastrojach wróciliśmy szczęśliwie do Ostrołęki. 

 

Agnieszka Stefańska 

 

RAJD ROWEROWY

20 września odbył się rajd rowerowy w ramach realizacji projektu „Bliżej Natury”. W rajdzie uczestniczyły dwie grupy młodzieży – z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce i z Zespołu Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu. Obie grupy wyruszyły w drogę spod swoich szkół w kierunku Kadzidła, gdzie koło południa wspólnie usiedli przy ognisku w Skansenie Kurpiowskim. Po wstępnym poznaniu się uczestnicy zwiedzili Skansen oraz wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzonej przez Grupę Ratunkową Nadzieja. Drogę powrotną do swoich szkół uczestnicy również pokonali rowerami. Pogoda sprzyjała bardzo: piękne słońce, lekki wiatr (chociaż wcześniejsze dni nie nastrajały optymistyczne…),a deszczowe chmury aktywowały się dopiero po zakończonym rajdzie. Obie trasy liczyły po ok. 50 km.

Małgorzata Litwa

Anna Słota

 

OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TURYSTYKI

27 września 2019r. uczniowie klas technikum o profilu turystycznym z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ( 1 O1, 2O, 3O, 4O) oraz uczniowie z Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu spotkali się w „Kurpiowskiej Krainie” nad zalewem w Wykrocie koło Myszyńca, by wspólnie uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Turystyki.

 

Spotkanie to było także okazją do podsumowania projektu finansowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach zadania publicznego – aktywna turystyka pod tytułem : „Rajdy – pieszy, rowerowy i spływ kajakowy „Blisko Natury” alternatywą dla tradycyjnej turystyki młodzieżowej”. W ramach w/w projektu około 110 uczniów obu szkół, wraz z przedstawicielami Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej w Ostrołęce i zaproszonymi gośćmi spotkali się aby podsumować działania zrealizowane w ramach projektu. W tym dniu w Wykrocie na uczniów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Odbyło się szkolenie z nurkowania, które przeprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrołęki. Każdy mógł też sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a nad prawidłowością wykonywanych czynności czuwali ratownicy z grupy Nadzieja. Policjanci z Komendy Policji z Ostrołęki szkolili z zakresu przepisów ruchu drogowego. Nie zabrakło także warsztatów prowadzonych przez lokalnych twórców ludowych. A dla miłośników sportów wodnych czekały rowery wodne i kajaki. Wśród organizatorów nie zabrakło także miłośników „kąpieli” - nie ważne że w ubraniu. Dla uczniów biorących aktywny udział w konkursach organizatorzy przewidzieli cenne nagrody rzeczowe. Na zakończenie uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku. 

 

W realizację przedsięwzięć projektowych zaangażowali się nauczyciele: p. Anna Słota, p. Małgorzata Litwa, p. Cezary Filochowski, p. Ewelina Sienkiewicz, p. Ewa Margiel, p. Aleksandra Chrostowska oraz sponsorzy: Zakłady Mięsne „Pekpol” Ostrołęka, „Społem” Spółdzielni Spożywców w Ostrołęce, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Miasto Ostrołęka i Starostwo Powiatowe, Karczma „Nowa Ostoja” oraz gospodarstwo agroturystyczne „Dorota” z Czarni. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim za zaangażowanie.

 

Anna Przygoda-Majewska 

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018