17.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ
  

Dni tygodnia mijają, a w naszych uczniach energia cały czas buzuje. Hotelarze rano wstają by przygotować hotel do codziennego funkcjonowania i obsługi gości. W kuchni pracy dla każdego się znajdzie, a zachętą do niej jest możliwość nauczenia się nowych przepisów i skosztowanie własnoręcznie przygotowanych wypieków i dań. By wszystko miało ręce i nogi, ekonomiści bacznie czuwają nad analizą wskaźników hotelowych.

 

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. #POWER

 

  

 

TURNIEJ SZACHOWY
    

12 kwietnia 2018 roku odbyła się druga edycja Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Szkoły. Przypomnijmy, iż pierwszy turniej w tą królewską grę odbył się w naszej szkole po raz pierwszy 20 stycznia ubiegłego roku i od razu został wpisany do corocznego terminarza imprez szkolnych. Przygotowania do zawodów trwały kilka tygodni. Wzięło w nich udział 12 uczniów klas 1 – 4 technikum, członków Szkolnego Koła Szachowego, działającego w naszej Szkole od 3 lat. Nagrody: puchary za miejsca premiowane Dyrektor Szkoły p. Anna Przygoda - Majewska natomiast zwycięzcy turnieju otrzymali je z rąk p. Dyrektor Barbary Stepnowskiej

 

Po parogodzinnych, umysłowo - strategicznych bojach końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

 

I miesce - Tyberiusz Grajko kl. IR

II miejsce - Michał Piaścik kl. IVA

III miejsce - Wojciech Gumkowski kl. IS

 

Turniej został zorganizowany przez opiekunów Szkolnego Koła Szachowego: Adama Zienkiewicza oraz Roberta Piątka.

 

Zapraszamy do galerii

 

16.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ
  

Nowy tydzień przynosi nowe możliwości. Po sobocie i niedzieli pełnej wrażeń kulturalnych, akumulatory są naładowane i gotowe do pracy. Uczestnicy praktyk z ramienia hotelarzy rozpoczęli tydzień od porannej zmiany serwisowej, witając przybyłych gości przy śniadaniu. W dbałości o dobro społeczne i ekonomiczne Grecji, by turyści dobrze zapamiętali swój pobyt, cała nasza grupa udała się na czyścienie plaży. Jest to jedne z elementów kluczowych w tej branży, szczególnie kiedy hotel znajduje się nad wodą, gdyż to do plaży ciągnie wszystkich wczasowiczów. Zmachani po pracy, uczniowie udali się skosztować obiadowych wyrobów nasz gastronomów i doświadczyć ich znakomitej obsługi. Obliczanie zjedzonych kalorii mieszało się z obliczeniami finansowymi wśród ekonomistów, ale sen ich nie zbił z nóg i wszystkie rachunki się zgadzały.

 

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. #POWER

 

 

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

28 marca 2018 roku odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego, na którym wybrano nową Radę Samorządu. Spośród 41 obecnych na zebraniu przedstawicieli klas wyłoniono czterech kandydatów. W wyniku tajnego głosowania funkcję przewodniczącej objęła Karolina Prusaczyk z klasy II Tg zdobywając 21 głosów. Zastępcą przewodniczącej została Pamela Koziarek z klasy II Ks z liczbą 8 głosów. 6 głosów uzyskała Karolina Zapadka obejmując stanowisko sekretarza. Obsługę techniczną imprez powierzono Mateuszowi Popielarzowi z klasy II Ks.

 

Karolinie Milewskiej, obecnej przewodniczącej dziękujemy za 3 lata zaangażowania w działalność Samorządu, a nowej Radzie życzymy owocnej pracy.

Opiekunowie S.U

ZBIÓRKA SŁODYCZY
   

Uczniowie naszej szkoły, a dokładniej klasa I Tg, wspólnie z p. Sylwią Gałką, wzięła udział w zbiórce słodyczy dla potrzebujących dzieci. W przeciągu dwóch dni klasa ta zebrała karton słodkości, które zostały przekazane do restauracji Fast Diet Food, gdzie zostaną spakowane i wysłane do dzieciaków.

 

Duże podziękowania dla całej klasy za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

 

  

Sylwia Gałka 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018