FRANKOFONIA 2019

W dniu 4 kwietnia 2019r. obchodziliśmy Dni Języka Francuskiego pod hasłem Frankofonia 2019. Nasza szkoła - ZSZ nr 4 im Adama Chętnika i I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Bema zaprosili szanownych gości do francuskiej kawiarni „Cafe Paris” na recital piosenki francuskiej. Repertuar był bardzo zróżnicowany – od starszych wykonań takich jak Marie Laforet po współczesne wykonania Indili czy też Zaz. Niektóre piosenki znalazły nowe aranżacje w wykonaniu uczniów. Wieczór był niezwykle udany, goście licznie przybyli, a w tle przy filiżance kawy, słychać było dźwięki francuskich piosenek…..

 

Barbara Stepnowska

 

 

VIII KONKURS SZTUKI KULINARNEJ W WARSZAWIE

Zespół w składzie Szymon Samsel z kl. 3U i Wiktor Małkowski z kl. 3R pod opieką p. Mileny Tyszka uczestniczyli w finale VIII Konkursu Sztuki Kulinarnej pt. „Darz Bór”, organizowanego przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Celem konkursu było wykazanie umiejętności kulinarnych w sporządzeniu oryginalnej potrawy z wykorzystaniem składnika pochodzącego z lasu. Nasi uczniowie przygotowali polędwiczki z dzika z kaszą gryczaną, zielonym purée oraz karmelizowanym burakiem.

 

Mimo, iż nasi uczniowie nie zajęli żadnego miejsca na podium, należą im się ogromne podziękowania za reprezentowanie naszej szkoły.

 

Życzymy im dalszych sukcesów kulinarnych oraz trzymamy kciuki za zdane egzaminy zawodowe.  

 

Milena Tyszka

 

ETAP OKRĘGOWY XLIII OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

12-13 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które tym razem odbyły się w Zespole Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim.

 

Naszą szkołę w poszczególnych blokach tematycznych reprezentowali:

• blok : gastronomia – Wiktor Małkowski z klasy 3R przygotowany przez p.Milenę Tyszka,


• blok: technologia żywności - Maria Smugorzewska z klasy IV Tg przygotowana przez p.Barbarę Krzemińską i Piotr Kurpiewski z klasy IV Tg przygotowany przez p.Agnieszkę Wojtasik.

 

Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów!  

 

Milena Tyszka

 

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

5 kwietnia 2019r. na błonie nad Narwią w Ostrołęce odbył się Finał Międzypowiatowych Indywidualnych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:

 

Anna Prusaczyk klasa III Tg1 i Karol Rogoziński klasa IV Hs. Karol Rogoziński w biegu na dystansie 2000 m zajął I miejsce i tym samym awansowa do kolejnego etapu.

 

XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców odbyły się dnia 12 kwietnia 2019r. w Kamionie, gm. Młodzieszyn na stadionie przy Szkole Podstawowej - teren leśny. W klasyfikacji ogólnej Karol zajął VII miejsce. 

 

Katarzyna Kowalska

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS MATURALNYCH

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych odbędzie się 29 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 16.00 w budynku ZSZ Nr 4 w Ostrołęce (ul.Traugutta 10).

 

Adam Zienkiewicz

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018