WYCIECZKA KARKONOSZE

W dniach 9-12 kwietnia 2019 roku grupa uczniów z klas turystyczno – hotelarskich brała udział w wycieczce krajoznawczej w Karkonosze. Program wycieczki zawierał wiele atrakcji. Młodzież miała okazję zwiedzić Starówkę Wrocławia oraz zobaczyć słynny obraz "Panoramy Racławickiej".


Karkonosze powitały nas zimową aurą, która towarzyszyła młodzieży podczas spaceru na Śnieżkę.Wśród atrakcji nie zabrakło również wodospadów Szklarki i Kamieńczyk a także zwiedzania urokliwych miejscowości Karpacz i Sklarska Poręba. Głównym punktem wycieczki był jednodniowy wyjazd do Czech do Skalnego Miasta Adrspach. Przepiękne formacje skalne na długo pozostaną w pamięci młodzieży. Wyjazd zorganizowały nauczycielki Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz w ramach działalności Szkolnego Koła PTTK. 

 

Ewa Margiel

 

 

OBCHODY „ŚWIATOWEGO DNIA KELNERA”

Dnia 28 marca 2019r. w naszej szkole przeprowadzone zostały obchody „Światowego Dnia Kelnera”. Jest to młode święto, ale potrzebne, ważne dla całej polskiej gastronomii i jej gości. Inicjatorem tego święta była i jest Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika, która powstała w 2010 roku.

 

III szkolną edycję tej imprezy przygotowały klasy techniczne w zawodzie kelner oraz w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli p.Ewy Tyszki, p.Barbary Krzemińskiej p.Renaty Lech , p.EwyOkowickiej, p.Agnieszki Wojtasik. 

 

W tym roku uczniowie zaprezentowali „10 Przykazań Dobrego Kelnera”.

 

Kelnerzy i zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania oraz przykładami zdrowej żywności na podstawie przedstawionej prezentacji multimedialnej oraz sporządzonych potraw fitprzez uczennice klasy 4 TK -Anitę Gerwatowską i Aleksandrę Dobkowską

czytaj więcej>>>

 

Organizatorzy: Renata Lech, Barbara Krzemińska, Ewa Tyszka 

 

DNI BIZNESU W ZSZ NR 4

W dniach 1-2 kwietnia 2019r już po raz kolejny odbyły się w naszej szkole „Dni Biznesu”. Inicjatywa ta powstała z myślą o integrowaniu środowisk szkolnych ze środowiskiem instytucji i przedsiębiorców obecnych na lokalnym rynku. Uczniowie klas ekonomicznych i handlowych mają możliwość poznania różnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, tj. prawnych, podatkowych, finansowych, marketingowych i organizacyjnych. Zapraszając ekspertów z różnych dziedzin organizatorzy dają uczniom możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w tym temacie.

czytaj więcej>>>

M.Złotkowska, J.Skarzyńska 

 

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PIENIĄDZA

W dniach 25-31 marca 2019 roku w ZSZ Nr 4 im A.Chętnika w Ostrołęce obchodzony był Światowy Tydzień Pieniądza(Global Money Week) pod hasłem „Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.”.

 

Celem kampanii GMW jest zainspirowanie młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych, a tym samym walka z wykluczeniem finansowym i biedą.

 

W kampanię włączyli się nauczyciele przedmiotów ekonomiczno-handlowych, którzy w różny sposób realizowali działania nawiązujące do hasła przewodniego ”Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”. Klasa 1 Te pod opieką Joanny Skarzyńskiej zgłębiała tajniki podatków i świetnie się bawiła podczas konkursu - rozwiązując przygotowaną krzyżówkę interaktywną. W świat pieniądza prezentacją multimedialną młodzież wprowadziła Pani Małgorzata Święcicka.

 

Piękną dekorację informującą o prowadzonej kampanii wykonała Pani Krystyna Korczakowska-Nosek wraz z młodzieżą z klasy 2 Te i 1 Hs.

 

Klasa 2 Te pod opieką pani Małgorzaty Złotowskiej obejrzała prezentację na temat „Bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych – zmiany, trendy i zasady dla klientów usług finansowych”

 

Panie Barbara Parzych i Barbara Zatryb przeprowadziły lekcje przedmiotowe w klasie 2 Hs na temat „Pieniądz i jego funkcje w gospodarce rynkowej.

 

W ramach działań zorganizowano również konkurs plastyczny na skarbonkę i plakat promujący hasło akcji. Fundatorem nagród w konkursie jest Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”.

 

Patronat nad przebiegiem akcji objął Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów (MF).

 

Szkolni koordynatorzy:
Joanna Skarzyńska, Barbara Parzych

 

PRZEDSZKOLE NR 8

Dnia 01 kwietnia 2019r SK PCK odwiedziło Przedszkole Miejskie Nr 8 w Ostrołęce. Celem wizyty było przeprowadzenie szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej wśród 5 i 6 latków . W ramach przeprowadzonego szkolenia przedszkolaki między innymi miały ćwiczenia praktyczne dotyczące prawidłowego bandażowania ran, unieruchomienia złamanej kończyny za pomocą chusty trójkątnej, układanie w pozycji bezpiecznej, a także wykonywały resuscytacje krążeniowo-oddechową na fantomie. Natomiast wśród przedszkolaków 3-4 latków zostały przeczytane bajki w ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom SK PCK czyta dzieciom”. Osoby, które przeprowadzały szkolenie i czytały bajki to członkowie SK PCK uczniowie z kl. I Te: K. Bakuła, M. Budna, P. Kałasiewicz, C. Kostrzewski, A. Olender, P. Antosiak

 

pod opieką opiekuna SK PCK B. Zaborowskiej

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018