9 MAJA- DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy zwany także Dniem Unii Europejskiej to święto europejskich państw obchodzone corocznie 9 maja. Dzień ten został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu Schumana w 1950 roku. Co roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy. Działania te mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z UE.

 

Młodsi Ambasadorowie Parlamentu Europejskiego z naszej szkoły po spotkaniu z Panią Dyrektor wyszli w tym dniu w miasto, aby wręczając mieszkańcom Ostrołęki żółte tulipany z niebieską kokardką uczcić 15-letnie członkostwo Polski we Wspólnocie. Przechodząc obok Urzędu Miasta odwiedziliśmy Pana Wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego i Panią Dyrektor Wydziału Oświaty Annę Gocłowską.

 

Tegoroczne obchody poświęcone są tematowi naszego wyboru przyszłości. Wybory europejskie, które odbędą się w dniach 23–26 maja, to dla każdego z nas szansa, aby zabrać głos w sprawie tego, kto będzie podejmować ważne decyzje, które mają wpływ na nasze życie.

Małgorzata Święcicka
Opiekun SKE
 

 

ZASMAKUJ W ZDROWIU

16 kwietnia uczennice naszej szkoły wzięły udział w pierwszej edycji Konkursu Wiedzy o Żywności i Żywieniu organizowanym przez PWSIiP w Łomży. Do rywalizacji przystapiło 175 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, m. in. z Białegostoku, Wysokiego Mazowieckiego, Łomży, Ostrołęki, Łysych. Mimo, iż nasze reprezentantki nie zajęły miejsc na podium, z pewnością wyjazd zaliczyć można do udanych.

 

Poza częścią konkursową przewidziano dodatkowe atrakcje dla uczestników. Pierwszą z nich był wykład prof. dr hab. inż. Bożeny Waszkiewicz – Robak na temat: „ Żywność wygodna – sposób na zdrowy styl życia'' . Kolejnym punktem dnia w PWSIiP były mini warsztaty i zwiedzanie Hali Półtechniki. Gościłyśmy na Wydziale Nauk o Zdrowiu, gdzie można zgłębiać wiedzę na temat analizy sensorycznej, prześledzić proces produkcji piwa, twarogu, czy przeprowadzić szczegółową analizę mąki lub miodu.

 

Wizyta w PWSIiP w Łomży była bardzo ciekawym doświadczeniem i bez wątpienia niebywałą okazją do bliższego poznania kierunków tej uczelni. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Opiekunami podczas konkursu były p. Monika Mulawka i p. Magdalena Kacperek.

Monika Mulawka 

 

FRANKOFONIA 2019

W dniu 4 kwietnia 2019r. obchodziliśmy Dni Języka Francuskiego pod hasłem Frankofonia 2019. Nasza szkoła - ZSZ nr 4 im Adama Chętnika i I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Bema zaprosili szanownych gości do francuskiej kawiarni „Cafe Paris” na recital piosenki francuskiej. Repertuar był bardzo zróżnicowany – od starszych wykonań takich jak Marie Laforet po współczesne wykonania Indili czy też Zaz. Niektóre piosenki znalazły nowe aranżacje w wykonaniu uczniów. Wieczór był niezwykle udany, goście licznie przybyli, a w tle przy filiżance kawy, słychać było dźwięki francuskich piosenek…..

 

Barbara Stepnowska

 

 

VIII KONKURS SZTUKI KULINARNEJ W WARSZAWIE

Zespół w składzie Szymon Samsel z kl. 3U i Wiktor Małkowski z kl. 3R pod opieką p. Mileny Tyszka uczestniczyli w finale VIII Konkursu Sztuki Kulinarnej pt. „Darz Bór”, organizowanego przez Zespół Szkół im. Michała Konarskiego w Warszawie. Celem konkursu było wykazanie umiejętności kulinarnych w sporządzeniu oryginalnej potrawy z wykorzystaniem składnika pochodzącego z lasu. Nasi uczniowie przygotowali polędwiczki z dzika z kaszą gryczaną, zielonym purée oraz karmelizowanym burakiem.

 

Mimo, iż nasi uczniowie nie zajęli żadnego miejsca na podium, należą im się ogromne podziękowania za reprezentowanie naszej szkoły.

 

Życzymy im dalszych sukcesów kulinarnych oraz trzymamy kciuki za zdane egzaminy zawodowe.  

 

Milena Tyszka

 

ETAP OKRĘGOWY XLIII OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

12-13 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które tym razem odbyły się w Zespole Szkół nr 4 w Bielsku Podlaskim.

 

Naszą szkołę w poszczególnych blokach tematycznych reprezentowali:

• blok : gastronomia – Wiktor Małkowski z klasy 3R przygotowany przez p.Milenę Tyszka,


• blok: technologia żywności - Maria Smugorzewska z klasy IV Tg przygotowana przez p.Barbarę Krzemińską i Piotr Kurpiewski z klasy IV Tg przygotowany przez p.Agnieszkę Wojtasik.

 

Dziękujemy naszym uczniom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów!  

 

Milena Tyszka

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018