„LEKCJE z ZUS”
   

W związku z realizacją projektu edukacyjnego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Lekcje z ZUS” oraz zgłoszeniem do udziału w towarzyszącej projektowi Olimpiadzie pod hasłem „Warto wiedzieć więcej ubezpieczeniach społecznych” zaprosiliśmy na kolejne spotkanie pracowników Inspektoratu/ZUS w Ostrołęce – Panią Agnieszkę Serzyską oraz Panią Teresę Żubrowską. 

 

Lekcja z udziałem pracowników ZUS odbyła się 22 września 2017 r. W zajęciach o tematyce z zakresu ubezpieczeń społecznych uczestniczyła klasa III Technikum Ekonomicznego wraz z nauczycielem Panią Barbarą Parzych.

 

Dziękujemy za wsparcie oraz otwartość w realizacji projektu budowania świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych, który pomaga zrozumieć, dlaczego nowoczesne państwa formułują politykę zabezpieczenia społecznego i jak ta polityka wpływa na indywidualną przyszłość każdego z nas.

 

Barbara Parzych 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
   

29 września 2017r. w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym wydarzeniu brali udział uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Młodzież stała się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród kolegów i dorosłych : nauczycieli i pracowników szkoły. Również na lekcjach matematyki uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w rozwiązywaniu krzyżówek matematycznych. Organizatorami tego dnia byli wszyscy nauczyciele matematyki.

 

  

 

DZIEŃ PIŻAMY
   

W piątek 29.09 w naszej szkole odbył się „Dzień Piżamy”. Na szkolnych korytarzach przechadzała się młodzież ubrana w tradycyjne stroje do spania jak i różnego rodzaju misie, owieczki, jednorożce, tygryski, pingwinki itd. Uczniowie pokazali, że potrafią się dobrze bawić i mieć do siebie dystans. Nauczyciele wychowania fizycznego ubrani w adekwatny do sytuacji strój rozegrali mecz w piłkę siatkową. Podsumowując ten dzień, zostali wybrani Królowa i Król piżamy.

Samorząd Uczniowski

KONKURS WIEDZY o UNII EUROPEJSKIEJ
   

19 września 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 18 pytań testowych i 2 pytania otwarte, wzięli w nim udział chętni uczniowie naszej szkoły.

 

Laureatem konkursu został Rafał Grala uczeń klasy 4 HS.

Nagrodą główną dla laureata jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 6- 10 października 2017. Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego. Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody  głównej.

 

Rafałowi serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli. 

Małgorzata Święcicka

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego

 

OTRZĘSINY
   

Tradycyjnie jak co roku we wrześniu zorganizowane zostały otrzęsiny klas I. Starsze koleżanki z klasy IV Te - Dominika Bodytko, Aleksandra Dąbkowska, Aleksandra Kucharczyk, Martyna Pikora, Natalia Strzeżysz, Karolina Żarnoch wraz z p. Sikorską przygotowały wiele trudnych konkurencji. Była ostra rywalizacja jak i świetna zabawa przy m.in. piciu mleka z miski, dmuchaniu w gwizdek po zjedzeniu bułki tartej czy podczas śpiewania znanych przebojów. Każda z klas mocno kibicowała swoim reprezentantom. Podsumowując wyniki z wszystkich konkurencji najlepsza okazała się klasa I R, drugie miejsce przypadło I KC, na trzecim uplasowała się klasa I A.

Samorząd Uczniowski

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018