ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. W tym roku z okazji tego dnia uczniowie klas turystycznych brali udział w kilku imprezach turystycznych.

 

 18 września odbyły się dwa rajdy piesze. Część młodzieży spacerowała po rezerwacie Czarnia z nauczycielami Panią Ewą Margiel i Aleksandrą Chrostowską. Przewodnikiem był Pan Tadeusz Żebrowski zasłużony działacz dla turystyki oraz przewodnik regionalny po Mazowszu. Spacer zakończyliśmy w gospodarstwie agroturystycznym „U Doroty”, gdzie na uczniów czekały gorące kiełbaski z ogniska. Nie zabrakło również konkursu krajoznawczego „Co wiem o Kurpiach”. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy w związku z tym wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

 

Z Myszyńca przyjechała grupa młodzieży do Ostrołęki gdzie podczas rajdu zapoznali się z historią miasta i zabytkami. Przewodnikiem były uczennice klasy czwartej Technikum Obsług Turystycznej pod czujnym okiem Pani Eweliny Sienkiewicz. Rajd zakończył się w „Nowej Ostoi” gdzie uczniowie skorzystali z pieczenia kiełbasek na ognisku. Organizatorem imprezy z ramienia Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej była Pani Anna Przygoda Majewska.

 

Podziękowani dla organizatorów oraz nauczycieli i młodzieży.

Ewa Margiel  

 

II Wojewódzki Zlot Młodzieży „Poznaj rzeki Mazowsza”

W ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki w dniu 20 września 2019 roku uczniowie klas turystycznych wzięli udział w II Wojewódzkim Zlocie Młodzieży „Poznaj rzeki Mazowsza” zorganizowanym przez Mazowieckie Form Oddziałów PTTK. Podczas Zlotu młodzież zwiedziła Muzeum rzeki Wisły w Wyszogrodzie. W Sochaczewie uczestnicy poznali historię Bitwy nad Bzurą. Następnie udaliśmy się do „Osady Puszczańskiej” w Tułowicach położonej w samym sercu Kampinoskiego Parku Narodowego. Tutaj młodzież miała okazję wykazać się swoją wiedzą na temat Mazowsza biorąc udział w konkursach. Nie obyło się bez nagród. Imprezę zakończył turystyczny piknik z poczęstunkiem. Organizatorem wycieczki była Pani Ewelina Sienkiewicz opiekunami Ewa Margiel oraz Aleksandra Chrostowska. Gratulujemy młodzieży dyplomów i nagród. 

Ewa Margiel  

 

WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK

W dniu 11.09.2019 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”. Obradom przewodniczyła Julia Gwiazda uczennica klasy IV Technikum ekonomicznego.  

 

Podczas Walnego Zgromadzenia opiekunowie Spółdzielni Uczniowskiej Panie: Barbara Parzych i Małgorzata Święcicka przedstawiły spółdzielcom Plan Pracy na rok szkolny 2019/2020.

 

W głosowaniu jawnym wyłonione zostały organy spółdzielni: Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Komisja Rewizyjna. Przyjęto również nowych członków spółdzielni z klas: II TE oraz III Te. Obecny na zebraniu wicedyrektor Pan Adam Zienkiewicz zachęcał do korzystania z różnych form aktywności w ramach pracy na rzecz spółdzielni celem zdobywania niezbędnych doświadczeń oraz umiejętności, przydatnych podczas wejścia w na rynek pracy.

 

Życzymy spółdzielcom odwagi w zdobywaniu nowych doświadczeń, a także ciekawych pomysłów i determinacji w ich realizacji.

Barbara Parzych 

 

 

OGŁOSZENIE DO NAUCZYCIELI PRZEDMIOTÓW ZAWODOWYCH

W najbliższą środę, dnia 25 września, o godzinie 15.30, w sali 37 budynku szkoły przy ul. Traugutta 10, odbędzie się spotkanie informacyjne, dotyczące realizacji projektu finansowanego ze środków UE, skierowanego do nauczycieli przedmiotów zawodowych praktycznych gastronomii i hotelarstwa. W ramach projektu zakwalifikowani nauczyciele będą brali udział w wyjazdach do Turyngii (Niemcy) obejmujących obserwację uczestniczącą w placówkach dualnego sytemu kształcenia.

 

Więcej informacji o projekcie podczas spotkania oraz na stronie wsa.edu.pl>>

Zapraszamy, naprawdę warto!

W imieniu organizatorów – Anna Słota  

 

ODKRĘCAMY DLA HANI

Nasze Szkolne Koło PCK ZSZ nr 4 od 20.09.2019r. do 26.06.2020r. przyłączyło się do akcji charytatywnej organizowanej przez ZHP „ODKRĘCAMY DLA HANI- aby mogła stanąć na dwóch nóżkach”. Akcja charytatywna polega na zbiórce plastikowych nakrętek. W dwóch budynkach naszej szkoły na Traugutta i Parkowej na I piętrach stoją pojemniki do których można wrzucać plastikowe nakrętki. Opiekunowie SK PCK zachęcają całą społeczność szkolna do aktywnego udziału w akcji i z góry dziękujemy.

 

Barbara Zaborowska

 

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018