KONKURS "PASTA i BASTA"
    

Z końcem marca 2-osobowy zespół uczniów naszej szkoły został zgłoszony do udziału w miedzyszkolnym konkursie kulinarnym "Pasta i basta!". Zadaniem uczestników było przygotowanie dania na bazie samodzielnie wykonanego makaronu. W skład zespołu weszli: Patrycja Filochowska i Przemysław Zduńczyk. Pierwszy etap polegał na przesłaniu organizatorom zgłoszenia wraz z opracowaną recepturą i zdjęciem potrawy. Pomimo wielu zgłoszeń, naszym uczniom udało się zakwalifikować do ścisłego finału. Do ostatecznej rywalizacji stanęło 7 zespołów z 4 szkół.

 

11 kwietnia w Warszawie odbył się finał, w którym należało wykonać danie zgodnie z przesłaną w I etapie recepturą. Warto podkreślić, że jurorem w konkursie był Robert Skubisz - jeden z najbardziej utalentowanych polskich szefów kuchni, pracujący w renomowanej restauracji Amber Room w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

 

W końcowej klasyfikacji, mimo świetnie wykonanej potrawy i wielu pochwał jury, Patrycji i Przemkowi nie udało się zdobyć miejsca na podium. Zostali wyróżnieni, co dla nich nie było w pełni satysfakcjonujące. Należy jednak pamiętać, że pokonali liczną konkurencję w I etapie,a udział w finale zarezerwowany był tylko dla grona najlepszych. Gratulujemy rezultatu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Opiekunem uczniów podczas konkursu była p.Monika Mulawka, która z pomocą p.Agnieszki Wojtasik przygotowywała naszych reprezentantów do udziału.

 

zapraszamy do galerii

Monika Mulawka 

KONKURS „MISTRZ SAVOIR VIVRE”
   

27 marca 2018 roku odbyła się w IV edycja konkursu „Mistrz savoir vivre”, w którym wzięło udział 60 uczniów z klas I, II i III klas technikum hotelarskiego. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 55 pytań. Celem konkursu było ukształtowanie i utrwalenie poprawnych zachowań w różnych sytuacjach życiowych związanych z kulturą osobistą człowieka i zasadami savoir – vivre spotykanymi na co dzień.

 

Komisja konkursowa w składzie:

p. dyrektor Adam Zienkiewicz, p. Renata Lech i p. Magdalena Karczewska wyłoniła laureatów.  

 

Wyniki konkursu: 

I miejsce i tytuł Mistrza savoir – vivre zdobyła Katarzyna Kozłowska z kl. 2 Ht

II miejsce i tytuł Vice Mistrza savoir – vivre zdobyła Klaudia Szaniawska z kl. 2 Ht

III miejsce zdobyła Aleksandra Rzepkowska z kl. 2 Ht

 

czytaj więcej [...]

Magdalena Karczewska

 

12.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ
  

Utrzymanie porządku w hotelu jest wymagające, o czym dzisiaj przekonali się nasi uczniowie biorący udział w praktykach zagranicznych w Grecji. Recepcja, pokoje gości, sale animacyjne i posiłkowe oraz cały hotel muszą być zawsze gotowe na przyjęcie wczasowiczów. Przerwa obiadowa jest za to dobrą okazją do skorzystania z greckiego słońca i możliwością do odpoczynku. Nauka i doświadczenie prowadzą do rozwoju, czego życzymy uczestnikom praktyk!

 

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego #POWER 

 

  

 

11.04.2018 GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ
  

„Uczniowie sumiennie zaczęli swoje praktyki. Po zapoznaniu się ze standardami panującymi w hotelu, rozpoczęli skrupulatne prace pod okiem czujnych mentorów i prowadzących. Od najbardziej widocznych stanowisk, po zaplecze hotelowe. Po miesięcznych praktykach z pewnością będą stanowić wykwalifikowaną i pewną siebie kadrę.

 

Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów numer 2017-1-PL01-KA102-037656, realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego #POWER”

 

   

 

GRECJA MIESIĘCZNY STAŻ - DZIEŃ 1
    

Kochani, jak wszyscy wiemy Nasza szkoła zapewnia swoim uczniom zdobywanie wiedzy i doskonalenie praktycznych umiejętności podczas praktyk zawodowych odbywanych u lokalnych pracodawców.

 

Teraz nadeszła wspaniała okazja do kształcenia i doskonalenia tych umiejętności w jeszcze ciekawszej formie.

 

Dnia 8 kwietnia 2018 grupa młodzieży z klas II i III kształcąca się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych,technik hotelarstwa oraz technik ekonomista w 58 osobowej grupie wraz z 4 opiekunkami wyjechała do Grecji na miesięczny staż zawodowy pt. "Zagraniczna praktyka zawodowa szansą dla przyszłych kucharzy, hotelarzy i ekonomistów nr 2017-1-PL01-KA102-037656", realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Uczniowie przez pierwsze 2 tygodnie będą doskonalić swoje umiejętności i nabywać nowe doświadczenia w pięknym hotelu Delphi Beach w miejscowości Eratini położonej nad Zatoką Koryncką.

 

Dziennik z podróży …

 

dzień 1.

Serdecznie pozdrawiamy Panią Dyrektor, Wice-dyrektorów, Grono Pedagogiczne, Pracowników szkoły i Was drodzy koledzy i drogie koleżanki!

 

Po długiej podróży, trochę zmęczeni ale w świetnych humorach, dotarliśmy na miejsce cali i zdrowi. Pogoda w Grecji jak na razie Nam sprzyja, a piękne krajobrazy i miła obsługa dodatkowo motywuje każdego z Nas do pracy oraz napełnia dużym optymizmem, dodaje sił i pozytywnej energii. Komunikujemy tu się w języku polskim, angielskim lecz również uczymy się słów greckich.

 

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018