OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych realizowana jest pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

 

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

 

Projekt „Lekcje z ZUS” wieńczy Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klas ekonomicznych. 2 grudnia 2019 roku do I etapu Olimpiady przystąpiło 33 uczniów z klas: 2TE, 3 TE oraz 4TE.

 

Organizatorem Olimpiady jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, który realizuje to zadanie poprzez swoje jednostki organizacyjne tj. Centralę Zakładu oraz Oddziały Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Nad prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwał Komitet Szkolny w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz oraz nauczyciele z Zespołu Przedmiotów Ekonomicznych: Barbara Parzych, Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska i Barbara Zatryb.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom VI Ogólnopolskiej Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych odbyło się 11 grudnia 2019 r. Nagrody wręczyła Dyrektor Barbara Stepnowska.

 

Uczniowie, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów:

Agnieszka Kotowska 4TE oraz Anita Dumała 3TE - 1 miejsce

Angelika Topa 3TE oraz Paulina Ochtera 2TE - 2 miejsce

Magda Dąbkowska 3TE oraz Anna Kukulska 2TE - 3 miejsce 

 

Następujący uczniowie zostali zgłoszeni do udziału w II etapie: 

Agnieszka Kotowska 4TE

Anita Dumała 3TE

Angelika Topa 3TE 

 

Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy powodzenia na dalszym etapie drogi zawodowej, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w projekcie „Lekcje z ZUS” i trud włożony w przygotowanie się do Olimpiady.

 

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”. 

Barbara Parzych 

 

ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja, która raczej nie przeminie. Każdy z nas lubi ten dreszczyk emocji wywołany zabawą w przewidywanie przyszłości. Dlatego też szkolne andrzejki obchodziliśmy, obchodzimy i obchodzić będziemy Samorząd Uczniowski oraz SU „Ekonomik” przygotowali stanowiska z wróżbami, stoiska z popcornem i bezglutenowymi ciastkami z wróżbą a także „salon piękności”, w którym można było się bajecznie wystylizować. Dołączyła do nas pani Agnieszka Wojtasik z klasą II KC z projektem „Bezglutenowo- to jest zdrowo”, więc połączyliśmy tradycję z nowoczesnością.

 

Samorząd Uczniowski

 

WILNO UROCZYSTY POGRZEB

W dniu 22 listopada br. w Wilnie - z wojskowymi honorami - odbył się uroczysty pogrzeb odnalezionych i zidentyfikowanych szczątków dwudziestu Bohaterów Powstania Styczniowego - między innymi Dowódców tego zrywu na Litwie i Białorusi - Zygmunta Sierakowskiego oraz Wincentego Konstantego Kalinowskiego. W uroczystościach brały udział Pary Prezydenckie z Polski oraz Litwy, a także przedstawiciele rządów Polski, Litwy, Łotwy, Białorusi oraz Ukrainy. W uroczystościach tych uczestniczyli także - zaproszeni oficjalnie przez organizatorów - rekonstruktorzy z Ostrołęki, Warszawy, Mszczonowa oraz Rzeszowa. Wspólnie z litewskim odtwórcami sylwetek Powstańców Styczniowych zapewnili godną asystę i oprawę tejże uroczystości. Ostrołękę oraz naszą szkołę reprezentowali Członkowie Kurpiowskiej Grupy Historycznej "Ostoya", w tym nasz kolega Zbigniew Janiszewski - nauczyciel historii. Chwała Bohaterom!!!

 

Zbigniew Janiszewski

 

XXII MAZOWIECKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ "SZACHY - LICEALIADA"

23 listopada 2019 roku w CKBiS w Lelisie odbyły się XXII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej "SZACHY - LICEALIADA". Sędzią głównym zawodów był p. Tadeusz Nalewajk.

 

Nasza drużyna występująca w składzie: Tyberiusz Grajko, Wojciech Gumkowski, Sebastian Kurpiewski i Wojciech Janecki odniosła historyczny sukces zajmując w LICEALIADZIE SZACHOWEJ drugie miejsce.

 

Jest to pierwsze tak znaczące osiągnięcie w historii koła szachowego działającego w naszej szkole.

 

Robert Piątek

 

WYSTAWA MALARSTWA I RYSUNKU M.ZALEWSKIEGO W GALERII OSTROŁĘKA

Dnia 8 listopada 2019 r. klasa I A1 odwiedziła ostrołęcką galerię, gdzie prezentowane były prace malarskie i szkice Marka Zalewskiego. Na wystawie można było zobaczyć najnowsze obrazy autora oraz szkice portretów- Ostrołęczan. Marek Zalewski mieszka i tworzy w Ciechanowie. Studiował na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, dyplom z wyróżnieniem odebrał w 1980 roku. Z jego inicjatywy powstało Biuro Wystaw Artystycznych Galeria „C” w 1989 r. w Ciechanowie. Oprócz malarstwa, rysunku jest projektantem medali, rzeźb w przestrzeni publicznej, a także organizatorem wystaw i plenerów rzeźbiarskich w kraju i zagranicą. Odwiedziny w galerii miały miejsce w ramach przedmiotu: plastyka.

 

Krystyna Korczakowska- Nosek

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018