Spotkania informacyjne dotyczące Budżetu Obywatelskiego Mazowsza!

 

 

WIZYTA ABSOLWENTÓW W KLASIE II TG

 

W miniony piątek tj. 24.01.2020 r. zeszłoroczni absolwenci naszej szkoły o profilu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych z klasy IV Tg odwiedzili mury placówki.

 

Mateusz Perkowski, Dominik Ambrzykowski i Paweł Moroniewicz przyszli na lekcję do klasy 2 Tg ( gr. 2) by w ramach doradztwa zawodowego opowiedzieć co się u nich wydarzyło, zmieniło od czasu kiedy skończyli naukę w ZSZ nr 4 , a przede wszystkim zachęcali młodzież do udziału w różnego rodzaju warsztatach czy stażach zawodowych w kraju lub za granicą.

 

Panowie właśnie niedawno wrócili z dwumiesięcznego stażu na Cyprze , gdzie pracowali na kuchni jak i sali obsługi gości w trzygwiazdkowym hotelu Pefkos City Hotel w miejscowości Limassol. Absolwenci udzielali cennych wskazówek co zrobić aby ubiegać o tego typu staże. Przekonywali jak ważna jest zdobyta wiedza w szkole , dająca podstawy do profesjonalizmu zawodowego; jak również jak ważna jest znajomość języków obcych zapewniająca płynną komunikację w pracy.

 

Obecnie panowie chcą podjąć pracę w Warszawie w swoim zawodzie , a od października kontynuować naukę w systemie zaocznym by móc czynnie pracować.

 

Uczniowie chętnie słuchali starszych kolegów, zadawali pytania, dopytywali i oglądali zdjęcia z odbytego stażu, a na koniec zapytali czy ponownie wybraliby ten sam kierunek kształcenia: wszyscy trzej odpowiedzieli bez zastanowienia – tak!. „To była jedna z lepszych decyzji! Kierunek, zawód ten jest wszechstronny, można się wciąż rozwijać , łatwo znaleźć dobrą pracę, a jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia!” - usłyszeliśmy od jednego z nich.

 

Paweł, Dominik i Mateusz przyszli do szkoły na zaproszenie byłego wychowawcy, za co im serdecznie dziękujemy. Życzymy im samych sukcesów zawodowych i mamy nadzieję „do zobaczenia”!

 

Ewa Okowicka-Dyl 

 

DYPLOM

KONKURS

KONKURS KULINARNY

"FIT BURGER"

 

Zapraszamy uczniów ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR 4 W OSTROŁĘCE do udziału w Szkolnym Konkursie Gastronomicznym pod nazwą „FIT BURGER”

 

Konkurs skierowany do wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

 

Wszelkie pytania proszę kierować do organizatorów -p. Agnieszki Wojtasik, Renaty Lech oraz Mileny Tyszki. Do wygrania atrakcyjne nagrody! 

 

do pobrania REGULAMIN

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W CZARNI MYSZYNIECKIEJ

 

Jak co roku w dniach 18-19 stycznia 2020 roku miał się odbyć kulig organizowany przez szkolne Koło PTTK. Niestety aura spłatała nam figla i wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „U Doroty” w Czarni Myszynieckiej zamienił się we wspaniałą zabawę integracyjną. Przejażdżkę po rezerwacie „Czarnia” odbyliśmy na kołach. Nie zabrakło również dobrej zabawy zarówno przy ognisku jak i na sali. Uroki kurpiowskiej krainy, miła obsługa i wspaniałe dania kuchni kurpiowskiej były dopełnieniem imprezy, na której uczestnikom nie zabrakło wspaniałych humorów. Niezmiennie organizatorem wyjazdu była Prezes SK PTTK – Ewelina Sienkiewicz oraz opiekun Koła – Ewa Magiel. Serdeczne podziękowania dla właścicielki gospodarstwa agroturystycznego Pani Doroty Samsel oraz dla Was koleżanki i koledzy, którzy od kilku lat jesteście niezawodni.

 

Organizatorki

Ewelina Sienkiewicz

Ewa Margiel

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018