INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

5 kwietnia 2019r. na błonie nad Narwią w Ostrołęce odbył się Finał Międzypowiatowych Indywidualnych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:

 

Anna Prusaczyk klasa III Tg1 i Karol Rogoziński klasa IV Hs. Karol Rogoziński w biegu na dystansie 2000 m zajął I miejsce i tym samym awansowa do kolejnego etapu.

 

XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców odbyły się dnia 12 kwietnia 2019r. w Kamionie, gm. Młodzieszyn na stadionie przy Szkole Podstawowej - teren leśny. W klasyfikacji ogólnej Karol zajął VII miejsce. 

 

Katarzyna Kowalska

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS MATURALNYCH

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych odbędzie się 29 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 16.00 w budynku ZSZ Nr 4 w Ostrołęce (ul.Traugutta 10).

 

Adam Zienkiewicz

WYCIECZKA KARKONOSZE

W dniach 9-12 kwietnia 2019 roku grupa uczniów z klas turystyczno – hotelarskich brała udział w wycieczce krajoznawczej w Karkonosze. Program wycieczki zawierał wiele atrakcji. Młodzież miała okazję zwiedzić Starówkę Wrocławia oraz zobaczyć słynny obraz "Panoramy Racławickiej".


Karkonosze powitały nas zimową aurą, która towarzyszyła młodzieży podczas spaceru na Śnieżkę.Wśród atrakcji nie zabrakło również wodospadów Szklarki i Kamieńczyk a także zwiedzania urokliwych miejscowości Karpacz i Sklarska Poręba. Głównym punktem wycieczki był jednodniowy wyjazd do Czech do Skalnego Miasta Adrspach. Przepiękne formacje skalne na długo pozostaną w pamięci młodzieży. Wyjazd zorganizowały nauczycielki Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz w ramach działalności Szkolnego Koła PTTK. 

 

Ewa Margiel

 

 

OBCHODY „ŚWIATOWEGO DNIA KELNERA”

Dnia 28 marca 2019r. w naszej szkole przeprowadzone zostały obchody „Światowego Dnia Kelnera”. Jest to młode święto, ale potrzebne, ważne dla całej polskiej gastronomii i jej gości. Inicjatorem tego święta była i jest Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika, która powstała w 2010 roku.

 

III szkolną edycję tej imprezy przygotowały klasy techniczne w zawodzie kelner oraz w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką nauczycieli p.Ewy Tyszki, p.Barbary Krzemińskiej p.Renaty Lech , p.EwyOkowickiej, p.Agnieszki Wojtasik. 

 

W tym roku uczniowie zaprezentowali „10 Przykazań Dobrego Kelnera”.

 

Kelnerzy i zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z zasadami zdrowego odżywiania oraz przykładami zdrowej żywności na podstawie przedstawionej prezentacji multimedialnej oraz sporządzonych potraw fitprzez uczennice klasy 4 TK -Anitę Gerwatowską i Aleksandrę Dobkowską

czytaj więcej>>>

 

Organizatorzy: Renata Lech, Barbara Krzemińska, Ewa Tyszka 

 

DNI BIZNESU W ZSZ NR 4

W dniach 1-2 kwietnia 2019r już po raz kolejny odbyły się w naszej szkole „Dni Biznesu”. Inicjatywa ta powstała z myślą o integrowaniu środowisk szkolnych ze środowiskiem instytucji i przedsiębiorców obecnych na lokalnym rynku. Uczniowie klas ekonomicznych i handlowych mają możliwość poznania różnych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej, tj. prawnych, podatkowych, finansowych, marketingowych i organizacyjnych. Zapraszając ekspertów z różnych dziedzin organizatorzy dają uczniom możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności w tym temacie.

czytaj więcej>>>

M.Złotkowska, J.Skarzyńska 

 

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018