CERTYFIKAT MAŁGORZATA ŚWIĘCICKA

  

WOLONTARIUSZE CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM
   

W ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w dniu 25.04.2017r. uczniowie z klasy 2 Technikum Ekonomicznego (8 osób) oraz 2 Technikum Handlowego
(2 osoby) wybrali się na spotkanie do Przedszkola Miejskiego nr 10 w Ostrołęce.

 

Nie do przecenienia jest rola, jaką  w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat,  odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając uczniowie z wielkim zaangażowaniem realizowali program tejże akcji.

 

W grupie krasnali ( 3-latków) czytaniem bajek oraz wspólną zabawą zajęły się : Patrycja Ejzemberg oraz Patrycja Miecznikowska.

Grupę muchomorków (4-latków) odwiedziły: Angelika Krawczyk oraz Amelia Zyśk.
Do grupy biedronek (5-latków) udały się : Patrycja Jakubiak oraz Kinga Kurpiewska.
Z grupą słoneczek (6-latków) spotkali się : Hubert Kabacik oraz Patryk Olszewski.
W grupie nutek (6-latków) znaleźli się : Marcin Baranowski oraz Karolina Skorupska.

 

Głośne czytanie bajek oraz wspólna zabawa sprawiła  przedszkolakom wiele radości , zaś  wolontariuszom dała ogromną satysfakcję.

 

Pani Małgorzata Mierzejewska- dyrektor przedszkola serdecznie podziękowała wolontariuszom za wykonaną pracę i zaprosiła nas do dalszej współpracy.
Będziemy kontynuować podjęte działania cyklicznie w celu budowania naszych relacji.

 

   

Barbara Parzych

WIOSNA NA KURPIACH
     

12 kwietnia 2017 w ZSZ Nr 4 im Adama Chętnika w Ostrołęce odbyło się spotkanie warsztatowe członków i Prezydium Stowarzyszenia Pomocy Szkole na czele z przewodniczącą panią Marianną Woźniak i panią Ireną Arciechowską. Swoją obecnością zaszczycili nas dyrektorzy szkół klubowych z Ostrołęki i Wyszkowa oraz przedstawiciele biura podróży „Mówiący Kij”. Spotkanie uświetnił występ uczniów z klasy 3G i 3A, którzy zaprezentowali inscenizację przedstawiającą zaręczyny na Kurpiach. Aktorom towarzyszył Chór szkolny „Bel Canto”.

 

Młodzież znakomicie przybliżyła obecnym jeden z najstarszych zwyczajów kurpiowskich. Zaproszeni goście mieli możliwość popróbować wiosennych dań kuchni kurpiowskiej przygotowanych przez uczniów klasy 3u i 2G, jak też pracowników gastronomicznych warsztatów szkolnych. Gości obsługiwała klasa 2G.

 

Gorące podziękowania kierujemy dla nauczycieli języka polskiego: p. Ewy Zych, p. Agnieszki Sikorskiej oraz p. Anny Nol za przygotowanie inscenizacji, panu Dariuszowi Bunkowskiemu za oprawę muzyczną i pani Annie Sawickiej za przygotowane smakołyki.

TURNIEJ w BADMINTONA
     

12 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się I Wiosenny Turniej w Badmintona o Puchar Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Do rywalizacji zgłosiło się 14 par (w tym jedna para nauczycieli w-f – Gałka, Bunkowski) z różnych klas i w różnym składzie – były pary męskie, żeńskie i mieszane.

 

Jest to raczej mało popularna dyscyplina sportu i dlatego bardzo zaskoczył nas wysoki poziom gry wszystkich uczestników oraz tak duże zainteresowanie turniejem.

 

Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do 11 punktów do dwóch wygranych setów. Uczestnicy podeszli do rozgrywek bardzo poważnie i zostawili serducho na boisku. Z ogromną przyjemnością patrzyliśmy na każdy zdobyty punkt czy set, na nieskrywaną radość z gry i z pokonywania przeciwników.

 

Po kilku godzinach rozgrywek udało się wyłonić pary, które zajęły trzy nagradzane miejsca. Trzecie miejsce przypadło parze z klasy III Hs – Lidce Kamińskiej i Łukaszowi Czerwińskiemu. Drugie miejsce, po pięknej walce, zajęli panowie z klasy III Hs – Konrad Deptuła i Mateusz Dziesiński. Zwycięzcami I Turnieju w Badmintona zostali panowie z III Hs – Damian Duszak i Radosław Olkowski. Najlepsi otrzymali dyplomy i puchary ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Turniej przygotowali, przeprowadzili i wzięli w nim udział – nauczyciele wychowania fizycznego Sylwia Gałka i Dariusz Bunkowski.  

 

Organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz dziękują wszystkim, którym chciało się wziąć w nim udział.  

 

Do zobaczenia za rok.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU
  

W dniach 5-6.04.2017 r. reprezentacja naszej szkoły – uczniowie klasy 3 Ht1 Wiktoria Walczak i Bartłomiej Laskowski pod kierunkiem nauczyciela hotelarstwa pani Magdaleny Karczewskiej, wzięła udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie organizowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu.

 

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów ze szkół hotelarskich z kilku województw. Zmagania młodych adeptów sztuki hotelarskiej polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań z zakresu hotelarstwa i turystyki. Następnie w części finałowej uczniowie prezentowali swoje umiejętności praktyczne - przeprowadzali rozmowę z gościem hotelowym przy recepcji w języku obcym, dodatkowo ścielili hotelowe łóżko oraz wylosowaną metodą składali ręczniki.

 

Mimo tego, że uczniowie naszej szkoły nie dostali się do finału i nie zajęli zaszczytnego miejsca na podium, jednak i tak Wiktorii i Bartkowi należą się gratulacje za godne reprezentowanie szkoły i za wkład pracy włożony na przygotowanie się do konkursu.

 

Zmagania młodych hotelarzy można obejrzeć tutaj.

Przygotowała: Magdalena Karczewska

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2016/2017