WYCIECZKA ZAWODOWA HOTELARZY
  

Pod koniec marca uczniowie klasy 3 Ht1 wraz z wychowawcą p. Magdaleną Karczewską i p. Eweliną Sienkiewicz wybrała się na zawodową wycieczkę do Warszawy i okolic.

 

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w praktycznej lekcji hotelarstwa w Hotelu Windsor Palace**** w Jachrance k. Warszawy. Po hotelu oprowadził nas Kierownik Działu Gastronomii, który bardzo miło przyjął młodych hotelarzy w progach tego ekskluzywnego obiektu. Obejrzeliśmy pokoje hotelowe, sale restauracyjne, bar, sale konferencyjne, SPA i inne działy hotelu. Uczniowie mogli porównać swoją wiedzę teoretyczną z praktyczną, poznać zasady funkcjonowania oraz działalność usługową obiektu. 

 

Po zajęciach w hotelu nadszedł czas na mniej formalną część wyjazdu. :-) Uczniowie zwiedzili warszawską starówkę oraz wieczorem uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Teatrze Komedia „Żona potrzeba od zaraz…” z Marią Pakulnis, Weroniką Książkiewicz i Przemysławem Sadowskim w rolach głównych.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

Przygotowała: Magdalena Karczewska

Wszyscy szykują się do świąt, a my……
  

….w naszej szkole już od kilku miesięcy trwają przygotowania do praktyk w Portugalii!!!

 

W tym roku wyjątkowo uczniowie klas hotelarskich zrealizują praktykę zawodową poza granicami Polski. Już na początku roku rozpoczęły się zajęcia dodatkowe z języka angielskiego. Podczas tych zajęć hotelarze w szczególności ćwiczyli słownictwo zawodowe, które może okazać się niezbędne do komunikowania się podczas pracy na poszczególnych stanowiskach w hotelu, szczególnie podczas pracy w recepcji. Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia ze zmagań z językiem angielskim.

 

W jeden z ciepłych, kwietniowych weekendów odbyły się również zajęcia kulturowe. Wyjeżdżający na praktykę poznawali główne cechy Portugalii i Portugalczyków. Mogli zobaczyć i dowiedzieć się, jakie są typowe portugalskie potrawy, muzyka i zwyczaje. Poznawali niezbędne słówka w języku portugalskim. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Kto nie wierzy, niech zobaczy tu

 

Wiecie, zajęcia były fajne, ale i tak uczestnicy z niecierpliwością czekają, żeby porównać teorię z praktyką

Anna Słota 

 

 

WYCIECZKA DO POWIATOWEJ STACJI SANITARNO- EPIDEMIOLOGICZNEJ
 

W dniu 24 marca br. uczniowie klas I KS ,II HS i II Tz wraz z opiekunami :Barbarą Zatryb i Barbarą Parzych w ramach Spółdzielni uczniowskiej „Ekonomik” uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki. Uczniowie zwiedzali sekcję laboratoryjną badań środowiskowych, sekcję analizy instrumentalnej i środowiska pracy, jak również mieli możliwość obserwowania przeprowadzanych w tym czasie badań laboratoryjnych.

Barbara Zatryb

I i II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O ŻYWIENIU
   

Dnia 29.03.2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce odbyła się druga edycja konkursu wiedzy o żywieniu "Żywieniowy zawrót głowy" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wzięła w nim udział młodzież z Ostrołęki, Goworowa, Lubiejewa Starego, Łomży. Łącznie 26 osób. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych: Joanna Olbryś i Karolina Świder z klasy III TG oraz Adrian Koźliczak z klasy IV TG1.

 

Uczniowie musieli zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru składającego się z 40 pytań. Po rozstrzygnięciu konkursu Jury przyznało dwa pierwsze miejsca naszym uczennicom:
Karolinie Świder – I miejsce
Joannie Olbryś – II miejsce

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu książki i dyplomy.

 

Dziękujemy Asi, Karolinie i Adrianowi za udział w konkursie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

     

Barbara Krzemińska

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
  

Dnia 29 marca 2017r. odbyła się I edycja tego konkursu. Uczestnikami byli uczniowie ostrołęckich gimnazjów nr 1,2 i 4 oraz gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Łęgu Przedmiejskim. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz promocja szkoły w środowisku lokalnym. Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami językowymi, a także bogatym zasobem słownictwa z dziedziny hotelarstwa, turystyki i gastronomii. Laureatami konkursu zostali Maria Sobczak z Gimnazjum nr 1, Wiktoria Fidura z Gimnazjum nr 4 oraz Zofia Dudziec z Gimnazjum nr 1. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez wydawnictwa językowe: Oxford, Macmillan, Egis, a także przez Hotel Korona, sklep komputerowy Enter i Radę Rodziców naszej szkoły. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i gadżety językowe. Atrakcją dla uczniów był udział w obchodach Dnia Języka Francuskiego (Frankofonia). Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że konkurs ten wpisze się na stałe w tradycje naszej szkoły.

W imieniu organizatorów konkursu
Aneta Łyszkowska

obejrzyj zdjęcia

 

Podstrony

 ...  ...

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2016/2017