SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
  

Podczas Światowego Dnia Poezji odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy zaskoczyli jury nie tylko ciekawym repertuarem, ale także oryginalnymi, wręcz aktorskimi, pełnymi ekspresji i emocji występami. Dlatego też trudno było, spośród 11 osób, wyróżnić 5 najlepszych. Ostatecznie przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Turniej recytatorski: I miejsce:

Paula Zawadzka z kl. I To

II miejsce: Karolina Milewska z kl.

III Tg III miejsce: Julia Lemańska z kl. II Tk  

 

Turniej poezji śpiewanej:

I miejsce: Maja Stelmaszyńska z kl. I Tg

II miejsce: Agnieszka Dziesińska z kl. II Tk 

 

Paula Zawadzka, Karolina Milewska, Julia Lemańska, Kinga Romańska oraz Maja Stelmaszyńska zakwalifikowały się do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „To lubię…”, który odbędzie się 30 marca w ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Gratulujemy!

 

obejrzyj zdjęcia

Organizatorzy: Agnieszka Sikorska Anna Nol Dariusz Bunkowski

 

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI
 

W Światowy Dzień Poezji, który przypada 21 marca, nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowej akcji „Pay with a poem”. Każdy, kto tego dnia zamówił kawę i napisał dowolnej długości wiersz, nie musiał za nią płacić.

 

Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski przy ogromnym wsparciu pani Anny Słoty. Uczennice z klasy III Tg nie tylko serwowały pyszną kawę, ale też inspirowały rówiesników i nauczycieli do tworzenia utworów lirycznych. Celem akcji było również promowanie czytelnictwa- przygotowaliśmy zestaw współczesnych wierszy, z którymi można było się zapoznać… przy kawie. 

 

obejrzyj zdjęcia

 

 

DZIEŃ DRESA
 

W czwartek w naszej szkole odbył się Dzień Dresa. Spiritus movens tego wydarzenia był Bartosz Osiecki z kl. IV Tg1. Uczniowie po raz kolejny pokazali, że mają do siebie dystans i potrafią się bawić. Korytarze zapełniły się dresiarzami różnego rodzaju: à la lata `90, elegantami, sportowcami, „adidasami”, nerkowcami itd. Ze zwykłego szkolnego dnia młodzieży udało się uczynić barwny, kolorowy i wypełniony radością. Gratulujemy wszystkim dresom!

obejrzyj zdjęcia

Samorząd Uczniowski

ANDRZEJKI
 

W środę 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej. Przedstawiciele klasy II Hs przygotowali cztery stanowiska, na których oferowali różne wróżby: lanie wosku, przepowiadanie przyszłości z kart lub dłoni, wróżenie z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia.

 

Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały przepowiednie przyszłości, szukał wróżby w ciasteczku.

 

Wiele śmiechu i radości dostarczały uczestnikom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

obejrzyj zdjęcia

NAGRODA W KONKURSIE „KLASA Z KLASĄ”- WYCIECZKA DO WARSZAWY

    

W poniedziałek 19. 09. 2016 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, która była nagrodą w ramach konkursu „Klasa z klasą”. Wzięli w niej udział zwycięzcy- klasa II Tg oraz wyróżnieni uczniowie pozostałych klas, którzy angażują się w różne prace na rzecz szkoły i w znaczący sposób poprawili swoją frekwencję. Opiekunami byli: p. Dorota Ossowska, p. Katarzyna Kowalska, p. Anna Nol, p. Dariusz Bunkowski.

czytaj dalej>>

obejrzyj zdjęcia

Samorząd Uczniowski

 

Podstrony