LICYTACJA NA RZECZ POGORZELCÓW

W poniedziałek 14 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole licytację, z której dochód przekazaliśmy na rzecz pogorzelców ze Szkwy. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się w akcję- pozyskali vouchery, karnety, fanty. Sponsorzy licytacji: Salon Fryzjerski Miko dla Pań i Panów, Studio Urody Diana Kupis, Frangos Pizza & Burger Mouse, Shinobi Art. Tattoo Studio, Agnes- Fit, Bee Hero- Sports Center, Kafeteria, Salon Fryzjerski Be Beauty, Joanna Aftowicz, Ostrołęka Fight Academy, Mr. Chicken Polska, ŁUBUDU Bowling & Good Time, Energia Centrum Fitness, Salon Fryzjerski Mariola Szczepanek, Da Grasso Ostrołęka, Kurpiowska kraina- Wykrot k. Myszyńca, Bartosz Stryjewski, Angelika Orłowska, West Site Fitness Ostrołęka.

 

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczestnikom i organizatorom. 

Samorząd Uczniowski

OBCHODY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek obchodziliśmy w naszej szkole stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji członkowie Koła Teatralnego wystawili pantomimę „Niepodległa”. Uczniowie klas I Tg i IV Tg przedstawili historię rozbiorów, powstańczych zrywów, życia w poszczególnych zaborach i odzyskania niepodległości w 1918 roku, przekazując treść za pomocą ruchu, gestów oraz mimiki. Tłem a jednocześnie uzupełnieniem gry aktorów była muzyka, która budowała nastrój. Na zakończenie uczennice klas II To, I To i II Hs zatańczyły ze wstęgami pełen ekspresji „Taniec zwycięstwa”. Dyrektor Anna Przygoda- Majewska podziękowała za wzruszającą lekcję patriotyzmu. Spektakl zorganizowali: pani Agnieszka Wilińska (scenografia), pani Anna Nol (reżyseria), pan Robert Piątek (muzyka), pan Dariusz Bunkowski (oświetlenie).

 

W tym wyjątkowym dniu odbyło się także ślubowanie uczniów klas I. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Karolina Prusaczyk. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pani dyrektor odebrała ślubowanie pierwszoklasistów.

 

Następnie miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursów tematycznie związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości: historycznym „Ku Niepodległej” oraz plastycznym „Patriotyzm radośnie”. Organizatorem obu konkursów jest pani Agnieszka Wilińska. W jury zasiedli: dyrektor Adam Zienkiewicz, pani Anna Nol, pani Krystyna Pyskło, pan Dariusz Bunkowski, pan Zbigniew Janiszewski. 

 

Lekcja historii ożywionej to kolejna część szkolnych obchodów stulecia odzyskania niepodległości przygotowana przez pana Zbigniewa Janiszewskiego- dowódcę współpracującej z naszą szkołą Kurpiowskiej Grupy Historycznej „Ostoja”. Nauczyciel historii z typową dla niego pasją zademonstrował repliki broni, sprzęt i wyposażenie żołnierza polskiego od roku 1918 aż do czasów drugiej powojennej konspiracji antykomunistycznej, ze szczególnym uwzględnieniem formacji partyzanckich działających na terenie powiatu ostrołęckiego. Młodzież była bardzo zainteresowana, tym bardziej, że mogła zapoznać się bliżej z replikami.

 

 

Anna Nol 

 

KONKURS PLASTYCZNY „PATRIOTYZM RADOŚNIE”

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski odbył się również konkurs plastyczny „Patriotyzm radośnie”. Ze względu na bardzo wysoki poziom estetyczny i merytoryczny wykonanych prac jury miało duży problem z wydaniem werdyktu. Ostatecznie nagrody za

 

I miejsce otrzymała Karolina Bakuła z kl. I Te,

II miejsce otrzymała Natalia Mierzejewska z kl. I Te

III miejsce otrzymała Małgorzata Murach z kl. I Te

 

wyróżnienia otrzymali:

Paweł Kiernozek z kl. II Tg, Lidia Zienkiewicz z kl. III Tg, Kamila Sadłowska z kl. IV Tg.  

 

Gratulacje składają dumni organizatorzy konkursu: Krystyna Pyskło, Anna Nol, Dariusz Bunkowski, Agnieszka Wilińska.  

 

OBCHODY JUBILEUSZU STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

30 października 2018 r. odbył się szkolny etap konkurs historycznego „Drogi do niepodległości. Polacy w latach 1794-1920” zorganizowanego przez nauczycieli II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce.

 

Najlepszy wynik w szkole ex aequo otrzymali: Patrycja Miecznikowska z kl. IV te i Konrad Ciechowski z kl. III Te.

 

13 listopada 2018 r. dziesięciu uczniów zmagało się z trudnym testem konkursu historycznego „Ku Niepodległości ...” zorganizowanego przez nauczycieli naszej szkoły.

 

I miejsce zajęła Patrycja Miecznikowska z kl. IV Te

II miejsce zajęła Natalia Miecznikowska z kl. I Te

III miejsce zajął Konrad Ciechowski z kl. III Te  

 

Gratulacje składają organizatorzy konkursu: Dyrektor Adam Zienkiewicz, Zbigniew Janiszewski, Agnieszka Wilińska.

 

AKCJA „POKOCHAJ PSIAKA”

W październiku klasa I Tg zorganizowała akcję charytatywną na rzecz schroniska Canis w Kruszewie. Uczniowie piekli i sprzedawali pyszne ciasta, a uzyskany dochód (400 zł) przeznaczyli na zakup karmy dla psów i kotów. Równolegle prowadzona była zbiórka akcesoriów i karmy na terenie szkoły.

 

Najbardziej zaangażowani uczniowie pod opieką Anny Nol, Dariusza Bunkowskiego i Roberta Piątka mieli przyjemność odwiedzić schronisko i odbyć spacer z jego podopiecznymi. Przeżycie niezapomniane, chaos totalny, psiaki szczęśliwe a my jeszcze bardziej. Polecamy taką formę spędzania wolnego czasu. W każdej chwili możecie jechać do Kruszewa i uszczęśliwić czworonogi swoją obecnością. Przy okazji uszczęśliwiacie też siebie- spalanie kalorii- gwarantowane. Dziękujemy za udział w akcji.

 

Podstrony