PODSUMOWANIE „OLIMPIADY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”.

W dniu 5 grudnia br. w naszej szkole odbyło się podsumowanie „Olimpiady o Ubezpieczeniach Społecznych” oraz „Konkursu z rachunkowości”.

 

Ogólnopolska Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych realizowana jest pod hasłem: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, która jest niezbędna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

 

Nad przebiegiem szkolnego etapu Olimpiady w dniu 27 listopada czuwał Komitet Szkolny w składzie:

Przewodnicząca Komitetu Szkolnego: Barbara Parzych

Członkowie: Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska, Barbara Zatryb. 

 

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z klas: II, III i IV Technikum Ekonomicznego.

Komitet Szkolny ocenił prace oraz wyłonił zwycięzców:

I miejsce: Patrycja Ejzemberg i Agnieszka Kotowska

II miejsce: Marta Nadrowska 

 

Uczennice z najlepszymi wynikami mają szansę reprezentować naszą szkołę w eliminacjach okręgowych. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”. 

 

  

Barbara Parzych 

PODSUMOWANIE „KONKURSU Z RACHUNKOWOŚCI"

Konkurs z rachunkowości został przeprowadzony w dniu 28 listopada, wzięli w nim udział uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego. Zadanie konkursowe polegało na zaksięgowaniu operacji gospodarczych na kontach księgi głównej oraz miało na celu sporządzenie sprawozdania finansowego danej jednostki gospodarczej. Komisja w składzie: Barbara Parzych, Małgorzata Złotkowska oraz Małgorzata Święcicka sprawdziła oraz wybrała najlepsze prace.

 

 

 

I miejsce: Klaudia Chodkowska

II miejsce: Klaudia Orzołek

III miejsce: Patrycja Miecznikowska 

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom, a także życzymy powodzenia na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

 

Z pewnością doskonalone umiejętności podczas olimpiad i konkursów przedmiotowych będą przydatne na egzaminie zawodowym. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”.

 

  

Barbara Parzych 

ETAP SZKOLNY III OLIMPIADY STATYSTYCZNEJ

4 grudnia 2018r odbył się w naszej szkole etap szkolny III Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 15 uczniów klas drugich, trzecich i czwartych Technikum Ekonomicznego.

 

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

 

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

 

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

 

Uroczyste podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom III Olimpiady Statystycznej odbyło się w dniu 13 grudnia 2018r. Nagrody Wręczyła Dyrektor Anna Przygoda-Majewska.

 

Uczniowie zakwalifikowani do etapu okręgowego:

Patrycja Ejzemberg klasa 4 TE – 1 miejsce

Patrycja Miecznikowska klasa 4 TE – 2 miejsce

Mateusz Deptuła klasa 3TE– 3 miejsce

 

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Olimpiady dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań. Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród. 

J.Skarzyńska

KONKURS „POLSCY NAUKOWCY I ICH DOKONANIA OD 1918 ROKU”

22 listopada nauczyciele chemii i fizyki przeprowadzili międzyszkolny konkurs „ Polscy naukowcy i ich dokonania od 1918 roku”. Konkurs ten był jednym z elementów projektu o tym samym tytule. Celem przewodnim konkursu było poznanie biografii 10 polskich naukowców i upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Do konkursu przystąpiły następujące szkoły ponadgimnazjalne z Ostrołęki: LO Nr1, LO Nr2, LO Nr3, ZSZ Nr1, ZSZ Nr3, ZSZ Nr4. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się olbrzymią wiedzą o życiu i pracy wybitnych polskich uczonych, ale największym problemem w teście okazały się zdjęcia uczonych, które należało podpisać. Konkurs wygrała uczennica naszej szkoły - Paulina Ochtera.

 

Sponsorami nagród była Rada Rodziców ZSZ Nr 4 i radny miasta Ostrołęki – Grzegorz Milewski - za wsparcie bardzo dziękujemy. Za oprawę techniczną dziękujemy klasom gastronomicznym, pani Agnieszce Wojtasik, która upiekła dla wszystkich pamiątkowe ciastka- tarcze, a pani Barbarze Krzemińskiej z kelnerami za obsługę. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu bardzo dziękujemy za zaangażowanie i włożony trud.

 

Uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy samych sukcesów Projekt

 

“Polscy naukowcy i ich dokonania od 1918 roku” bierze udział w IX edycji konkursu “Projekt z klasą” organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era. Zachęcamy wszystkich do głosowania na projekt o numerze 21 - głosowanie tylko do 13 grudnia. Szczegóły na stronie www.projektzklasa.pl  

 

Elżbieta Rogalska i Ewa Okowicka-Dyl

XI EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ

W dniu 6 listopada 2018 r. 44 uczniów klas II Ht, III Ht, IV Ht wzięło udział w Szkolnym Etapie XI edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, której w tym roku tematem przewodnim są „Usługi welless i SPA oraz usługi żywieniowe w hotelarstwie” Uczniowie rozwiązywali test składający się z 60 pytań. Przy wyłonieniu zwycięzców była brana pod uwagę najwyższa liczba punktów.

 

 

 

 

Komisja w składzie:

p. Barbara Stepnowska – przewodnicząca

p. Krystyna Pyskło – członek komisji

p. Magdalena Karczewska - członek komisji

 

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Dominika Walczak – kl 4 Ht

II miejsce – Aleksandra Chochowska – kl. 3 Ht

III miejsce – Katarzyna Kozłowska – kl. 3 Ht  

 

Dodatkowo wyróżniono 2 uczennice, które zajęły miejsca tuż za podium. Były to:

- Łucja Kruczyk z kl. 4 Ht

- Anna Piersa z kl. 2 Ht  

 

Dominika i Ola jako laureatki Szkolnego Etapu, będą reprezentowały naszą szkołę w okręgowym etapie XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i już dziś życzymy dziewczynom powodzenia!

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie, tym którzy nie zajęli miejsca na podium życzymy powodzenia za rok, a za Dominikę i Olę trzymamy kciuki, bo kolejny etap Olimpiady już 4 stycznia 2019.

 

Nagrody dla uczestników Olimpiady ufundował Hotel Korona w Krukach.

Magdalena Karczewska

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018