ZAPROSZENIE

 

Uprzejmie informujemy, że dnia 14 marca 2018 r. o godz. 10:45 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10 odbędzie się międzyszkolny konkurs matematyczny „Najsłynniejsza liczba świata” z okazji Światowego Dnia Liczby π. Do konkursu zapraszamy uczniów klas III gimnazjum.

 

do pobrania regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy

 

Serdecznie zapraszamy.

Nauczyciele matematyki

 

KONKURS NA NAJLEPSZEGO PĄCZKOŻERCĘ
 

8 lutego w Tłusty Czwartek Samorząd Uczniowski wspólnie ze Spółdzielnią Uczniowską po raz pierwszy zorganizowali konkurs w jedzeniu pączków na czas.

 

Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów naszej szkoły. Mieli oni za zadanie zjeść jak największą liczbę pączków w ciągu 8 minut.

 

Najlepszym PĄCZKOŻERCĄ okazał się Bartosz Polonek z klasy IV Tg, zjadając 10 pączków w 6 minut. Zwycięzca otrzymał nagrodę ufundowaną przez Spółdzielnię Uczniowską.  

 

Samorząd Uczniowski

II i III miejsce dla uczniów naszej szkoły w konkursie języka angielskiego
 

W dniu 5 lutego pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie języka angielskiego dla uczniów klas trzecich technikum z zespołów szkół zawodowych w Ostrołęce. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych Nr 2. Celem konkursu było stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnością posługiwania się językiem angielskim poza terenem własnej szkoły oraz wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo. Nasi uczniowie okazali się jednymi z najlepszych zdobywając główne miejsca.

 

II miejsce zajęła uczennica klasy 3G - Izabela Rycharska. III miejsce zajął uczeń tej samej klasy - Dominik Ambrzykowski. Naszą szkołę reprezentowali również: Gabriela Obrębska (3H), Patryk Grzybowski (3H) i Mateusz Perkowski (3G).

 

Gratulujemy zwycięzcom, natomiast wszystkim uczniom życzymy powodzenia w kolejnych konkursach. 

Aneta Łyszkowska

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP OKRĘGOWY
 

W dniu 9 stycznia 2018 roku w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie odbyły się zawody Okręgowe Olimpiady Statystycznej.

 

Naszą szkołę na szczeblu okręgowym reprezentowała Paulina Kowalczyk – uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego.

 

Uczniowie biorący udział w etapie okręgowym Olimpiady rozwiązywali dwa testy pisemne A i B.

 

Test „A” składał się z 29 pytań: jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru i zadań typu „uporządkuj podane odpowiedzi”. Test „B” składał się z 3 zadań, do których należało wykonać stosowne obliczenia i dokonać oceny sformułowanych stwierdzeń. Na wypełnienie testów uczniowie mieli łącznie 90 minut.

 

Po konkursowych zmaganiach uczestnicy Olimpiady oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na gościnny wykład oraz poczęstunek.

 

Do etapu Centralnego zostały zakwalifikowane trzy osoby spośród 60 uczestników z województwa mazowieckiego. Paulina, pomimo, iż zdobyła ponad 80% możliwych do uzyskania punktów, nie znalazła się w finałowej „trójce”.

 

Dziękujemy Paulinie za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

Joanna Skarzyńska

OLIMPIADA Z ZUS

 

Projekt realizowany w ramach Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” 

 

Zwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań do Olimpiady z ZUS był etap szkolny tejże olimpiady, który odbył się w naszej szkole 27.11.2017r.

 

W olimpiadzie z zakresu ubezpieczeń społecznych wzięli udział uczniowie z klasy III i IV TECHNIKUM EKONOMICZNEGO.

 

Najlepsze wyniki uzyskały następujące uczennice:

Milena Szymczyk klasa 4TE – I miejsce,

Martyna Świderek klasa 4TE oraz Paulina Kowalczyk klasa 4TE - II Miejsce

 

Organizacją oraz przeprowadzeniem Olimpiady ZUS, a także sprawdzaniem prac konkursowych zajęła się komisja w składzie: Małgorzta Złotkowska, Barbara Parzych, Joanna Skarzyńska i Barbara Zatryb.

 

Serdecznie gratulujemy młodzieży, która chętnie pogłębia swoją wiedzę nt. ubezpieczeń społecznych oraz życzymy dalszych sukcesów na ścieżkach ich zawodowego rozwoju.

Barbara Parzych

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018