KONKURS MATEMATYCZNY
  

W dniu 16 kwietnia 2018r w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny „ Równania i nierówności”. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas III i IV. Łącznie do rozwiązywania zadań przystąpiło 23 osoby. Uczniowie mieli rozwiązać w ciągu 45 minut jak największą ilość równań i nierówności spośród zestawu zadań. Szczególnie licznie uczestniczyli w konkursie uczniowie klas IV, co stanowiło formę sprawdzenia umiejętności uczniów przed egzaminem dojrzałości.

 

Wyniki konkursu:

1 miejsce- Paulina Kowalczyk- klasa IV Te

2 miejsce- Wojciech Bieńkowski- klasa IV Tz

3 miejsce- Konrad Deptuła- klasa IV Hs

4 miejsce- Robert Chełstowski – klasa IV Te oraz Karolina Żarnoch- klasa IV Te

5 miejsce- Natalia Strzeżysz – klasa IV Te oraz Milena Szymczyk – klasa IV Te

6 miejsce- Wiktoria Walczak- klasa IV HT.

 

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe: powerbank, pendrive oraz kalkulatory, a wszyscy uczestniczy pamiątkowe dyplomy.

Konkurs „ Równania i nierówności” był organizowany w naszej szkole po raz pierwszy . Serdecznie zapraszamy na jego kolejne edycje .  

Agnieszka Stefańska

JERSZ - ŁOWCY TALENTÓW

W dniu 07.03.2018 odbyła XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego - English Ace organizowanego przez JERSZ - Łowcy Talentów. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu.

  

 

Michał Wojtan, Danuta Mieczkowska

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU
    

W dniach 18-19.04.2018 r. reprezentacja naszej szkoły – Izabela Leszczyńska z kl. 4 Ht1 i Marta Żebrowska z kl. 3 To pod opieką nauczyciela hotelarstwa p. Magdaleny Karczewskiej, wzięła udział w IX Międzyszkolnym Konkursie o Turystyce i Hotelarstwie organizowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu.

 

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z 13 szkół z kilku województw zmagając się w dwuosobowych drużynach złożonych z jednego ucznia kierunku hotelarstwa oraz jednego przedstawiciela kierunku turystycznego. Etap pierwszy w formie testu pisemnego sprawdzał wiedzę teoretyczną z zakresu turystyki oraz hotelarstwa.

 

W kolejnej części zmierzyło się 6 najlepszych dwuosobowych zespołów. Część praktyczna dla hotelarza polegała na wykonaniu zadania z zakresu obsługi gościa hotelowego w recepcji hotelowej lub pokoju hotelowym z zaprezentowaniem umiejętności wypełniania dokumentacji hotelowej i posługiwania się językiem obcym. Natomiast część praktyczna dla turysty polegała na przedstawieniu propozycji animacji czasu wolnego dla gości hotelowych.

 

Nasza reprezentacja dostała się do finału i ostatecznie zajęła IV miejsce!! Izie i Marcie należą się ogromne gratulacje za godne reprezentowanie szkoły i za wkład pracy włożony na przygotowanie się do konkursu.

 

Do konkursu uczniów przygotowały:

Technik hotelarstwa – p.Magdalena Karczewska

Technik obsługi turystycznej – p.Ewelina Sienkiewicz

 

W tym roku szkolnym konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz Akademię Morską w Gdyni.

 

Zmagania młodych hotelarzy i turystów można obejrzeć tutaj.

Przygotowała: Magdalena Karczewska 

Zapraszamy do galerii

 

 

KONKURS RECYTATORSKI
   

12 kwietnia 2018 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „To lubię…”, zorganizowany przez ZSZ Nr 1 w Ostrołęce. Celem konkursu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz poszukiwanie literackich wzorców i wartości, istotnych w duchowym życiu człowieka.

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy I te: Julita Marczak, Joanna Romanowska i Sylwia Drążek. Komisja konkursowa przyznała III miejsce Julicie Marczak, która zaprezentowała utwór Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka. Do polskiego chłopięcia.”

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a laureatce gratulujemy.

 

 

Anna Tuszyńska 

KONKURS "PASTA i BASTA"
    

Z końcem marca 2-osobowy zespół uczniów naszej szkoły został zgłoszony do udziału w miedzyszkolnym konkursie kulinarnym "Pasta i basta!". Zadaniem uczestników było przygotowanie dania na bazie samodzielnie wykonanego makaronu. W skład zespołu weszli: Patrycja Filochowska i Przemysław Zduńczyk. Pierwszy etap polegał na przesłaniu organizatorom zgłoszenia wraz z opracowaną recepturą i zdjęciem potrawy. Pomimo wielu zgłoszeń, naszym uczniom udało się zakwalifikować do ścisłego finału. Do ostatecznej rywalizacji stanęło 7 zespołów z 4 szkół.

 

11 kwietnia w Warszawie odbył się finał, w którym należało wykonać danie zgodnie z przesłaną w I etapie recepturą. Warto podkreślić, że jurorem w konkursie był Robert Skubisz - jeden z najbardziej utalentowanych polskich szefów kuchni, pracujący w renomowanej restauracji Amber Room w Pałacu Sobańskich w Warszawie.

 

W końcowej klasyfikacji, mimo świetnie wykonanej potrawy i wielu pochwał jury, Patrycji i Przemkowi nie udało się zdobyć miejsca na podium. Zostali wyróżnieni, co dla nich nie było w pełni satysfakcjonujące. Należy jednak pamiętać, że pokonali liczną konkurencję w I etapie,a udział w finale zarezerwowany był tylko dla grona najlepszych. Gratulujemy rezultatu i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach. Opiekunem uczniów podczas konkursu była p.Monika Mulawka, która z pomocą p.Agnieszki Wojtasik przygotowywała naszych reprezentantów do udziału.

 

zapraszamy do galerii

Monika Mulawka 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018