XXIV OLIMPIADA WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

Dnia 15 października odbył się szkolny etap XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności o tematyce wiodącej "Żywienie a profilaktyka nadwagi i otyłości". Głównym zadaniem Olimpiady jest upowszechnianie szeroko rozumianej wiedzy o żywieniu i żywności, a także rozwijanie zainteresowań uczniów powyższą tematyką.

 

Uczestnicy Olimpiady mieli do rozwiązania zadania testowe otwarte i zamknięte z zakresu nauki o żywieniu i żywności, biologiczno-chemicznych aspektów żywienia, technologii żywności i technologii gastronomicznej z towaroznawstwem.

 

W Olimpiadzie wzięło udział 38 uczniów. Spośród uczestników wyłoniono trzech zwycięzców:

 

I miejsce – Katarzyna Prusaczyk– klasa 4R

II miejsce – Dominika Kaczmarczyk - klasa 4R

III miejsce – Natalia Gwara – klasa 4G

 

Uczennice, które zajęły I i II miejsce przechodzą do następnego, okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

 

Dziękujemy za udział w Olimpiadzie i życzymy dalszych sukcesów.

 

Magdalena Kacperek 

 

KONKURS NA NAJLEPSZEGO PRZEDSIĘBIORCĘ

W dniu 06 czerwca 2019 roku uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego przedsiębiorcę w ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

 

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zadania praktycznego związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej:

 

- sporządzeniu dokumentacji,
-zaksięgowaniu zdarzeń gospodarczych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, sporządzeniu raportu kasowego
- sporządzeniu analizy finansowej przedsiębiorstwa.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością programów komputerowych: Subiekt Gt i Rachmistrz Gt.

 

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodnicząca: Małgorzata Złotkowska  

Członkowie: Joanna Skarzyńska, Barbara Parzych i Krystyna Korczakowska – Nosek wyłoniła następujących zwycięzców: 

1 miejsce – Klaudia Gacioch i Anita Dumała - 88/100 pkt

2 miejsce – Marlena Bębenek i Klaudia Gutowska – 85 /100 pkt  

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

 

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Spółdzielnie Uczniowską „EKONOMIK” za które składam podziękowanie w imieniu zespołu.

 

Małgorzata Złotkowska

 

KONKURS KULINARNY

W minioną sobotę absolwenci naszej szkoły Mateusz Perkowski i Dominik Antoszewski z klasy 4TG o kierunku Technik żywienia i usług gastronomicznych brali udział w konkursie kulinarnym na najlepszy przepis wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

Panowie zakwalifikowali się na listę 10 laureatów z całej Polski przygotowując potrawę „ Pierś z kaczki sous-vide na puree z selera i czosnku galicyjskiego w towarzystwie sosu wiśniowo-czekoladowego”.Finał VIII ogólnopolskiego odbył się 08.06.2019 r w Warszawie w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM. Ostatecznie Dominik i Mateusz pod opieką pani Ewy Okowickiej – Dyl zajęli 7 miejsce z czego i tak byli bardzo zadowoleni gdyż rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. W nagrodę laureaci otrzymali wyróżnienia pieniężne w wysokości 250 zł dla każdego . Po ogłoszeniu wyników zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek regionalny składający się z samych smakołyków z oznaczeniem Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

Konkurs był objęty patronem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Polską Inicjatywę Kulinarną.

 

Absolwentom serdecznie gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów zawodowych, a oni sami bardzo gorąco zachęcają młodszych kolegów i koleżanki do brania udziału w następnych edycjach konkursu by „ spełniać swoje marzenia” ! :)

 

Ewa Okowicka-Dyl

 

DYPLOMY PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY

 

 

 

PODZIĘKOWANIA

 

   

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018