KONKURS NA NAJLEPSZEGO PRZEDSIĘBIORCĘ

W dniu 06 czerwca 2019 roku uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego przedsiębiorcę w ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

 

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zadania praktycznego związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej:

 

- sporządzeniu dokumentacji,
-zaksięgowaniu zdarzeń gospodarczych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów, sporządzeniu raportu kasowego
- sporządzeniu analizy finansowej przedsiębiorstwa.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością programów komputerowych: Subiekt Gt i Rachmistrz Gt.

 

Komisja konkursowa w składzie:

Przewodnicząca: Małgorzata Złotkowska  

Członkowie: Joanna Skarzyńska, Barbara Parzych i Krystyna Korczakowska – Nosek wyłoniła następujących zwycięzców: 

1 miejsce – Klaudia Gacioch i Anita Dumała - 88/100 pkt

2 miejsce – Marlena Bębenek i Klaudia Gutowska – 85 /100 pkt  

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

 

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Spółdzielnie Uczniowską „EKONOMIK” za które składam podziękowanie w imieniu zespołu.

 

Małgorzata Złotkowska

 

KONKURS KULINARNY

W minioną sobotę absolwenci naszej szkoły Mateusz Perkowski i Dominik Antoszewski z klasy 4TG o kierunku Technik żywienia i usług gastronomicznych brali udział w konkursie kulinarnym na najlepszy przepis wykorzystujący produkty zarejestrowane lub aplikujące o rejestrację jako Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

Panowie zakwalifikowali się na listę 10 laureatów z całej Polski przygotowując potrawę „ Pierś z kaczki sous-vide na puree z selera i czosnku galicyjskiego w towarzystwie sosu wiśniowo-czekoladowego”.Finał VIII ogólnopolskiego odbył się 08.06.2019 r w Warszawie w Centrum Techniki Kulinarnej DORAM. Ostatecznie Dominik i Mateusz pod opieką pani Ewy Okowickiej – Dyl zajęli 7 miejsce z czego i tak byli bardzo zadowoleni gdyż rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. W nagrodę laureaci otrzymali wyróżnienia pieniężne w wysokości 250 zł dla każdego . Po ogłoszeniu wyników zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek regionalny składający się z samych smakołyków z oznaczeniem Chroniona Nazwa Pochodzenia, Chronione Oznaczenie Geograficzne oraz Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

Konkurs był objęty patronem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni oraz Polską Inicjatywę Kulinarną.

 

Absolwentom serdecznie gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów zawodowych, a oni sami bardzo gorąco zachęcają młodszych kolegów i koleżanki do brania udziału w następnych edycjach konkursu by „ spełniać swoje marzenia” ! :)

 

Ewa Okowicka-Dyl

 

DYPLOMY PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY

 

 

 

PODZIĘKOWANIA

 

   

 

ZDOBYWAJ WIEDZĘ. OSZCZĘDZAJ. ZARABIAJ.

W dniu 20 maja 2019 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: „Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.” w kategorii: „Skarbonka” w ramach obchodów Światowego Tygodnia Pieniądza. W konkursie wzięli udział uczniowie z klasy 2TE, 2HS i 3TG1. Organizatorami konkursu były: Pani Małgorzata Złotkowska, Pani Barbara Parzych i Pani Krystyna Korczakowska- Nosek.

 

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: I miejsce: Oliwia Kaczyńska z kl. 1HS
II miejsce: Marlena Bębenek z kl. 2TE
III miejsce: Ewelina Glinka z kl. 2TE

Wyróżnienia: Angelika Topa z kl. 2TE
Magda Dąbkowska z kl. 2TE
Anita Dumała z kl. 2TE
Katarzyna Prusaczyk z kl. 3 TG1


Wręczenia dyplomów i nagród dokonała Pani Dyrektor Barbara Stepnowska. Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Parzych, opiekunowi Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” za ufundowanie nagród oraz Oliwii Przybylskiej z klasy 3TE za wykonanie fotografii. 

 

Krystyna Korczakowska- Nosek

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018