Konkurs „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”

 

W związku ze zbliżającą się 150 rocznicą urodzin naszej dwukrotnej noblistki, proponujemy wszystkim Szkołom Ponadgimnazjalnym z Ostrołęki udział w międzyszkolnym konkursie „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”

 

Uprzejmie informujemy, że konkurs odbędzie się 07 listopada 2017 r. o godz. 12:00 w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ul. Traugutta 10.

 

Do konkursu zapraszamy uczniów klas I ze Szkół Ponadgimnazjalnych z Ostrołęki.

 

Do pobrania: regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.

 

Serdecznie zapraszamy. 

 

KONKURS NA NAJLEPSZEGO PRZEDSIĘBIORCĘ
    

W dniu 9 czerwca 2017 roku uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego przystąpili do konkursu na najlepszego przedsiębiorcę w ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

 

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu zadania praktycznego związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej: - sporządzeniu dokumentacji, -zaksięgowaniu zdarzeń gospodarczych w podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów, - sporządzeniu analizy finansowej przedsiębiorstwa. Uczniowie musieli wykazać się znajomością programów komputerowych: Subiekt Gt i Rachmistrz Gt.

 

Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca: Barbara Stepnowska Członkowie: Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska, Barbara Parzych Wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – Orzołek Klaudia

2 miejsce – Aleksandra Koziatek

3 miejsce – Hubert Kabacik

 

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Radę Rodziców. O słodkie pocieszenie dla wszystkich uczestników konkursu zadbali organizatorzy.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy powodzenia w dalszym życiu zawodowym.

 

Joanna Skarzyńska

KONKURS ENGLISH ACE

Gratulujemy uzyskania bardzo dobrych wyników w: XVII EDYCVJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO ENGLISH ACE organizowanego przez firmę - JERSZ - łowcy talentów który odbył się 22.03.2017

    

Danuta Mieczkowska , Michał Wojtan  

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS DLA HOTELARZY W ELBLĄGU
  

W dniach 5-6.04.2017 r. reprezentacja naszej szkoły – uczniowie klasy 3 Ht1 Wiktoria Walczak i Bartłomiej Laskowski pod kierunkiem nauczyciela hotelarstwa pani Magdaleny Karczewskiej, wzięła udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie organizowanym przez Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu.

 

Do konkursu przystąpiło 28 uczniów ze szkół hotelarskich z kilku województw. Zmagania młodych adeptów sztuki hotelarskiej polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań z zakresu hotelarstwa i turystyki. Następnie w części finałowej uczniowie prezentowali swoje umiejętności praktyczne - przeprowadzali rozmowę z gościem hotelowym przy recepcji w języku obcym, dodatkowo ścielili hotelowe łóżko oraz wylosowaną metodą składali ręczniki.

 

Mimo tego, że uczniowie naszej szkoły nie dostali się do finału i nie zajęli zaszczytnego miejsca na podium, jednak i tak Wiktorii i Bartkowi należą się gratulacje za godne reprezentowanie szkoły i za wkład pracy włożony na przygotowanie się do konkursu.

 

Zmagania młodych hotelarzy można obejrzeć tutaj.

Przygotowała: Magdalena Karczewska

I i II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O ŻYWIENIU
   

Dnia 29.03.2017 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce odbyła się druga edycja konkursu wiedzy o żywieniu "Żywieniowy zawrót głowy" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wzięła w nim udział młodzież z Ostrołęki, Goworowa, Lubiejewa Starego, Łomży. Łącznie 26 osób. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych: Joanna Olbryś i Karolina Świder z klasy III TG oraz Adrian Koźliczak z klasy IV TG1.

 

Uczniowie musieli zmierzyć się z testem jednokrotnego wyboru składającego się z 40 pytań. Po rozstrzygnięciu konkursu Jury przyznało dwa pierwsze miejsca naszym uczennicom:
Karolinie Świder – I miejsce
Joannie Olbryś – II miejsce

 

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu książki i dyplomy.

 

Dziękujemy Asi, Karolinie i Adrianowi za udział w konkursie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

 

     

Barbara Krzemińska

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2016/2017