2013-04-08 do 2013-05-03 PRAKTYKI ZAWODOWE W NIEMCZECH
 
    

Uczniowie klasy 3tk- Karolina Dawid, Karolina Górska, Dorota Gawek, Adrian Grec, Robert Szczubełek i 3ht1- Olga Tomaszewska, Emilia Nowak, Kinga Rosochadzka w okresie 08.04 – 03.05 2013r. odbyli praktyki zawodowe w Niemczech w landzie Turyngia.

        Praktyki odbyły się w ramach programu praktyk zawodowych wspieranego przez Polsko -Niemiecką Wymianę Młodzieży  (PNWM) w Poczdamie we współpracy z partnerem niemieckim - Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH.  Koordynatorem projektu była Pani Aldona Zadroga.

Praktyki odbywały się w hotelach trzy- i czterogwiazdkowych należących do grupy Gobel`s.  

obejrzyj zdjęcia

2013-05-21 KONKURS SZKOŁA MISTRZÓW UGOTUJ . TO
   

„Z radością informujemy, że uczennica Państwa szkoły została nagrodzona w konkursie Szkoła Mistrzów Ugotuj. to. Natalia Laskowska zajęła III miejsce za pieczeń z brokułem w sąsiedztwie z buraczkowym Carpaccio.” Zgodnie z regulaminem przyznajemy Państwa szkole zestaw garnków INGINIO, toster marki Tefal oraz voucher na zioła Swedeponic. Serdecznie gratulujemy w imieniu redakcji Ugotuj.to i Jury” - to informacja jaka dotarła 21.05.2013r. do Naszej Szkoły w odpowiedzi na udział w konkursie uczennicy klasy 1TR o kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych .

 

Aby wziąć udział w konkursie należało do 30 kwietnia 2013r. przesłać drogą elektroniczną opracowaną przez siebie recepturę potrawy wraz ze zdjęciem pod hasłem „ Sięgnij do źródeł – zapomnianych produktów, rodzinnych przepisów, lokalnych tradycji i stwórz coś własnego na tej podstawie”. Twórca potrawy miał za zadanie uzasadnić wybór rodzaju dania, składników oraz zastosowanych technik kulinarnych. Patronatem konkursu jest Grzegorz Łapanowski.

 

Natalia do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem pani Ewy Tyszki i pani Ewy Okowickiej , swoje inspiracje czerpała z przepisów swojej mamy przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

 

Serdecznie Gratulujemy!

 

Zapraszamy do lektury na stronie internetowej: czytaj dalej>>

2013-05-15 PODZIĘKOWANIE

   

2013-05-16 SPŁYW KAJAKOWY
  

W dniach 16.05 – 17.05.2013 roku uczniowie klasy I TO, II TO i I HT1 uczestniczyli w spływie organizowanym przez Szkolne Koło PTTK. Organizatorem spływu była Pani Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz. ! 

czytaj dalej>>

 

 

2013-05-12 DNI ZIEMI
 
    

Obchody Dnia Ziemi już na stałe wpisały się w ostrołęcki harmonogram imprez i naszej szkoły. 


W tym roku proekologiczny festyn odbył się w niedzielę 12 maja na terenie Karczmy Kurpiowskiej "Ostoja" (Ostrołęka, ul. Stacha Konwy 3).


Hasło tegorocznej imprezy brzmiało "Elektroodpady - dobre rady, czyste powietrze - proste zasady". Celem obchodów Dnia Ziemi było promowanie proekologicznych postaw wśród mieszkańców naszego miasta, motywowanie do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska i zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu..


Organizatorzy: Stowarzyszenie Ekomena, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Punkt Informacyjny Europe Direct - Ostrołęka, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. A. Chętnika w Ostrołęce, i Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce.


W programie m.in. występy Larysy Tsoy i zespołu Droga na Ostrołękę, rajd rowerowy, grochówka, konkursy ekologiczne i plastyczne z nagrodami, turniej szachowy, występy wokalne  i taneczne, prezentacje przedszkoli i szkół, pokazy (nurkowania, pierwszej pomocy, samoobrony, sprzętu ratowniczego), znakowanie rowerów, wystawy fotografii i prac plastycznych i wiele więcej.


Podczas imprezy była zorganizowana wymiana elektrośmieci na sadzonki drzew. Zainteresowani ekologicznymi nowinkami mogli spróbować zdrowej żywności oraz zapoznać się  z ofertą ekologicznych rozwiązań w budowie domu itp.


Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tej imprezie. Dziewczęta z klas Technik hotelarstwa jako hostessy wręczały dyplomy i drobne upominki wszystkim występującym na scenie. Wiele osób uczestniczyło w rajdzie rowerowym pod okiem opiekunów: Katarzyny Kowalskiej, Małgorzaty Litwy i Eweliny Sienkiewicz. Znaczący udział w organizację stanowiska, podawanie grochówki zaangażowane  były również: Ewa Margiel, Krystyna Pyskło i Magdalena Karczewska.


obejrzyj zdjęcia

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018