2013-05-12 DNI ZIEMI
 
    

Obchody Dnia Ziemi już na stałe wpisały się w ostrołęcki harmonogram imprez i naszej szkoły. 


W tym roku proekologiczny festyn odbył się w niedzielę 12 maja na terenie Karczmy Kurpiowskiej "Ostoja" (Ostrołęka, ul. Stacha Konwy 3).


Hasło tegorocznej imprezy brzmiało "Elektroodpady - dobre rady, czyste powietrze - proste zasady". Celem obchodów Dnia Ziemi było promowanie proekologicznych postaw wśród mieszkańców naszego miasta, motywowanie do podejmowania działań sprzyjających ochronie środowiska i zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu..


Organizatorzy: Stowarzyszenie Ekomena, Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Punkt Informacyjny Europe Direct - Ostrołęka, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. A. Chętnika w Ostrołęce, i Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce.


W programie m.in. występy Larysy Tsoy i zespołu Droga na Ostrołękę, rajd rowerowy, grochówka, konkursy ekologiczne i plastyczne z nagrodami, turniej szachowy, występy wokalne  i taneczne, prezentacje przedszkoli i szkół, pokazy (nurkowania, pierwszej pomocy, samoobrony, sprzętu ratowniczego), znakowanie rowerów, wystawy fotografii i prac plastycznych i wiele więcej.


Podczas imprezy była zorganizowana wymiana elektrośmieci na sadzonki drzew. Zainteresowani ekologicznymi nowinkami mogli spróbować zdrowej żywności oraz zapoznać się  z ofertą ekologicznych rozwiązań w budowie domu itp.


Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tej imprezie. Dziewczęta z klas Technik hotelarstwa jako hostessy wręczały dyplomy i drobne upominki wszystkim występującym na scenie. Wiele osób uczestniczyło w rajdzie rowerowym pod okiem opiekunów: Katarzyny Kowalskiej, Małgorzaty Litwy i Eweliny Sienkiewicz. Znaczący udział w organizację stanowiska, podawanie grochówki zaangażowane  były również: Ewa Margiel, Krystyna Pyskło i Magdalena Karczewska.


obejrzyj zdjęcia

2013-05-11 PARADA SCHUMANA
   

11 maja 2013r.członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego i Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” wraz z opiekunami uczestniczyli w Warszawie w Debacie „Europa Cafe” dotyczącej przyszłości Europy .Gościem specjalnym i uczestnikiem debaty był Janusz Lewandowski Komisarz UE ds. Programowania Finansowego i Budżetu .

 

Następnie z okazji Dnia Europy ulicami Warszawy przeszła kolorowa, pełna energii, roztańczona Parada Schumana. Wyruszyliśmy punkt 12:00, w rytm "Ody do radości", spod kościoła św. Anny i skweru Hoovera, w kierunku ulicy Królewskiej, Moliera, Placu Tetaralnego, aby powrócić na Krakowskie Przedmieście, gdzie na uczestników czekały atrakcje Miasteczka Schumana.

 

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze Nowak Konsultantowi Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct za zorganizowanie i sfinansowanie wyjazdu i za pyszny obiad.

obejrzyj zdjęcia

2013-04-26 REJONOWE MOSTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK

Dnia 26 kwietnia 2013r Drużyna Sanitarna ZSZ NR 4 w składzie Jankowska Anna, Zera Magdalena, Piętka Patrycja, Łasiewicki Mateusz i Dzbeński Dariusz brali udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK . Drużyna zajęła IV miejsce.

    

Opiekunowie: B. Zaborowska, H. Kozikowska

2013.04.26 WYCIECZKA DO WARSZAWY

Dnia 26 kwietnia 2013 roku uczniowie klas I To i I Ht uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Organizatorką była Pani Ewelina Sienkiewicz natomiast opiekunkami młodzieży były Pani Ewa Margiel i Krystyna Pyskło. Pierwszym punktem programu było wejście na halę przylotów i odlotów na lotnisku im. Fryderyka Chopina. Następnie wraz z przewodnikiem młodzież spacerowała po parku w Łazienkach Królewskich. Ostatnim punktem programu wycieczki był Teatr Muzyczny „ROMA” a w nim „Deszczowa piosenka”.

Krystyna Pyskło

obejrzyj zdjęcia

 

2013.04.16 i 24 PIŁKA NOŻNA MĘŻCZYZN
  

W dniach 16 i 24 kwietnia 2013 roku rozegrano turniej w ramach XI Mistrzostw Miasta Ostrołęki Szkół Średnich o Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęki w piłce nożnej mężczyzn na trawie.  

 

Do rywalizacji przystąpiło 7 szkół. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

• Karol Wesołowski – III To
• Marcin Kobrzyński – IV Tg
• Rafał Ogonowski – III Te1
• Patryk Wysocki – III Te1
• Maciej Mierzejewski – III Te1
• Artur Rawa – II Hs
• Mateusz Turek – II Hs
• Rafał Ludwiczak – I To
• Marcin Kraska – I Ht1
• Piotr Dąbrowski – I Ht1
• Andrzej – II Tg

 

po zaciętej i wyczerpującej walce wygrała turniej. Tym samym, zwyciężając po raz trzeci z rzędu, drużyna otrzymała Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Ostrołęka na własność. .
        

Opiekunem drużyny jest Sylwia Gałka.

Gratulujemy drużynie i życzymy powodzenia za rok !!! 

obejrzyj zdjęcia

 

 

 

Podstrony

 

   Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce 2017/2018